Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (23)

Labyrint (2015)

Dobře odpálená bomba - lehce temná kriminálka s nádechem mystična ( naštěstí to nesklouzne mimo realitu jako v Ďáblově lesti ) docela dobře nerváková a napínavá. Po pátem dílu trochu ztratí tempo a napětí, ale furt solidní a konec je taky dobrej, ale kdyby jeho provedení nebylo zobrazeno tak kostrbatě ( a tragicky zbytečně), tak bych dal plný počet hvězd. Donutila jsem na začátku furt viděl jako figurku z jiných rolí, ale ke konci jsem mu toho šéfa baštil, Majer zahrál solidně, Langmajer velice podobně jako v Ženách, které nenávidí muže a nejvíce pochvaly mám pro Zuzanu Kanocz - ta role ji sedla parádně a taky ji to slušelo. Nečekal bych, že prapor televizní tvorby povede veřejnoprávní televize ( ikdyž jenom v žánru krimi ) , která na rozdíl od těch komerčních nemá problém z důvodů umění a potěchy oka svlékat herečky do naha.( klobouk dolů před Káťou Janečkovou, která tak byla asi celé tři díly v kleci ) PS: Díl č.3 a honička v lese byla jedna z nejnapínavějších a nervydrásajících scén, která se tady v Čechách natočila za posledních dvacet let ) ()

Série 1 (2015) (S01)

Absolutní parádní dechberoucí paráda ( přehlížím některé nelogičnosti a naivitu a zkratkovitost protože jako celek je to pecka ) ()

Epizoda 3 (2015) (S01E03)

Nejnapínavější honička v dějinách českých televizních seriálů. ()

Epizoda 4 (2015) (S01E04)

Scéna se zástavárníkem ne úplně dokonalá a ztrácí to celkově temto, ale furt mne to baví a převyšuje to průměr. ()

Epizoda 5 (2015) (S01E05)

Martin Zahálka jako buranský drsňák kupodivu přesvědčivý. Body dávám za nahatou Kačku Janečkovou v kleci. ()

Epizoda 6 (2015) (S01E06)

Tak to je bomba - doslova. Škoda, že pachatel už byl znám, protože jeho hlas jsem poznal v předchozím díle, když volal jako kriminalista té zdravotní sestřičce. ()

Epizoda 7 (2015) (S01E07)

Ten drsňácký a tragický konec trochu ubral na hodnocení ( no ona i Jana Štěpánková s bambitkou vzbuzovala trochu grotesku) ()

Série 2 (2017) (S02)

L1 >L2 ale přesto doufám, že bude i třetí řada. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Moc postav ,moc dějových linek, ale zároveň moc velká očekávání, protože první Labyrint byl pecka. V prvním díle bych vyzdvihnul hlavně oběť v podání Anety Vrzalové, která je teda snad nejhezčí současná herečka, která mne bere ( doufám, že ji režiséři časem svléknou ) Kdybych byl single nechal by se od ní na ten Jameson pozvat. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Zavražděná holka, dva unesení podnikatelé, lobista v problémech, kluk s dědictvím, nějaká archeoložka s prstenem a chlapík v kápi s meďákem - no celkem zatím nesourodý guláš a věřím, že až se to začne spojovat, že to bude pecka. Dal bych za to seznamování s jednotlivými liniemi asi jen dvě hvězdy, ale věřím, že to má nějaký smysl jako střípky do mozaiky a proto dávám čyři. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Zatím dobrý s velkým očekáváním, ale v třetím dílu první řady - nahatá holka ve sklepení, nervydrásající útěk pomocí dvou zlodějů, honička s tajemným mužem v kapuci, mince v poště, ... to už jsem věděl, že to bude seriálová extrabomba - to tady v druhé řadě se jedou trochu nižší obrátky ( ikdyž slušný ), ale vypadá to zatím, že druhá řada bude slabší ... doufám, že se pletu a ten drajf ta druhá řada dožene o něco později. PS: Oldřich Vlach forever !!! ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Linie se trochu pospojovali, aby vznikly nové... Jaskow boduje ( ikdyž směrem k absurdní parodii ), ale začínám mít trochu obavy.... až STRACH. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Dneska se mi to líbilo, ale poznatky z pátého dílu druhé řady jsou jasné : 1) Druhá řada určitě nebude stejná pecka jako první 2) těch nových postav a linií už začíná být na mne trochu mnoho - v první řadě se spojovaly, ale tady v pátém dílu L2 vznikají nové 3) peripetie lobisty mne baví nejvíc, ale zabírá tolik prostoru, že ten seriál je skoro jenom o něm a major Remeš tady komparzuje 4) první milostná scéna mladýho Donutila v kariéře a první odhalená scéna ( Iveta Jiříčková ) :-) 5) největší tragédie jsou ovšem scény přestřelek a rvaček - zpomalené záběry, nerealistické a spíš tragediální jak z Shakespeara - to není moderní filmařina nehledě nato, že to vzbuzuje spíš pocit grotesky ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

Poznatky 6.dílu: 1) L1 >L2 2) jeden Kříž dostal šípem a druhý utekl z nemocnice 3) furt mne to baví, ale poslední díl má hodně co dovysvětlit a já se bojím, že to nestihne udělat dost zajímavě během jedné hodiny 4) mladej Donutil pokračuje v bazenku se svojí novinářkou Ivetou Jiříčkovou ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Pointa, že řád chrání potomka z královského rodu mi přišla hodně dobrá, ale to teatrální mordýřské finále na hradě mi přišlo parodické a závěrečné dovysvětlování s tisíci jmen, které už jsem nevěděl kam přiřadit bylo matoucí. ()

Série 3 (2018) (S03)

Co si budeme povídat, Labyrint S01 je asi nepřekonatelný vrchol, S03 je kvalitou zápletky na úrovni S02, ale má o chlup lepší méně kostrbaté vyvrcholení. Pravda - motivy, styl, způsob vyprávění už nepřekvapují originalitou, ale co naplat - s ohledem na současnou tv seriálovou tvorbu už se těším na Labyrint S04. ( Snad tam víc prostoru dostane Nesvačilová Denisa, která tu hraje až na poslední díl jen do počtu ) ()

Epizoda 1 (2018) (S03E01)

Unesení lidé v klecích tentokrát sice oblečení, ale kde já to viděl? Jo Labyrint S01, takže moment překvapení je tatam, Abych z dálky sto metrů našel rozdíl mezi S01 a S03 tak musím pátrat v obsazení - teda vlastně Vlasáková v první řadě taky byla, akorát tady je přeoperovaná z psycholožky na kriminalistku, Stach je pro mne navždy Anděl, takže že něco vyšetřuje s mrtvolama mne nepřekvapuje, takže jediný svěží nováček je Denisa Nesvačilová, které sice zatím vyšetřovatelku vražd nevěřím, ale hezky se na ni kouká. Hlavní rozdíl za sto bodů zatím vidím ve stupni brutality a hororovosti, kde Strach přitlačil možná zbytečně na pilu. První díl, který se motá na jedné vesnici kolem jednoho podezřelého byl slabý, ale seriál Labyrint považuju za špičku tv produkce ve srovnání s běžnou produkcí a ikdyž už mne nečeká asi nic originálnějšího a překvapivějšího než S01 tak se těším na další díl. ()

Epizoda 2 (2018) (S03E02)

Nejvtipnější díl.První dva díly bych nazval Rok na vsi. ()

Epizoda 3 (2018) (S03E03)

Tak konstrukt maniaka odhalen - vraždí podle smrti apoštolů. Já teď podle očí koukám, kdo je muž v masce - můj tip dnešního dne je, že to je právník ex ufo., který v tomto díle dostal z vězení hrobníka. ()

Epizoda 4 (2018) (S03E04)

Řezníček, Taclík, Žilková, Rímští ... to je ale kopa nových postav, nových dějových linek, nato že tento díl hodně zpomalil teda hodně. ()