Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (10)

Labyrint (2015)

Nečekal jsem nic zásadního, ale tohle se Strachovi velmi povedlo. Na dlouhou dobu zpět nejlepší krimi seriál co se týká napětí. Ne sice každý díl končí šokově jako 5. a 6. díl, ale každý díl jsem prožíval s obrovským zaujetím. Ačkoli jsem na konci možná čekal něco bombastičtějšího, nic to nemění na tom, že tohle byl ten seriál, kterým se ČT rozhodně může a musí chlubit. Velká červená jednička, pane Strachu! To vše bohužel platí pouze pro první sérii, druhá už je daleko horší. ()

Série 1 (2015) (S01)

První série nabídla neskutečný pocit strachu, psychedéznosti, temna a tajemna. Nečekal jsem to a slízl jsem to i se smetanou. Vše skvělé, škoda jen trapného konce a odchodu některých oblíbených hrdinů na věčnost. ()

Série 2 (2017) (S02)

Na rozdíl od první série kvalitativní sešup dolů. A rovnou o dvě třídy. V jedničce jsem se opravdu bál, těšil se na každý nový díl, atmosféra byla neskutečně psychedézní a nebýt trapného konce, bylo by to na jedničku s hvězdičkou .Ve dvojce chybí napětí, jakákoli stísněná astmosféra, strach o hrdiny a taky to tajemno. Zbyla jen kvalitní detektivka s oblíbeným hrdinou a novými kolegy, kdy Vilhelmová prostě nemá kouzlo Kanóczové a Hájek Majerově sympatičnosti nesahá ani po kotníky. Druhá série má možná smysluplnější konec, ale je daleko víc roztahaná, vaty je tu mraky a spousta záběrů je zcela zbytečných. Zklamání. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Temná hudba, mord hned na začátku, další budoucí temné vraždy zřejmě budou a vše se k tomu chystá, rozjíždí se pátrání s novým parťákem z Ostravy, který hned na začátku odstřelí nějakého chlápka a Remešovi pak tvrdí, že ještě nezabil. Postav je tu mraky, uvidíme, kam to vše povede. Zatím dobré a docela se orientuju. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

No začíná to betelně - chlápek v kápi veze mrtvého na vozíku, pak ho v nějaké kapli ještě popraví a .. znělka. Pak pokračujeme v pátrání po vraždě mladé dívky z diskošky, přičemž dále sledujeme nejen různé kriminální linky, ale také zajímavé zkoumání artefaktů - hlavně prstenu, který našla jedna archeoložka v puse dávno mrtvé osoby v rakvi k nějaké kryptě v prvním díle. A k tomu ještě mladík, který zdědil 121 milionů korun, aniž by dárce znal. V tomto díle poněkud chybí napětí, sledujeme naprosto klasické pátrání, které je sice kvalitně natočené, ale pořád je to vlastně o ničem. Slabší než první díl. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Protože nevím, jestli děj tohoto dílu vůbec k něčemu dále bude, hodnotím hodně nízko. Mraky vaty a zbytečného vyprávění, napětí nulové, přelety kamery přes rozpadlý hrad a nic, nic, nic. Lobista Kříž užívá staré tlačítkové telefony, vybírá peníze z bankomatu, kupuje si čapku a fotí kriminálníka, který mu zabil otce a jde mu po krku. Toho se mám bát nebo v tom vidět nějaké spiknutí. Dále malí kluci lezou do studně, jeden tam zůstane, druhý se bojí. Je vyhlášeno pátrání, policajti je najdou a zase nic. Pravda, díky tomuto pátrání si dva staří dědové všimnou kamene, který býval odjakživa jinde a díky němu na konci dílu objeví (asi) rakev s nebožtíkem???. A pak už jen novinka, že Remešův ostravský kolega po oslavě porodu své manželky končí u své milenky, což je kriminalistka z mravního (Vilhelmová), která se také účastní pátrání s Remešem. No tak tu máme aspoň červenou knihovnu. Jinak nic. Děs, tohle je fakt bída. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Mezidíl, ve kterém o moc nejde. Na začátku dílu jsou nalezeny všechny pohřešované osoby (3) různě zavražděné se zelenými prsteny. Následně pokračuje pátrání, ve kterém nejsme na konci dílu ani o chlup blíž vyřešení. Lobista Kříž narazí v hotelu na vychytralého a samolibého "hrdinu", který po něm chce peníze a doveze Kříže ke zjištění, že jeho peníze jsou u sousedky. Vrah Křížova otce se vytrácí ze scény. Průměrný díl, který není nikterak napínavý, ale přesto buduje slušnou atmosféru a podhoubí pro další díly. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Něco se děje, ale nic k popukání to není. Lobista Kříž stále utíká, seč mu síly stačí. Setká se přitom s vrahem svého otce, ale opět to přežije, uvidí své peníze, ale opět je nezíská a setká se se svým právníkem a opět se nikam neposune. Kriminalisté jsou na tom obdobně, stále o krok zpět. Jediné dvě zajímavosti: vraha a bývalého policistu Suchardu (Etzler) kriminalista Franěk při akci doslova popraví a řád kolem zeleného prstenu se má setkat i společně s právníkem Kobzou.Že by to na něco ukazovalo? Stejně jako 4. díl i tento posunuje děj jen maličko a připravuje karty pro další díl. ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

Pomalu začíná spousta věcí vyplouvat na povrch, Remeš si začíná dávat pozor na kolegu Fraňka, který zřejmě má postranní úmysly. Spolku kolem zeleného prstenu začíná být úzko a jeden z jejich členů nehezky skončí, když jede zaplatit výkupné neznámému vyděrači. Lobista Kříž končí s nohou postřelenou kuší na policejní stanici. Hlavní záporák nejasný, vše zajímavé bude v posledním díle. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Konec druhé série byl rozhodně důstojněji ukončen než série první, ale i tak si nemůžu pomoct, že ústřední myšlenka je vycucaná z prstu a těžko uvěřit, že by něco takového šlo uskutečnit. Ale budiž, na hru jsem přistoupil a díl beru jako vyvrcholení úporného sedmidílného snažení. A jen tak pro pořádek. Major Remeš konečně pochopí důvod existence společenstva zeleného prstenu a také důvod, proč jeden mladík naráz přišel k tolika milionům. Bohužel se ale přepočítá a on i s mladíkem těžce dojedou na nejednotu řádu kolem zeleného prstenu. A pak už jen spousta vysvětlování, odhalení motivace Fraňka mít milenku z řad kriminalistů, jednoduché vysvětlení pronásledování lobisty Kříže, záhada kolem postavy advokáta Pavla Kříže s kufříkem za půl milionu a hezká tečka příběhu v podobě těhotné mladé ženy. ()