Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa Psycho.R k tomuto seriálu (3)

Labyrint (2015)

Strach mi definitivně potvrdil, že je jedním ze dvou nejlepších českých režisérů. Příběh je nabušenej, nepředvídatelnej, vždycky když jsem si už myslel, že něco vím nebo se stane a já už se budu nudit, přišel zvrat. Langmajer je neskutečně charismatickej, sice mi moc do své role neseděla nejvyšší záporná postava, ale to bude dáno tím, že tuto osobu mám spojenou s naprosto jinýma charakterníma rolema. Majera nemusím už ze zvyku, ale Donutil, Němec, Dlouhý jsou další esa v celý plejádě známejch tváří. Seriál, který popírá klasický mainstream a jde si svou cestou. Jediné, co mi moc nesedlo je přílišné vyžívání v brutalitě, ale to je můj osobní problém, protože pro hloubku příběhu to prospěšné bylo. Takže 95%. ČT jede! ()

Série 2 (2017) (S02)

Po první, skvělé, sérii celkem propad. Uznávám, že jsem nečekal takové rozuzlení. Jen jsem se neubránil pocitu, že by se to hodilo více do sérií Ďáblova lest a Ztracená brána. Ps. obsazení hájka a Vilhelmové mi naprosto nesedělo. Shlédl jsem nyní 3. sérii a nechápu, že všechny tři měli stejný tvůrčí tým. Dvojka je jednoznačně statická a průměrná, což je u tak schopného týmu zvláštní. ()

Série 3 (2018) (S03)

Překvapení z kvality první série jsem již vstřebal a s druhou mi kleslo očekávání. A to bylo jedině dobře, protože třetí je návratem k té první. Mnohem víc prostoru pro Donutila, který si morouse užívá a oproti předchozí sérii mi přišel tým v pořádku. Zápletka a twistem na konci je taky překvapivá. Moc dobře natočený thriller. Tuhle sérii by si měli kupovat v zahraničí, ne druhou. ()