Avril Lavigne - Give You What You Like

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2015, 4 min

kingik

Pozměněná, dospělejší image interpretky a vyzrálejší hudební přístup. Avril se vrhá ve svém klipu na kontroverzní téma, kdy studentky na hlídání jsou svedeny staršími muži. A jak už to tak bývá, pro jednoho z nich to neskončí dobře. Pouta na rukou, vyčítavé pohledy, rozbité manželství. Příliš často se třicátnice Avril nepouští do erotických klipů. Tentokrát je to erotikou příjemně nasáklé video, zajímavě zrežírované do mini-příběhu, kdy zpěvačka na pozadí, respektive v prostřizích, je obklopena intimitou místnosti plné hořících svící a za doprovodu společnosti kytaristy s bluesovým cítěním zpívá svoji pomalou píseň s přemýšlivým textem. S novým hudebním stylem v repertoáru zpěvačky přichází také stylově posunutá image. Máme tady Avril v širokém klobouku, který upoutá hned na první pohled a upoutá větší pozornost, než všechno ostatní kolem. Takže s touhle vychytanou image, která připomene módu rockových hudebníků z počátku devadesátých let, dost možná zaboduje v tom ohledu, že díky tomu se klip lehce zapamatuje a dá se odlišit spolehlivě od jiných. Ale jeden klobouk přece nemůže udělat celý klip, to by bylo málo a nestačilo by to. I to ostatní v pohodě ladí a funguje. V tom jejím videu je to všechno dobře poskládané, a i když se jedná o pomalý song, má to celé rytmus a spád. Nějaký ten erotický nádech, pak zase nějaký ten varovně zdvižený prstík, aby se případné zájemkyně nespouštěly se ženatými muži a pěknému hudebnímu klipu je konec. Avril tedy zase o něco tvořivě vyzrálejší, než se nám zase rozjuchá, jak u ní bývá zvykem. Klidně však nějakou dobu může v této přemýšlivé hudební poloze setrvat. Určitě její příznivci nebudou nijak významně proti. 80% ()

orkadimenza

Produkce písničky je dost průměrná, ale situaci zachraňuje klip se skvělým příběhem. Není to ta stará Avril, jak ji všichni dobře známe, ale (skoro) každý umělec holt někdy dovrší třicítky a hudebně vyspěje. Obě nejnovější alba (2013, 2019) si v mém playlistu přece jen možná najdou své místo. Za mě palec nahoru. ()

• Muž co v pozadí za Avril hraje na kytaru, je její skutečný bratr. (GreatestFan)