KDYBY

(študentský film)
Krátkometrážny
Česko, 2015, 9 min

Přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdyby jste některá svá rozhodnutí změnili? Přesně o tom pojednává krátký film zasazený do prostředí tramvajové zastávky, kde čas plyne všemi směry. (tomas.vorel1)

Fifer

Je režisér filmu nějak spřízeněn se známými Vorly? Nevím. Zajímalo bě mě to. Ale teď k dílu samotnému: U studentských filmů někdy bývá problém s formou, ale tady je to přesně naopak. Kamera, hudba,střih i herci jsou naprosto v pořádku, ale příběh je naprosto bez pointy či o ničem. Navíc podobné schéma jsme viděli už stokrát jinde: Nejprve s ním přišel Kieslowski,od něj to obkoukal Tykwer atd. V Lole běží o život máme takřka stejné momenty: Míjení žebráka, jednou mu dám, podruhé ne. Jenomže Lola běží o život má pointu, tento snímek bohužel ne(to rozuzlení je opravdu slabé). Vracení se v čase je populární, mám takové filmy rád, ale musí mít kvalitní scénář (viz např. Groundhog day). ()

Peytl

Jakožto uznávaný ornitolog a momentálně dokonale poletující o kilometr výš, než mé cvičené létající ryby, tedy s nadhledem, pouštím k zemi z kloaky asi tak tři pizdičky, dám ovšem čtyři... proč? No, kvůli ozubenému hrdinovi s prapodivným účesem zvaným kremrole nééé, to by bylo opravdu nemyslitelné, vlastně až nemožné, nejsem sice homofob, nicméně bukvice hrající si na heteráky opravdu nemusim, přesto mám smělý pocit, ufff, že hejsek není úplně marnej a tak nějak vůbec nezapadá do klasických amatéřin (srát na příběh, známe ho, že?) a já fandím všem zúčastněným. Z někoho z vás může bejt i slušnej kominík, kdykoliv se kdokoliv ozvěte... jsem vám k dispozici. Vorle, vole, dobroučký. Pées: přítel kulík dí přesprávně, hodit odkaz v takovou nemilou hodinu a v pátek na Volnou, to je hrdinství, tím spíš vám držím vřele fuckovák. ()

Tom_Lachtan

Ale jo, klasická studenťárna, která se v tomhle případě snaží hrát na zromantizovanou časovou smyčku. Řemeslo sice nevyvolá nadšené skákání do vzduchu jako u naspeedované gibona, ale je dobré, příště by to chtělo zaměřit se na scénář a na dialogy, protože takhle celek působí nechutně nezajímavě, bezkrevně a dokonale zapomenutelně. A taky tam nejsou žádní mimozemšťani a lepé japonské školačky, klatěhyml. [ Filmovka písek ; ? ] ()

PetrPan

Do teď to bylo červený, kurva! Pohodová romanťárna s kapku otřelým šperkem časové smyčky, ale proč ne, někdy stačí místo příběhu plného srdcervoucích keců a vyspělé ( nebo dospělé?) zápletky jeden milej úsměv na zastávce. Jo! A zpátky do červenejch, kluku. Pět kulí! .... A do prdele, nestačilo. UPDATE: Beru zpět, záchvat dobročinnosti byl jen dočasný. ()

verbal

Co do kamery, zvuku a střihu profesionálně natočené přiblblé sezení Klubu anonymních řiťopichů ve stylu "Ahoj, já jsem Ondřej a jsem homosexuál. Ježyššš, ahoj Ondřeji, tobě to ale slušššý, vítej a posaď se kamkoliv, kde je místo, třeba na klín tady Roberta nebo Reného, podívej, jak na tebe pomrkávaj, a hezky nám povyprávěj svůj příběh. Je to úděsný, holky, poslední dobou mívám takový dost hnusný sny, že když šlápnu do hovna a koupím si kytku, stane se ze mě fufjky fujky heterák a balím nějakou pipinku s akutním zánětem nosohltanu. To je opravdu hrůza, Ondro! Tak se hezky přitul k Robertovi, on tě pohoupe na kolínkách, pochová a pokonejší a jsem si jist, že ty noční můry záhy zmizí!!", které svědčí jen o tom, že by se měl tenhle Vorel vyhýbat scénaristice jako příjice Tetracyklínu, a ne mít ještě tu drzost na sebe velkohubě upozorňovat. PS: Pane Pane, pokud se někdy setkáme, připomeňte mi, prosím, abych měl ve Vaší přítomnosti raději vždy za zády zeď! ()