Čarodejnica

• Slovensko Čarodejnica: Novoanglická legenda (viac)
Horor / Mysteriózny
USA / Kanada / Veľká Británia, 2015, 92 min (Alternatívna 89 min)

V polovici sedemnásteho storočia mali ľudia bližšie k prírode, bližšie k Bohu a bližšie k iracionálnym javom, ktoré dnes považujeme už len za rozprávky. Sedemčlenná rodina farmára Williama (Ralph Ineson), ktorá v tej dobe žila v relatívne bezpečnej osade v Novom Anglicku, sa po vážnom konflikte so susedmi rozhodla kolóniu opustiť a vydala sa dobývať americkú divočinu. Po krátkom putovaní sa usadili v zemi nikoho, blízko rozľahlého temného lesa, o ktorom by každá citlivá povaha povedala, že působí hrozivo. Zlé tušenie členov farmárovej rodiny podporujú aj nevysvetliteľné udalosti, ktoré sprevádzajú ich nový život. Vrcholom série katastrof je zmiznutie farmárovho najmladšieho syna priamo před očami najstaršej dcery Tomassin (Anya Taylor-Joy), ktorá ho strážila. V atmosfére všadeprítomnej paranoje plynúcej z ďalších zvláštnych udalostí, dochádza k postupného rozkladu rodiny. Tomassin obviňujú zo všetkých nešťastí a dokonca aj z čarodejníctva, napriek tomu, že práve ona je jediná, ktorá si aspoň čiastočne zachová zdravý rozum. A to, čo sa skrýva v temnom lese a doteraz hralo len úlohu pozorovateľa, sa rozhodne udrieť. (Cinemart SK)

batuzekk

Co k tomu říci... Stále jsem čekal, kdy fanatická rodinka přestane mumlat o bohu a já spatřím onu čarodějnici. Pálí mě do očí jen pohled na kostel, natož hodinu poslouchat prosíky za odpuštění k onu Pánu. A když tuhle hodinu přetrpím a ve filmu se začne něco konečně dít, je utnut a naprosto nic,z toho co se v něm za poslední hodinu a půl stalo, nedává smysl. Tento film nemá absolutně nic společného s horrorem ani mysterií. Naopak, prezentovat to jako drama, věřím, že bych čekal právě to, co jsem dostal a nebyl bych z filmu zklamaný. ()

Mixam

Možné SPOILERY!!! No co si o tom myslet?, Určitě jde o podařený kousek, ač v některých částech jsem se trochu nudil, ale i tak mě to drželo. Čekal jsem něco trochu jiného, ale byl jsem příjemně překvapen. Sice moc nemusím psycho rodinky ve filmech, ale tady mi to ani nepřišlo. No nepřišlo, to bych lhal, psycho, věřící rodinka už od začátku, ale to jak dopadli ke konci, už jsem se pomalu nevyznal, co vlastně mají na mysli. Film by spíše vystihoval název Kozel, hlavně ten mi tam přišel od první pohledu podezřelý. Já osobně, vždy, snad u každého filmu vidím, co by se dalo vylepšit a určitě by nevadilo ještě o něco více hrát na psychyku a ty čarodějnice pojmout tročku jinak, ale nebylo to pojmuto vůbec špatně, stejně tak herecké obsazení bylo parádní. ()

klejtopajda

Z ukazek jsem cekala mnohem vic, takze po cca 1h40min.velke zklamani. Dej celkem o nicem a jako horor bych to rozhodne nenazvala, ikdyz jsem se asi 2x trochu lekla, ale to bylo tak vse... ()

Duffson

Souhlasim s nazorem od Livingdeada...carodejnici uvidite za cely film asi 3x a to po dobu kratsi nez by si film s nazvem "The Witch" zaslouzil. Prostredi a rostouci napeti vsemu nahravali vcelku dobre, i scenar a hudba byli v poradku. Bohuzel ale poslednich 10 min., kdy jsem cekal nejaky vyvrcholeni nebo alespon radny scary moment, se vlastne nic z toho nedostavilo a tak jsem temer s klidnym tepem sel spat a premyslel, proc z toho nevytahli sakra vic ?!! Jako lidi, 5* ?!?! Nablaznete...Je to overall velmi podprumerny horor ktery je navic nutny podporit fantazii o letajici WitchBitch co vysava krev a zivi se malymi detmi. Nic vic, nic min. ()

Deacon59

Zase velký hype a obrovské očekávání a skutek utekl. Není to ani horor je to psychologické drama o ničem a je to strašná nuda. Několikrát jsem u toho skoro usnul. V žádném případě nedoporučuju. ()

Krack

Ak ste unavení z neoriginálnych pseudohororov spoliehajúcich sa na fakt, že diváci sú rovnako hlúpi ako postavy vo filme a že nastrašiť niekoho jumpscareom s hlasným zvukovým efektom je desivé, a nie len proste otravné, The VVitch je film pre vás. Príbeh o kresťanskej rodine zo 17. storočia, ktorá po opustení civilizácie prichádza do kontaktu z nadprirodzenými silami je spracovaný viac než obdivuhodne. Debut režiséra Roberta Eggersa, s ktorým vyhral cenu za najlepšieho režiséra na americkom Sundance, zaujme krásne prepracovanými zábermi, výbornými hereckými výkonmi (s úžasným dobovým dialektom, ktorý ani chvíľu neznel silene), skvelou dramatickou hudbou, no najmä tou správnou dusivou a znepokojujúcou atmosférou pripomínajúcou majstrovské diela ako The Shining alebo The Thing. Eggers dokazuje, že aj pri horore, ako pri každom inom žánri, sú najdôležitejšie postavy a ich motivácie, keďže The VVitch nie je o čarodejnici, nie je o nadprirodzených silách, nie je o nezmyselnom zabíjaní a o brutálnych krvavých scénach. Je to príbeh o rodine, ktorá sa ocitla v ťažkej situácii a o tom, ako sa s ňou dokáže vysporiadať. Až na trochu nepodarené CGI (ktoré sa ale nezávislému filmu moc nedá vyčítať) a občasne pridlhé dialógové scény (najmä zo začiatku) fakt nemám čo vytknúť. 9/10 ()

Eletenia odpad!

Nudné, dlouhé a nezáživné. Horor ani omylem. Něco se děje a rodina se modlí, znovu se děje něco divného a rodina co, opět se modlí a takto film jede celou dobu. Film o čarodějnici, která se jen mihne, asi šla s kozlem na pivo, uvidíte lesy a chatrč. Tohle si nezaslouží nic jiného než odpad. ()

Morb

Celou dobu jsem se nudil a jen doufal v překvapivej konec, kterej se nedostsavil. Buď je to hloupost nebo jsem to nepochopil. ()

maro0902 odpad!

tak to si pan režiser aj s panom scenaristom určite urobili len prvý apríl z nás..od začiatku sa mi ton epozdávalo a postupom času som pozeral každú pol minútu na hodinky a odpočítaval minuty ako newyorčania pred silvestrom..tie hodnotenia su z prepáčenim naozaj pritiahnuté za hlavu..staré zlaté BLAIR WITCH ()

kysilkalukas

kdyby byl konec filmu na začátku a rozvinuli to mohla takhle z toho být pěkná podívaná,takhle je to hodinu a půl kýbl nudy a žvatlání skoro o ničem. ()

Aresko123

Tak to bola hovadina! Carodejnica vo filme je cca 5 sekund, cele sa to odohrava s 5 ludmi na na jednom mieste (domcek, policko, lesik a stodola). OTRAS. Najvacsie napetie je ako cakate na to ze kedy "TO" uz pride.... Ale ono "TO" nepride a zrazu je koniec tejto somariny. ()

Blackwolfik

Díky bohu a opravdu říkám díky bohu dvakrát že jsem na tuhle kravinu nešel do kina. A že jsem tam už měl namířeno. Opravdu nic nudnějšího jsem hodně dlouhou dobu neviděl. A prý Horor. :D :D Mach a Šebestová je větší horor než tahle kravina. Jednu hvězdu dám za to že jsem to dokoukal. Jinak nuda, nuda nuda. Teda jednou za třičtvrtě hodiny se tam něco stane. ()

PORTER44

Nemůžu upřít ponurou a temnou atmosféru příběh odehrávající se na okraji lesa působí děsivě a depresivně ale to je tak vše třičtvrtě filmu se nic moc neděje jen pohled na život farmářské rodiny které ukradne čarodejnice dítě a oni se pak bojí jít do lesa až ke konci když zemře první z nich to začne gradovat ale to je tak posledních 15 minut jinak nuda. ()

Pivonka13

Jedna z největších hovadin co jsem kdy viděla!!!!!! po prvních 20 minutách kdy jsem čekala zda se něco rozjede ..a ono opravdu NEROZJELO... jsem si řekla..že to prostě dám a dokoukám do konce. Bože jak já toho litovala :D ()

kristovanoho odpad!

Říkal jsem si, jestli je alespoň nějaká pravděpodobnost, aby byl ten hype okolo čarodějnice oprávněný a jestli alespoň z části naplní očekávání...? Dočkal jsem se nejvážnějšího kandidáta na cenu UHS 2016, jelikož tohle se opravdu jinak, než ultimátní hyper sračka titulovat nedá. Za celou dobu se nestane nic a tím myslím opravdu NIC! Jen sledujeme kozla, psa, králíka, havrana klovajícího matce bradavku, matku s obrovskýma nosníma dírkama, otce idiota s medovým barytonem a pár parchantů, z nichž z největšího se nakonec asi stane čarodejnice. Vše podbarveno vymletým náboženským fanatismem. Čili díky za nic a tvůrci ať navždy hoří v pekle. ()

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

25.08.2021

Nicole Kidman mezi vikingy

Nicole Kidman mezi vikingy

07.11.2020

Režisér a scenárista Robert Eggers už si stihl udělat svými dvěma posledními snímky Čarodějnice a Maják celkem silné jméno. Nyní tvůrce chystá na příští rok revenge thriller o vikinzích, do kterého… (viac)

Od Čarodějnice k Nosferatu

Od Čarodějnice k Nosferatu

15.08.2017

Robert Eggers si vybojoval režijní ostruhy Čarodějnicí a teď konečně oznámil svůj další film. Bude jím remake hororové klasiky Upír Nosferatu, která v roce 1922 nakopla upíří subžánr a představila… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz