Píše sa rok 1805 a v Petrohrade sa stretávame s mladou, žiarivou elitou ruskej šľachty Pierrom (Paul Dano), Natašou (Lily James) a Andrejom (James Norton). Sú to mladí ľudia plní nádejí, ambícií, hľadajúci zmysel života. Dobrosrdečný Pierre, ktorý je nevlastným synom najbohatšieho muža Ruska, chce meniť život k lepšiemu. Galantný Andrej je frustrovaný nad povrchnosťou svojho života a preto hľadá jeho zmysel, zatiaľ čo krásna Nataša hľadá skutočnú lásku. V tej dobe, sa Napoleonova armáda približuje k ruským hraniciam a všetko, čomu títo mladí ľudia verili, sa stáva neisté. Pierre, Andrej a Nataša sa ocitnú v čase, kedy sa Ruská spoločnosť navždy zmení. (RTVS)

Necrotongue

Do první epizody Vojny a míru jsem šel s obavami, nebyl jsem si jistý, jestli bude obsazení dostatečně "ruské", ale ochotně přiznávám, že jsem byl nakonec naprosto spokojen. Fyziognomie vybraných herců/ hereček mě nijak nerušila a vzhled Paula Dana mě úplně dostal. Viděl jsem i typickou ruskou šlechtu té doby, u děje jsem se bavil, nenudil jsem se, takže jen doufám, že mi to vydrží až do konce. ()