Izba

• Česko Room (viac)

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou mamou Joy. Spolu si čítajú, učia sa a hrajú. O svete sa Jack dozvedá len z niekoľkých detských kníh a detských televíznych seriálov. Všetko, čo je mimo izby je fiktívne, len izba je skutočná. V noci ho mama ukladá do bezpečia šatníka, v ktorom zaspáva rýchlejšie, než pride starý Nick, ich väzniteľ. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ich starý Nick drží už viac než sedem rokov. Vďaka odhodlaniu, vynaliezavosti a vrúcej materskej láske sa Joy podarilo pre Jacka vytvoriť život, v ktorom si neuvedomuje limity ich väzenia. Joy však vie, že takto to nemôže byť stále. Vymyslí preto odvážny plan úteku, v ktorom sa spolieha na statočnosť svojho syna a nutnú dávku šťastia. Keď plán naozaj funguje a obidvaja sú konečne slobodní, Joy si s hrôzou uvedomí, ako nepripravená je na to, žiť mimo štyroch stien malej izby a byť svojmu synovi oporou aj v skutočnom svete. Ich izolovaný svet sa naraz rozšíri a ako malý Jack, pre ktorého je všetko nové a neuveriteľné, tak aj Joy sa musia naučiť, ako žiť v reálnom svete... (Continental film)

Gore

Celý film jsem čekal na nějaké ty šokující zvraty, o kterých každý mluví a varuje před čtením, byť jediného řádku z obsahu nebo recenze filmu. Tak jsem schválně k filmu nic nečetl a nezjišťoval naprosto nic, a při sledování jsem zjistil, že film se vlastně ubíhá velmi očekávanou cestou a vůbec ničím mě nepřekvapil, spíše prošuměl bez nějakého nervy drásajícího či explicitního zpracování, takže ve finále jsem z filmu zklamán a do jisté míry i s výkonem Brie Larson, která je další z hereček, která dostala Oscara za to, že se nebála udělat ošklivější, narozdíl od např. Saoirse Ronan v Brooklynu, která se tam udělala krásnější a ještě při tom nezapomněla hrát, ta by si ho zasloužila spíš. ()

Dlubal David

Jedním slovem? Úžasné. (■■■) (R) [90/100]. ▪ (K) [90/100]. ▪ (V) [80/100]. ▪ (♫) [79/100]. ▪ (H) Jacob TREMBLAY [86/100]. Brie LARSON [79/100]. (■) (E) Phoebe in Wonderland (2008) ● Polednice (2016) ● Malice in Wonderland (2009). (■■■) (Č) 1 (■) (1) {Neděle, 8-V-2016; 03:33; Doma; PC.}; 480p; ))(( ;(v původním znění s českými titulky). [95/100]. (■) (csfd) maddyJossie. (■■■) (C) [95/100] ()

Hepy13

Po 15 minutách...Proč? Proč tohle? Proč támhleto? Do té doby "NEŽ" to byla úplná pecka, pak to trochu zvadlo. Já sám bych si útěk nechal až na samotný závěr filmu. Tím bych se samozřejmě připravil o tu psychologickou část filmu, no ale přežil bych to bez ní. Za vykreslení vztahu dítě/matka, za atmosféru a nápad, za celkovou vnitřní sílu filmu ''jen'' čtyři hvězdy, pětku bych dal kdyby pokoj byl větší (stominutovej ve stopáži). ()

dee.n

Tento film opravdu stojí za vidění. Vůbec se nedivím, že posbíral několik ocenění. Skvělé herecké výkony, mrazivá atmosféra, dojemný příběh. Scéna, kdy hlavní hrdinové plánují a realizují svůj útěk je tak strašně nervydrasající. Brrrr. Málem jsem si umačkala palce, jak jsem je tomu klučinovi držela. Příběh prožíváte spolu s hlavními protagonisty a přejete jim jen to nejlepší. Výborně zpracováno, skvělá psychologie postav, ani chvíli to nenudí. Za mě jasných 5 hvězd. ()

Blueeyes

Musela jsem získat pár dnů odsup před psaním komentáře. Moc dobře nezvládám podobné typy filmů s tématy zneužívání žen a pokud jsou v tom zapleteny děti, tím hůř. Oceňuju herecké výkony v čele s velmi přesnou a věrohodnou Brie Larson. Tísnivou, depresivní a zpočátku bezvýchodnou atmosféru. V té nejdramatičtější fázi utěku jsem měla co dělat, abych se přinutila dívat se dál, a to vůbec ne proto, že bylo to bylo špatně natočené. Právě naopak. Z Pokoje zkrátka mrazí a to i několik dnů po shlédnutí. ()

Heero

Nevim kde se vzalo to hodnocení, oskar úplně mimo, harant otravnej. Detaily zoufale nedomyšlený. SPOILER: Pokud je to film o tom, že někdo někoho uvěznil na pěknou řádku let a na konci zjistíte, že se to celý odehrává v takový malý zahradní boudičce, ze který bych i po menší dávce čočky a fazolí v noci budil sousedy, tak je to celý úplně o hovně. ()

SatyR.film

Dlhé roky som tomuto snímku odolával, aj napriek kladnému hodnoteniu, ktoré nie vždy u mňa fungovalo. Táto dráma po úvodnej štvrťhodinke, kedy si poviete nech už to skončí a čas ukazuje ešte hodinu a pol dokonca nabehne na svižné tempo. Neiritoval ma ani malý Jack, veľmi dobre trafili detského "herca" a po konečnom vyslobodení čakáte, čo sa vám ešte dostane, veď ešte takmer polovicu filmu. Túžobné vyslobodenie sa u matky premení v peklo, spoznávanie sveta jej syna. Silných a zaslúžených 5* ()

Chudobka

Kdybych se na film nedívala v i vysílání (po kouscích), asi bych to nedala. Pomalé tempo mi vyhovuje, ale tenhle film bych rozhodně zkrátila. Zajímavý, i když dost nepravděpodobný příběh. Není mi jasné, jak pracovala policie poté, co se rodičům ztratila dcera. Jak mohla být uvězněna v nějaké boudě nejprve sama a později se synem tak dlouho? Že by si nikdo z okolí ničeho nevšiml?  Vztah matky a syna byl dojemný, jejich soužití v Pokoji  bylo náročné, ale ona udělala vše pro to, aby její dítě nestrádalo.  Herečka v hlavní roli mě příliš neoslnila, víc se mi líbil Jacob Tremblay. Druhá polovina filmu se zbytečně táhla. O násilníkovi jsem se v závěru nedozvěděla vlastně nic. Že by to nebylo důležité? Já bych na místě matky rozhodně chtěla vědět víc. ()

kijifa

Hodně povedená knižní adaptace, která nedělá předloze ostudu, ale k její úrovni jí kousíček chybí. Silný příběh vyprávěný pětiletým klukem, pro kterého je jeden pokoj celý svět. Realisticky působící zážitek plný emocí. Jen škoda, že to vyprávění z dětského pohledu a vlastně celá druhá polovina příběhu na plátně nefunguje tak dokonale, jako v knižní podobě. ()

arthur.22

Přiznávám, kniha se mi líbila o dost víc. Což ale v žádném případě neznamená, že by film sám o sobě neobstál! V první části mi toho dost chybělo, ale je pochopitelné, že atmosféru původního Pokoje není snadné zachytit. (pozn.: Srovnávám s knihou v originále, český překlad se atmosféře originálu moc nepřiblížil.) ()

Tereeeza

When I was four I thought everything in TV was just TV, then I was five and Ma unlied about lots of it being pictures of real and Outside being totally real. Now I’m in Outside but it turns out lots of it isn’t real at all. V tomto případě jsem nestihla knížku před filmem, škoda, ale asi bych byla po celou dobu čtení v křeči a ve strachu o ústřední dvojici. Každopádně si ji nenechám ujít ani tak. Film sleduje děsivou ukázku toho, co se jistě v mnoha případech děje také právě teď. První část filmu mapuje atmosféru života mezi čtyřmi zdmi s minimem věcí, ve druhé dojde k vyrovnávání. Brie Larson se role zhostila perfektně, neméně skvělý byl i Jacob Tremblay. Naprosto přesvědčivý, věřím, že o něm ještě uslyšíme. Závěrečné loučení bylo naprosto na místě, uzavření kruhu. Tohle mi sedlo, nepotřebuju velké scény, akci za akcí, stačí mi syrová realita a psychologie. I've seen the world and I'm tired now. ()

warrenur

Velmi silny pribeh a osudy dvoch osamelych dusi. Svet toho chlapceka, jeho postupna premena a tiez vyrovnavanie sa mladej mamicky s tym nadelenim je ozaj autenticke a uveritelne. Klobuk dolu. Odporucam i preto, ze dnesny clovek sa malokedy zastavi a uvedomi si, s akou samozrejmostou prijima mnoho veci. ()

José77

prva polka neskutocne silna, ked uz z popisu filmu viete ako napinava scena dopadne, ale aj tak trpnete a drzite hlavnym hrdinom palce, tak jednoducho viete, ze je to skvelo natocene. naslo by sa tam par nelogickosti a druha polka uz tak neslape, ale aj tak silne 4*. ()

djfun

Když žiješ roky v hlubokym temnu máš jedinej cíl... když ho pak dosáhneš je kurva těžký najít nějakej novej leitmotiv...! ()

El-Barto

Zase jeden z takových těch filmů, o kterým člověk až do Oscarový sezóny nezaslechl ani zmínku. A neprávem. Room je jeden z nejlepších filmů roku. Je to citlivě napsaný a chytře se to na většinu událostí dívá skrz Jackovu perspektivu. Krásně je na tom vidět vývoj působení následků na Jacka i Joy. V jednu chvíli se Jack trápí a Joy je šťastná a postupem času role mění. Zahraný je to famózně (Oscar pro hlavní herečku je ve správných rukou) a nedokážu si představit, že by to třeba Fincher nebo kdokoliv jinej zrežíroval líp. Víc takových filmů, prosím. ()

Matli

První půhodinka se musí přetrpět, ale pak je to parádní jízda, krom poslední půlhodinky, ta se taky musí přetrpět :-) Escape kobercová scéna je výborná a dokonale natočená, jinak výkon klučiny si zaslouží oscara v kategorii do deseti let :-) Když to shrnu, tak hodně dobře natočené drama, které určitě stojí za podívání. 78% ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (viac)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (viac)

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (viac)