Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

IlMagnifico

Ta ponurá atmosféra mi k Asterixovi prostě nesedí. Velký boj je tak pro mě nadále perfektní a vtipná komiksová adaptace (nejvíc mě pobavilo asi bardovo rockové vystoupení), ale mám-li tu možnost, sáhnu raději po Kleopatře nebo 12-ti úkolech. ()

Koral11

Asterixe miluji, doma máme celou sbírku komiksů. Miluji i filmy s Asterixem.. ty kreslené, samozřejmě. :) Tento díl máme doma ještě originál na VHS, je hodně depresivní a jako malá jsem se místy skutečně bála.. bouřka, déšť.. ani ta hudba není nijak veselá. Ale pokusy lektvarů bláznivého Panoramixe tu a tam pobavily. :) ()

Wlashack

"Za maminku!" Chudák říman :-) Potrfený Panoramix ve skvělém českém dabingu mě spolehlivě vždy rozesměje. Tady není co řešit. Chybu nemá ani létající sova a některé hlášky: "Zaútočili na nás s takovou přesilou, že jsme takticky ustoupili" 90% ()

qwxyz

Zřejmě poslení animovaný Asterix, který za něco stál...bohužel od roku 1989 se alespoň pro mě zpátky už nedostal. ()

Romivoe

Tento film mi přišel ze všech Asterixů nejhorší. Co přišel, on byl! Naprostá tragédie. Ničím mě nezaujal. Nevím, jestli je to tím, že jsem ho viděl poprvé až teď, v dospělosti, nebo neměl prostě to, co ostatní filmy. Ale spíše se přikláním k druhé variantě. Naprosto navzdory vašim hodnocením. 1* a to z bídou! ()

Sadova302b50

Řádění blouznícího Panoramixe je dechberoucí, též je tu slušná várka povedených hlášek, především spojených s „věštcem“, výborná animace a trochu ujetá hudba, ale pořád to vidím na pět hvězd. 89% ()