Potkaniar Willard

Vidíme dům a v něm muže. Není to obyčejný dům ani obyčejný muž. Jmenuje se Willard Stiles (Crispin Glover), nosí černý, dvacet let starý oblek a ulízané vlasy mu rámují bledý obličej. Není divu, že nemá přátele ani dívku - celý svůj život strávil pod taktovkou dominantní, nyní již poněkud trouchnivějící matky a ulisného šéfa, co ho drží ve firmě jen proto, že jí kdysi vedl s Willardovým otcem. Jednoho večera matka přikáže Willardovi, aby ve sklepě vyhubil krysy. Willard se o to zpočátku pokouší, ale když se mu podaří první chytit, naopak jí pustí a začne si s ní hrát a povídat. Po čase se skamarádí s celou krysí koloníí obývající sklep (a že jich není málo) a než se naděje, dokáže si Willard všechny ochočit. Vzhledem k tomu, že stovky krys se prakticky prokoušou čímkoliv, jsou velice inteligentní a Willarda poslouchají na slovo, stáva se z nich velice účinná zbraň, kterou její majitel často a rád použije proti těm, kdo se mu postaví... (oficiálny text distribútora)

JesterKruger

Možná budu vypadat se svým hodnocením docela neférový, ale já musím dát 2*. Děj je sice na 3*, ale tento film podle mě pošpinil dobré jméno předchůdce. Já jsem nikdy neměl rád filmy typu ,, Remake" jiného filmu, ale tady jsem udělal výjimku, jelikož původní dvoudílnou sérii Willard, jehož původní sequel se jmenoval Ben, extrémně miluji. Celý film od začátku vypadá docela dobře. Herec Willarda nebyl špatný, ale Bruce Davison mi přišel na Willarda daleko lepší. Děj vypadá chvilkami i na 4*. Ale někdy se tam objevili nudná místa. Co bylo velkým plusem tohoto remaku byla scéna, kdy Willard stál u rakve své mrtvé mamky, brečí, a mluví s ní. Jenže chvilkami se mi nelíbilo, že armáda potkanů byla nahrazena typickými CGI efekty. A někdy to byli jasně viditelné loutky. Taky nevím proč, ale tady mi přišel potkan Ben chvílemi jako hova*o. A nakonec to skončí scénou, kterou jsem nečekal. Zatímco v původní verzi Ben zabije Willarda, tak tady Willard zabil Bena!!! Proč?! Každopádně, byla velká zbytečnost, že nějaký remake vznikl. Co se týče herců tak Crispin Glover se docela snaží, ale Davison je Davison. Co se týče Willardova šéfa, tak nepůsobil tak napitě (tím myslím, že furt chlastal) jako v původní verzi. No, za děj bych dal asi 3*, ale za pošpinění původní verze hvězdičku strhávám. Takže za 2*. ()

Imouse

Krysař Willard mě bohužel neskutečně zklamal a troufám si říct, že jsem nebyl sám. Navnazen prvni třetinou filmu jsem očekával grandiozní závěr, kterého jsem se bohužel nedočkal. Tomuto se říká dokonale zmařená příležitost. ()

baron156

Hororem bych to nenazval. Spíše psychologický a někdy i depresivní. scény s myšima musím pochválit ale jinak nemá film co nabýdnout. Herecké výkony musím pochválit, ale pro mě moc depresivní. ()

Nick321

Celkem tragický film o muži, kterému se všechno postupně rozpadá pod rukama. Nezvládá se starat o starou nemocnou a zřejmě docela pošahanou matku, která si ho dokonce v nějakém pomatení smyslu po pár dekádách života přejmenuje z Willarda na Clarca. Nezvládá ani svou práci a šéf Martin se třese nejenom na to, až nespolehlivého Willarda bude moci vyrazit z práce, ale také až se zmocní jejich rodinného domu. Jednou Willard dostane za úkol vyčistit sklep od krys. Záhy ale zjistí, že se dají ochočit a vycvičit a jsou tak docela silnou zbraní, kterou lze ukrýt v tašce a ve vhodný čas vypustit. S jejich rostoucím počtem je to ale čím dál méně ovladatelná síla... ()

Miroslav.Zac

Jak už zde někteří zmínili, nebýt Glovera, ten film by nebyl tím, jakým je. Tahle verze se mi líbila víc, než ta původní z roku 1971, a nechci řešit, jestli to bylo díky němu. ()

kratajirka

Tuctový horor s netuctovým nápadem. Aneb pomsta bude sladká jako krysí hryznutí. Pan Glover byl asi nejlepší volbou co by herce hlavní role pro tento film. Jeho avantýry, pohyby, mimika naprosto ladila s krysí tematikou. A to je asi tak vše, co by se dalo hodnotit v pozitivním duchu. Kritiky už bylo řečeno dost. 55% ()

Paan

Drama to vcelku je, optikou 60. let i horor, ale aby to byla primárně komedie? Ani zdaleka, ani tragikomedie, úsměvného tam nenacházím zhola nic. A to mě zklamalo nejvíc. Být Willard zařazen do jiné kategorie, a tak sledován s jinými očekáváními, moje hodnocení mohlo vypadat jinak. ()