V zajatí kúziel

• Česko V zajetí kouzel (viac)
Dráma / Mysteriózny / Fantasy
USA, (2015–2020), 47 h 15 min (Minutáž: 41–60 min)

Predloha:

Lev Grossman (kniha)

Hudba:

Will Bates

Stella Maeve, Jade Tailor, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Wayne Pére, Tembi Locke, Nesta Cooper, Louise Hradsky, Jeff Mortensen (viac)

Quentin Coldwater, absolvent kúzelníckej školy Brakebills pre magickú pedagógiu zisťuje, že svet, o ktorom čítal ako malý chlapec, je skutočný a svoje magické schopnosti využíva na ochranu ľudstva. (SkyShowtime)

Marceloo

Stroskotanec Quentin sa po ďalšom pobyte v rehabilitačnom centre, v ktorom sa mu snažili pomôcť s jeho zlým psychickým stavom, vracia do normálnych kolají. Napriek jeho nepriaznivému psychickému stavu je nesmierne inteligentný, takže ho prijali na prestížnu univerzitu Yale. Pri zápise však zistí, že v skutočnosti jeho cesta smeruje na univerzitu pre mágov. Keďže Quentin už od detstva miluje knižnú edíciu o čarovnej zemi s názvom Filória, je nadšený a jeho život má konečne zmysel. Svet čarodejníctva však nie je len príjemným miestom. Žije v ňom totiž aj netvor, ktorý je pre každého čarodejníka nebezpečný a Quentin sa s ním stretne už krátko po tom, čo príde na univerzitu. Po hrozivých zážitkoch si uvedomí, že netvor môže zničiť všetko, o čom Quentin sníval a konečne sa mu to splnilo, takže sa ho rozhodne s pomocou kamarátov zastaviť. - Rozhodne jedna z najlepších vecí, s ktorou Syfy po všetkých tých žraločích mutáciách prišlo. The Magicians nie je výrazne hororovým projektom, ale vadilo mi hlavne to, že tvorcovia očividne nevedeli, či majú vytvoriť seriál pre deti alebo starších divákov. Takto to skončilo niekde medzi a preto sú jednotlivé epizódy na velmi kolísavej úrovni. Plusom je jednoznačne vizuálne spracovanie, v ktorom vyniká schopná kamera, s ktorou však toto štúdio nemá problémy ani v ich podradných Animal hororoch, ale aj očividne vyspelejšie efekty, ktoré nepôsobia úsmevne, ako to u nich väčšinou býva. Herecké obsadenie je ideálne. Hlavná postava nemusí sedieť úplne každému, ale v podstate sa do tej úlohy stroskotanca hodí perfektne, takže aj keď mi osobne nesedel, svoju úlohu splnil ideálne. Jediné postavy, ktoré sa mi nepáčili, boli britské postavy s ich nechutným prízvukom. A všetkým postavám jednoznačne kraluje Olivia Taylor Dudley, ktorá tu ani nie je medzi hercami. Už som to písal u dvoch minuloročných hororov, ale opäť musím uznať, že táto žena je úplne top. Prirodzene krásna, charizmatická a inteligentná a ešte tá jej jawline. Po štyroch hororoch v roku 2015 si ju dávam medzi oblúbené herečky. Dej sa ku koncu trochu naťahoval a už to bolo v štýle každý má sex s každým, ale s finále som bol celkom spokojný, aj keď mohlo byť menej rozprávkové. The Magicians nie sú komédiou, ale majú plno vtipov. Veci ako pohlavný styk medzi knihami, blowjob pre koňa, rímska swingers party a rozhovor medzi ženíchom a nevestou sú určite príjemným obohatením. Som zvedavý na druhú sériu a určite by mi nevadilo, keby tvorcovia trochu pritlačili v rámci hororového žánru. + herečka z Dude Bro Party Massacre III, Paranormal Activity: The Ghost Dimension a The Vatican Tapes + herečka z Dark Summer + herečka z iZombie + herec z The Diabolical + herec z Mirrors 2, Nothing Left to Fear, Kristy, South of Hell a Smothered + herečka z The Returned ()

HonzysKISS

Všichni o seriálu říkají, že je to dospělejší Harry Potter, jenomže já bych to zase tak moc nepřeháněl. Dospělé na tom je max to, že se v tom pořád mrdá. Ale že by to bylo nějak moc temnější se až na dva díly říct nedá. Připomínalo mi to spíš seriál Heroes, akorát pro mladší publikum. Pro děti to není, to je pravda, ale pro dospělé taky moc ne, prostě je to pro teen diváky. Ani ty kouzla tu moc nejsou a když už se nějaké objeví, tak je spíš k ničemu. Čekal jsem od toho něco víc. Také je vidět, že je to natočené na nějakou levnou kameru. Každopádně abych jenom nehejtil, tak je v tom fajn humor, občas jsem se příjemně zasmál. Postavy mi zase tak nesympatické nepřijdou (jak všichni píšou), je to v pohodě parta. Především ta blondýna, ta je fakt kus. Díky ní jsem u toho (ne)vydržel. Příběh mě taky zaujal. Skupiny čarodějů jsou fajn, ale zatím bohužel nevyužity. Svět podobné Narnie je super. Někdy bych to rád dokoukal, ale na tohle musím mít asi přímo náladu. Je to spíš pro holčičí publikum. První série mi stačila. Za bloncku dávám 69/100 ()

3 AM Code

Je tu potencial. Magicians pusobi uplne jinak nez zbytek soucasne fantasy produkce, maji slusny scenar i postavy. Co je mozna (dost) riskantni je fakt, ze hlavni hrdinove nejsou az tak libivy dobraci jak se v zanru obvykle ocekava. On je docela sebestrednej povysenej hajzlik, Ona zase zavyslacka co pro davku (magie) udela lecos. Na druhou stranu je tahle vzpoura proti zanrovym klise spestreni. ()

Khamsin

Pokud bych měl hodnotit čistě prvních pár dílů (kromě scény na konci prvního dílu, která je skvělá), pak bych hodnotil docela nízko a v tomto kontextu i dokážu pochopit, že se zde v komentářích objevují věty typu "po pár dílech vzdávám". Já jsem ale vydržel. Teď jsem na konci třetí řady a musím konstatovat, že The Magicians je seriál, který je díl od dílu lepší a lepší. Neotřelý vtip, celkem zajímavé postavy (postava Eliota je prostě fantastická..), velmi zajímavé nápady, které jakoby neznaly hranic - dost často vyvedeno ad absurdum, ale takovým způsobem, kterým vnitřně tleskám... jo.. tohle se povedlo.. důležitý je nevzdat to po prvních několika dílech a vězte, že budete odměněni velmi zajímavou a neortodoxní zábavou.. >׀ ()

ER

PLatí pro i. sérii....Kouzla jsou moc fajn, ale tady,ač nerad, dávám horší "známku". Hlavní problém je v infantilnosti řady postav, které jsou vysokoškolského charakteru,ale chovají se spíše dětinsky. Rozpolcenost scénáře, který si neví rady se zápletkou ala Harry Potter a spoléhá na magii je očividná.Ano, je tady pár silných momentů, ale po nich vždy následují hodně slabé. ()

Galéria (1 087)

• Margo (Summer Bishil) se původně v knize od Lev Grossmana jmenuje Janet. Scénárista McNamara to odůvodnil, že v seriálu bylo už příliš postav, jejichž jména začínají na J. Lev Grossman se vyjádřil, že se mu jméno Margo v seriálu líbí. (Mitin)
  • V šiestej epizóde sa spýta Julia svojej kamarátky Hannah, či videla film Scanners (1981). (Marceloo)
  • Předloha poskytuje pohled na Quentina (Jason Ralph) v 17 letech, zachovalo se tak prostředí, ale celkový obraz je přizpůsoben o periodu 3 až 5 let. Coldwater se tedy nechystá nastoupit na vysokou školu (undergraduate), nýbrž pokračovat ve studiu. (ČSFD)