V zajatí kúziel - Série 5

(séria)
Dráma / Mysteriózny / Fantasy
USA, 2020, 9 h 32 min (Minutáž: 43–46 min)

Predloha:

Lev Grossman (kniha)

Hudba:

Will Bates

Stella Maeve, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Olivia Dudley, Sean Maguire, Riann Steele, Jade Tailor, Rick Worthy, David Call (viac)

V páté řadě se Julia, Alice, Eliot, Margo, Penny a zbylí členové gangu vyrovnávají s tragickou ztrátou Quentina, zatímco se potýkají s návratem magie. Ta je sice zpátky, ale v enormním množství. Kouzelničtí přátelé se musí vypořádat s dopady přebytku magie a pokusit se zabránit doslovnému konci světa. (HBO Europe)

Tom10000

5.série zakončuje veliké drama, jenž se odehrálo po smrti Quentina. Obnovuje se agie, je jí však náhle dost a zapříčiní nejen hrozbu zničení Země, ale i samotné Filorie. Tam se náhle posune čas o tři sta let napřed. Fen s Joshem jsou mrtví a na trůn usedá temný král. Našim hrdinům dá velikou práci, aby je získali zpět. Hlavní je to pro Margo, ta se totiž do Joshe bláznivě zamilovala. Penny přichází o své schopnosti, podobně na tom je i Julie s božstvím. Alice se stále vzpamatovává ze smrti Quentina, jenž (SPOILER!) se už nevrátí, a to doopravdy. Bude provedeno pár blbostí, ale vše nakonec celkem dobře dopadne. Když říkám celkem, myslím tím, že (DALŠÍ SPOILER!) nikdo hlavní už nezemře. Naopak, jeden se narodí. Sérii dávám 95 procent, mohla být lepší, i ten konec se mi zdá takový otevený. ()