Kabát: Banditi di Praga

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 2010, 3 min

Nick321

Některé písničky od Kabátů mám celkem rád, zrovna tato mezi ně ale nepatří, a je škoda, že jim tak narostl frňák nahoru, pořád je to stylem pouze hospodská odrhovačka, nic exkluzivního. ()

Jara.Cimrman.jr

"V našem šapitó je pořád nabito." Z kdysi zábavné hospodské kapely se postupně stala komerční cirkusová záležitost, což dokazuje text skladby i přítomnost Karla Gotta ve videoklipu. Já tomu ještě tři hvězdy dám, ale přímá úměra mezi rostoucím stavem kont muzikantů a snižující se úrovní skladeb se mi vůbec nelíbí. ()

gudaulin

Je zajímavé sledovat, jak se hudební publicisté a kritici tvorbě nejpopulárnější české skupiny v podstatě vyhýbají. Nenalézají tam nic, co by stálo za hlubší rozbor, a z poznámek pod čarou pár hudebních recenzí je cítit despekt především ke kvalitě textů. Přímočarý hospodský rock, který Kabáti provozují, mě nikdy neoslovoval, ale mám pocit, že v Banditi di Praga se dá najít to nejlepší z jejich tvorby, tedy energie, ironie a černý humor. Vlastně mám pocit, že ve spojení s klipem je to jejich nejlepší skladba, která dokáže oslovit i publikum mimo jejich cílovou posluchačskou skupinu. Škoda toho divokého střihu, který je navíc úplně zbytečný, ale v klipové tvorbě Kabátů zapadá do stylu, se kterým pracují. Tohle se mělo a dalo víc zahrát. Kulometný střih rozbíjí atmosféru a neumožňuje si vychutnat prostředí a výpravu, které přitom díky rozpočtu stály za to. Ale závěrečná scéna hodně zachraňuje. Celkový dojem: 75 %. ()

corpsy

Značný rozpočet dopomohol klipu k určitej kvalite. Ale myslím si, že ak by bol ešte vyšší, videu by to k vyššej prednosti nedopomohlo. ()

BeranSon

Podle mě jediný vkusný videoklip od Kabátů, ale každý jasně ví, že oni kariéru nestaví na klipech, ale na něčem jiném... - 7/10 - ()

Hannibal1913 odpad!

Videoklip = 4*, hudba = 1*, Gott = odpad, sečteno = odpad jak vyšitej. Porcelánový prasata chlapci, porcelánový prasata, mám pocit, že je ve vašich posledních videoklipech vidím stále častěji. ()