Kabát: Banditi di Praga

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 2010, 3 min

Jara.Cimrman.jr

"V našem šapitó je pořád nabito." Z kdysi zábavné hospodské kapely se postupně stala komerční cirkusová záležitost, což dokazuje text skladby i přítomnost Karla Gotta ve videoklipu. Já tomu ještě tři hvězdy dám, ale přímá úměra mezi rostoucím stavem kont muzikantů a snižující se úrovní skladeb se mi vůbec nelíbí. ()

gudaulin

Je zajímavé sledovat, jak se hudební publicisté a kritici tvorbě nejpopulárnější české skupiny v podstatě vyhýbají. Nenalézají tam nic, co by stálo za hlubší rozbor, a z poznámek pod čarou pár hudebních recenzí je cítit despekt především ke kvalitě textů. Přímočarý hospodský rock, který Kabáti provozují, mě nikdy neoslovoval, ale mám pocit, že v Banditi di Praga se dá najít to nejlepší z jejich tvorby, tedy energie, ironie a černý humor. Vlastně mám pocit, že ve spojení s klipem je to jejich nejlepší skladba, která dokáže oslovit i publikum mimo jejich cílovou posluchačskou skupinu. Škoda toho divokého střihu, který je navíc úplně zbytečný, ale v klipové tvorbě Kabátů zapadá do stylu, se kterým pracují. Tohle se mělo a dalo víc zahrát. Kulometný střih rozbíjí atmosféru a neumožňuje si vychutnat prostředí a výpravu, které přitom díky rozpočtu stály za to. Ale závěrečná scéna hodně zachraňuje. Celkový dojem: 75 %. ()

corpsy

Značný rozpočet dopomohol klipu k určitej kvalite. Ale myslím si, že ak by bol ešte vyšší, videu by to k vyššej prednosti nedopomohlo. ()

BeranSon

Podle mě jediný vkusný videoklip od Kabátů, ale každý jasně ví, že oni kariéru nestaví na klipech, ale na něčem jiném... - 7/10 - ()

Hannibal1913 odpad!

Videoklip = 4*, hudba = 1*, Gott = odpad, sečteno = odpad jak vyšitej. Porcelánový prasata chlapci, porcelánový prasata, mám pocit, že je ve vašich posledních videoklipech vidím stále častěji. ()

Nick321

Některé písničky od Kabátů mám celkem rád, zrovna tato mezi ně ale nepatří, a je škoda, že jim tak narostl frňák nahoru, pořád je to stylem pouze hospodská odrhovačka, nic exkluzivního. ()