Slipknot - Before I Forget

Kamera:

Yon Thomas

Corey Taylor

Ouwen

Ze všech písniček týhle kapely mi Before I Forget jistým způsobem přijde nejosobitější, zřejmě za to může i odmaskování v tom klipu. Prostě, tentokrát mám skutečně pocit, že ze sebe dolují emoce ty charismatický osobnosti pod tou maskou, jako jeden tým co se perfektně doplňuje. Krom ikonického riffu, skvělýmu scratchingu a klasicky famozním bubnám, miluju i mastering, kterej tomu dodává určitou špinavost, má to ten správnej dotek a i ty určité okolnosti mě k tomuhle songu přitahují nejvíc. Na závěr jistá citace; "Song o tom, že kapela ve své cestě na vrchol možná ve světle profesionality ztratila kousek sama sebe. Možná i o tom, jak byli SlipKnoT mladí a zmatení, když se dostali před světla reflektorů. A Corey říká, že nikdy neměl možnost pracovat na věcech samostnatně, což nikdy nezapomene." ()

PKD

Perfektní song. Perfektní klip. Opravdu (alespoň pro mne) originální. Škoda,že ta jejich zatím posl.deska, je taková divná. To bude určitě tím,že jim zemřel jistý, dost důl.člen. ()

GTS_PUNK

Keď som Before I Forget poprvýkrát započul pri hraní Guitar Hero 3, vedel som, že je to niečo špeciálne. Našiel som si preto aj ďalšie skladby od Slipknot, a odvtedy nemám hudobne väčšieho favorita, než práve maskovanú deviatku z Iowy. V klipe k skladbe, ocenenou aj cenou Grammy, vystupujú členovia skupiny bez masiek. Ani v jednom zo záberov im však nevidno priamo do tvárí. Tie poprvýkrát zhodili až po smrti Paula Graya. Klip sám o sebe je energetickou bombou, ktorá exploduje pri každom refréne a je doplnená o fantastické gitarové riffy. Nemožno povedať nič iné, snáď iba že I will remember before I forget, BEFORE I FORGET THAT! ()

Fenk

Až na třetí placce se podařilo panu Rubinovi dát tomu chaosu jakýsi řád, ten navíc deratizátoři z Iowy okořenili výborným klipem s maskami na věšáku. Tak nějak sem se těšil, že tam i chvíli zůstanou a na vystoupeních nechaji mluvit hlavně hudbu. ()