Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

eexDon

Für mich - 75%, - /závěrečná scéna se zastřelením Adolfa poněkud překombinovaná a v celým filmu vyznívala jeho postava tak nějak pozitivně/, + /vtipné, úderné, politicky nekorektní, Oliver dobrý, ikdyž poněkud bez emocí a bez gestikulace, celé to bavilo, i při té délce/, hodnocení - dobrá černá komedie, líbila se mi a parodie na Der Untergang lahodná ()

Ondrejiik

Výborný film, tváří se to jako komedie, vlastně to je komedie ale i není. Naprosto skvostný Oliver Masucci! Když bych měl srovnat Masucciho a Bruna Ganze, je to plichta! :-) ()

TomKey

Německý humor zde pokulhává téměř na celé čáře. Myšlenka je zajímavá, i když zdaleka ne originální, ale provedení trochu tragické. Pokud byl záměr tvůrců podat tu situaci seriózně, pak měli vybrat adepta na hlavní roli pečlivěji, a ne vzít prvního herce, který byl volný. Hitlera nedělá totiž jen patka a knírek, a tenhle herec snad ani nevěděl koho hraje. Pokud to měla být komedie, pak je zde opravdu humorných scén pomálu. Daleko zajímavější je konfrontace Hitlera s dnešní dobou. Myslím, že před dvaceti lety byto nebylo zdaleka tak aktuální jako dnes. Tohle se zas tvůrcům povedlo celkem výstižně - v dnešním světě pokroucených hodnot je i "darebák" Hitler pro mnohé nositelem tradičních hodnot a jsou ochotni ho v zoufalé snaze najít svůj pevný bod i následovat. Pro tento fakt stojí za to film vidět. Bonusem je pak scéna se "zákeřným" šéfredaktorem redakce, který se dovídá, že mu odešel jeho hlavní tahoun zábavného pořadu - tenhle parodický kousek na Třetí říši je opravdu bezchybný. ()

Triticum

Tak autori si zobrali celkom tazku temu a popravde ju moc nezvladli. Samozrejme, s myslienkou, ktorú film predostiera, ze pokial nefunguje system tak ako by mal, si ludia zacnu hladat alternativne (rozumej extremnejsie a horsie) cesty sa da len suhlasit (Vid Kotleba na Slovensku :D). Zvysne posolstva filmu sa uz extremne pchaju do riti prehnanej politickej korektnosti, aj napriek fakt velkemu potenciálu spravit to inac - proti migrantom vystupuju len vybraní pobudovia z ulice s minimalnym rozhladom a na politiku Angely nadava len samotný Hitler. A vlastne v skratke, Nemci su tak blbý národ, že by si asi zase zvolili Hitlera, lebo si neuvedomujú, ako je super nechať sa kultúrne obohatiť. Ano, Hitler a jeho banda bol ciste zlo a keby sa dostane k moci zase by to skoncilo tak ako to skoncilo...kazdopádne davat v politicky korektnom duchu do hladacika to, co sa deje teraz v Nemecku ako protipol Hilerovskemu zlu (ktoré by teoreticky opat podporily všetci blbci z Nemecka) mi pride fakt prehnane. Co sa týka samotného filmu po ostatnych strankach, slabe tri hviezdy. ()

BlacKie.

Dlouhé a nezáživné. Měla jsem co dělat, abych shlédla až do konce. Za celý film jsem se neztotožnila s humorem. Čekala jsem mnohem více a opět platí, že kniha je lepší než film. ()

ma2sko

Kam sme sa to dopracovali... Vyše 60 rokov po WWII a s Hitlerom sa ľudia fotia, točia, hajlujú... Počkať, veď to sú Nemci. Tak to je v poriadku. ()

Kaylar

V tomto případě jsem nejdříve viděla film a až poté, s odstupem několika měsíců, jsem se dostala ke knižní předloze. Na začátku filmu tvůrci plně využili potenciál, který se v souvislosti s tématem nabízel - Hitler zjišťuje, co všechno se v "jeho" Berlíně událo nového a je konfrontován s mnoha fakty, které v jeho životě působí neuvěřitelné zmatky. Následné Hitlerovo zapojení se do aktuálního dění prostřednictvím moderních médií je už něco, co divák předvídat nemohl a nebylo tedy možné tušit, jakou cestu se děj filmu bude ubírat. Nutno podotknout, že téma je pojato zajímavě, ale kniha pro mě přece jen byla trochu poutavější než film. ()

renegad

No nebolo to zas úplne zlé. Nemecký pokus o natočenie komediálneho filmu o Hitlerovi a štylizovanie do podoby akéhosi nemeckého Borata nedopadol úplne najhoršie. Je zaujímavé sledovať Hitlerovu púť po Nemecku a počúvať názory bežných ľudí ktorý by si síce želali silného vodcu na čele štátu ale Hitlera by nepodporili. Historické paralely pre znalého diváka môžu niekomu uniknúť ale občasné narážky na iné filmy (hlavne Untergang/Pád tretej ríše) sú do očí bijúce. Hlavným problémom celého filmu bol podľa môjho názoru práve jeho koniec. Pretože pokiaľ takmer celý čas fungoval celkom obstojne ako mierne trafená boratovsko štylizovaná komédia (POZOR SPOILER) od návštevy pani židovej sa zábava skončila. Film nasadil vážnejší tón a celý sa sústredil na zúfalý pokus o zastavenie Hitlerovej "cesty k moci". A tak mi ani záver filmu nezmazal z tváre WTF výraz a ostala silná pachuť na jazyku že ktosi čosi nedomyslel a záver bol doklepaný kdesi v kúte na kolene. Predlohu som nečítal takže nemôžem porovnať film a knihu ale posun atmosféry bol značný. Prednosťou tohoto filmu je podľa mňa fakt že postavu Hitlera si môžete bez nejakých väčších problémov vymeniť za hocikoho kto vám historicky vyhovuje a zapadá približne do rovnakého časového obdobia vašej krajiny. Za Slovensko by ste pohodlne mohli dosadiť Jozefa Tisa a za českú republiku trebárs aj Klementa Gotwalda alebo iné osobnosti. Výsledok bude takmer rovnaký pokiaľ ich pošlete po krajine ako v tomto prípade Hitlera. ()

Lazy87

Trailer se mi líbil víc než celý film. Jinak je to vcelku dobře podaná satira na současné dění říznutá terminátorem. ()

Bbulli042

Pardon, no toto bola jedna hnusná propaganda v štýle komédie, ktorá bola zo začiatku vtipná, no začal to byť odpad. nie je to film, ktorý by som znova videl rád. O.D.P.A.D. Radšej sto krát pozriem Nastenku jak toto ešte jeden krát. Sme o mnoho ďalej ako táto story v súčasnosti. Povrchné, nezodpovedné, naivné, hrá sa to na politiku dnešného Nemecka. Propaganda úplne hnusná. A nebolo by to tak. Keby sa stalo niečo takéto, rád by som si pozrel, ako by mu Irán odrezal hlavu za živa. Veď on nebol človek. Iba rečniaca vec, čo sa snaží o vyvolanie komikovosti, ako Charlie Chaplin svojej doby. Ubohé na dnešnú dobu. ()

Sofius

Z tohoto filmu mám velmi smíšené pocity a to až do té míry, že jej nebudu hodnotit hvězdičkami, ale pouze slovně. Jsou zde některé úsměvné momenty, které opravňují zařazení filmu do žánru komedie, ale je jich docela málo. Film na mě celkově působil spíše jako parodie, nežli komedie. Kolonka drama je naplňována podobným způsobem, kdy některé znaky dramatizace lze ve filmu nalézt, ale není to slovy Alles Gute "saubere Rasse". Ze všeho nejvíce na mě film působil jako improvizovaná recese někdy až dokonce jako recesistická improvizace. Kromě tohoto nejvýraznějšího dojmu jsem si pak ale obzvláště na konci filmu všímal takové skryté pachuti, kdy je divákovi naznačováno, že racionální kritika se může přehoupnout do cokoliv-ismu, aniž si toho všimnete a proto byste si s racionální kritikou neměli raději vůbec zahrávat. Tato malá, ale přeci patrná pachuť mi výrazně zkazila filmový zážitek. Hlavní postava se většinu filmu chová jako kritik špatných jevů ve společnosti, který se nesnižuje k nějakým zákulisním hrátkam, manipulaci či propagandě (na rozdíl od podlého zástupce, kterého hraje Christoph Maria Herbst) a najednou v některých momentech filmu kompletně změní charakter bez jakéhokoliv náznaku vývoje k tomuto směřování. Jediné pojítko s takovouto charakteristikou osobnosti je jeho jméno, které obzvláště v Německu znamená ztělesněné zlo, o čemž se vůbec nediskutuje, protože to tak prostě je. Tímto ostrým překlápěním poloh mi hlavní postava vůbec nepřipadá věrohodná, ale naopak, velice nepřirozená, tak nějak telenovelovsky "zmítaná scénářem". Prostě většinu času se nechová, jak by se asi choval v této pozici Hitler, ale když má film dojít k nějakému závěrečnému sdělení, dojde k překlopení charakteru hlavní postavy a tím je najednou vrhán špatný stín na všechny předchozí části, které představovaly rozumnou kritiku. Hlavní postava se prostě chová nekonzistentně a scénář si s ní viditelně pohrává. ()