Bytosť z hlbín

(TV film)
  • Česko Bytost z hlubin (viac)

Drsný thriller o nebezpečných mořských pannách a o tom, co se může stát, když se člověk pokusí ovládnout a podmanit si bytost z neprobádaných a tajemných hlubin moře. (oficiálny text distribútora)

Rodriguez

Drsný thriller? Ale no táááák distributore co to žvaníš?! Celou dobu jenom nuda Nuda NUDA!!! Se divim, že jsem to zkouknul na jeden zátah a neusnul. Tenhle snímek je k hororu asi tak daleko, jako já k hollywoodskému režisérovi! 15% ()

lennyd

Cirkusový umělec Angus (Rufus Sewell) má největší úspěch se svým číslem - zombie a mořská panna. Jednoho dne představení navštíví podivný cizinec, který Angusovi a jeho kolegům ukáže pravou mořskou pannu, kterou drží doma v obřím akváriu. Angus ucítí příležitost, a mořskou pannu cizinci sebere. Jenže jsou tvorové, se kterými není radno si zahrávat ... Když jsem film před pár lety viděl poprvé, docela se mi i líbil. Temná atmosféra, záhadný tvor, klaustrofobické prostředí zaoceánské lodi. Nyní se mi podařilo vidět film znovu, a - i když bych vše výše zmíněné zůstalo, docela dost jsem se nudil. Možná to bylo absencí jakéhokoliv překvapení či hlubší zápletky, možná jen tragickými hereckými výkony všech zúčastněných. ()

hanagi

Nevím jestli to je tou tajuplnou magickou atmosférou anebo skoro až klaustrofobním pocitem uvěznění na lodi ze které není úniku... Anebo možná i účastí Rufuse Sewella a Carly Gugino, kterým jako vždy věřím každé gesto. Každopádně, na mě to působí. ()

Curunír

Dokud filmaři neukazují karty, nevypadá to vůbec špatně, atmosféra tajemna docela funguje, ale pak se to bohužel celé zvrtává očekáváným směrem a film vyznívá do naprostého ztracena...Navíc závěrečné monstrum (nemuselo tam vůbec být) nepokládám za vůbec povedené, mně přišlo k smíchu, jako vlastně celý konec...Myslím, že kdybych to nesledoval na černobílé televizi, tak by pocit byl ještě horší, takhle to vypadalo alespoň vizuálně docela stylově... ()

Heroine

Tenhle film má krásnou atmosféru. Možná je to dobou, kdy se to odehrává, možná je to prostředím. Každopádně se mi film ve výsledku docela líbil, což se tak často nestane. A v neposlední řadě, Carla Gugino je fakt pěkná. ()

Hapretor

Jen škoda, že více nedbali na mytologii. Bylo to dějově dost stupidní. Ale atmosféru to mělo parádní. Škoda. Jak se může zrůda s ploutví pohybovat na souši tak rychle ??? WTF !!! - neni to had, je to vlastně ryba. Mytologie tu dostala na zadeček. ()

Mes-siah

Pekná prva polovička, hustá atmosfera. Dusné a diváka aj nabudí, že to bude kvalitný zážitok. To však opadne, keď film prekročí polku. Film sa stáva nudný. Zmení sa na prosté vraždiace klišé, už mnohokrát videné. ()

Lewaso

Nyní, když jsem film viděl podruhé, nacházel jsem malé střípky, které mi napoprvé unikly. To se mi stává, když se nechám strhnout příběhem, což znamená, že stojí za to. Škoda že finální podoba mořské potvory byla nevěrohodná a přeplácaná - příliš „mořsko-rybo-krabo-koníková“ - jakoby se výtvarník snažil za každou cenu nacpat všechny podoby moře do jedné osoby. Míň je víc... ()

bittersweet

Zajímavý snímek se zvláštní temnou atmosférou. Originální příběh si udržel mou pozornost a mé nadšení až do chvíle, kdy se z mořské panny stalo vražedné monstrum s armádou podobných monster (když se na film dívám znovu, pokaždé skončím před touto scénou). Chtělo by to propracovanější závěr. ()

dagyšpandr

Mořská panna patří k mým oblíbeným mýtickým tvorům. Proto mě zajímalo, jak se film vypořádal s danou tématikou. Úvodní vražda je naprosto strašně natočená - naštěstí o zbytku se to říct nedá. Ztvárnění mořské panny je skvostné. Stan Winston, tvůrce Predátora a jiných kreatůr, se na ní pěkně vyřádil. Potěší také pidirolička Billiho ze seriálu Ally Mcbeal. Nejvíce prostoru z celého snímku dostává ženský element. Manžel hlavní hrdinky včetně posádka lodi, slouží jen jako křoví, jehož hlavním úkolem je buď zaplnit prostor, a nebo brutálně zemřít. Kdyby nebylo podivného finále, dal bych o hvězdičku navíc. ()

CrazyWolf

I když jsem nečekal žádný zázrak, těšil jsem se aspoň na horror se zajímavým námětem. Výsledek je dost rozporuplný. Snad kdyby měl film trochu rychlejší a akčnější děj... psychycké působení na diváka tady prostě nevyšlo, a závěrečný masakr mě taky zrovna moc nenadchl. ()