Lord of the Dance: Dangerous Games

• Veľká Británia Lord of the Dance: Dangerous Games
Ukážka z filmu
Hudobný / Tanečný
Veľká Británia, 2014, 100 min

Michael Flatley je zpátky na jevišti v Lord of the Dance: Dangerous Games, jeho nejnovějším a nejpůsobivějším představení. Živě z londýnského Palladia s Nadine Coyle (v roli Bohyně Irska) a zbrusu novým, cenami ověnčeným obsazením! Lord of the Dance je klasický příběh souboje dobra proti zlu. Malý duch má sen, ve kterém Pán tance, který zastupuje všechno dobro na světě, musí bojovat proti zlu v podobě Temného pána a armády jeho učedníků. Mezi Pána tance a jeho lásku Saoirse se staví svůdkyně Morrighan, zatímco Bohyně Irska vyjadřuje slova tancem. Dokáže Pán tance se svým kmenem porazit Temného pána a jeho družinu? Stane se sen Malého ducha noční můrou, ze které se nelze probudit? Nechte se pohltit tancem a vydejte se na cestu plnou energie a vášně... (Bontonfilm)

ainny

To se snad ani nedá hodnotit jinak. Pokaždý když LOTD vidím a slyším, tak mám husinu a Flatley snad vůbec nestárne. Na první pohled to sice ani není vidět, ale jakmile vlítne na pódium, tak je věk ten tam. ()

ilemas

Stále dokola stejný příběh a hopsání byť v trochu pozměněném podání, hudby, pomalejší začátek a skvělý konec. Ačkoliv je to stále skvělá podívaná už mě to tak nebere jako dřív, Předcházející vystoupení byly bombastičtější, není už co vylepšit. ()

Skautka

Asi to moc srovnávám s rokem 1997 kdy byl zřejmě Michael Flatley na vrcholu slávy a všichni jej milovali. No dnes už jej zastupuje mladší verze, také moc šikovná. Ale celé to bylo moc umělé od změněných doprovodných písní, které mi zněly všechny stejně, po vzhled všech tanečníků. Děvčata téměř všechna blonďatá, šíleně zmalovaná a celé to pak působilo nepřirozeně. Trošku mě zarazilo vystoupení alá roboti. Houslistky taky nic moc a zpěvačka, mě neznámá, taky nic moc. Takže film mažu a příště zase sáhnu po nebezpečných hrách z roku 1997, kde bylo znát že se na vystoupení strašně nadřeli, dámy měly trvalou a byly o mnoho sympatičtější než ty novodobější. :) ()

jafuska

Chystám se na jejich vystoupení a těším se . Jsem ochotná za ně dát dost peněz, ale bude to zážitek na který se jen tak nezapomene, ()

ostravak30

Na Lord of the Dance se dívám vždycky rád, protože oni vždy vymyslí něco speciálního. Tančit umí hodně lidí a skupin, ale Lordi k tomu přidají ještě hodně, hodně navíc. Tentokrát to byl celý příběh spojený s vizuální show a zpěvem Nadine Coyle, kterou teda ale vůbec neznám. Pravda je, že pozadí na obří obrazovce mi trochu připomínalo interaktivní obrazy ve Vietnamských prodejnách, ale jinak mě opět Irové nezklamali. ()

neo_ap

Vystoupení Lord of the Dance: Dangerous Games, pro mne bylo určité zklamání (vs. Deník), tohle DVD mapuje, a odpovídá mému osobnímu zážitku. Po pravdě za ten rok pár věcí vylepšili, a za rok určitě bude vystoupení úplně na jiné úrovní. Jak vystoupení, tak záznam dle mého, cílí na jinou skupinu diváků. Řekl bych, že MF se chtěl otevřít větší skupině lidí. Bohužel zklamal své stálé fanoušky. V porovnání se záznamem 2011, (o 3d nemluvě), tohle hodně ztrácí. Nedokáže vtáhnout do děje. Oslovit. Připadáte si, jako nezúčastněný divák. Netancují ani pro publikum, ani pro diváka. Je to spíš takový dokumentární snímek. Špatný střih, či různé efekty, působí dost rušivě. Nehodnotím přestavení jako takové. Je nové, a je vidět, že od roku kdy byl natočen tento záznam se mnoho věcí zlepšilo. Nemohu se dočkat, až znovu k nám zavítá. Hodnotím záznam tohoto představení. A bohužel. I když se mi několik věcí líbilo, zabijí tak skvělé představení. Proto 70/100. ()