Ve Westworldu – obrovském zábavním parku, kde hosté neváhají vynaložit horentní sumy za to, že prožijí s tamními robotickými hostiteli dobrodružství ve stylu Divokého západu – probíhá další den plný fantazie. Přední programátor Bernard Lowe však upozorní zakladatele projektu dr. Roberta Forda na případy nezvyklého chování, které zaznamenal u několika nedávno přeprogramovaných hostitelů. Ve westworldském městečku Sweetwater se mezitím farmářova dcera Dolores setkává na ulici s pistolníkem jménem Teddy. Jejich načrtnutý příběh je však narušen příchodem nelítostného Muže v černém a posléze také improvizovaným setkáním hostitele s artefaktem z vnějšího světa. (HBO Europe)

Fifer

Stárnutí diváka má jednu obrovskou nevýhodu. Člověka přestanou brát i témata, která dříve miloval. Moje nejoblíbenější témata byly vždycky virtuální reality a snové světy, jenomže už jsem těch filmů viděl příliš. A teď už je to všechno jen jedna velká variace na Matrix, Truman Show či na Na hromnice o den více. Na tyto filmy si při sledování Westworldu určitě vzpomenete. Režie je supr, skvěle to vypadá, dále soundtrack: orchestrálně-westernová verze Paint it Black od Rolling Stones (Wov, dokonalé!). Jenomže co naplat, nápad už je ohraný, mění se jen herci a kulisy. Tady už vše bylo řečeno. ()

ElBadelin

Hype protoze HBO, ale po pilotu pro me velke zklamani. Nudne, sterilni a nevzbuzujici zadne sympatie ke komukoliv. Snad jen Ed je trosku zajimavej. ()

MickeyStuma

Pilotní díl se rozjíždí vcelku dobře. Postupně nám představí postavy příběhu, podstatu celé věci a první problémy. Děj se line přijatelně, ale místy bohužel trochu zmatečně. Chvilku potrvá než si divák dá určité věci dohromady aby to mělo smysl. Ale nakonec, proč ne. Krapet toho přemýšlení během sledování neuškodí. Anthony Hopkins se tu prezentuje zcela očekávaně a Ed Harris taktéž nijak nezklamal. Na první dojem se tedy rozjezd povedl a přesvědčil shlédnout i druhý díl. ()

MickeyWolf

Páni, wow, ohhh... Na světě snad neexistuje tolik citoslovcí, k vyjádření ohromení, které jsem nad pilotní epizodou dostal. Mladší Nolan mi konečně dokázal, že k tomu, aby divákovi vytvořil mimořádný zážitek, svého bratra vůbec nepotřebuje. Už jen spojit takové různorodé žánry, jako jsou western a sci-fi muselo být obtížné (ať už měli předlohu či ne), ale ukázat z každého světa přesně to, po čem dychtím a vůbec mě nenechat vydechnout vzrušením, je u mně TRIUMF NA PLNÉ ČÁŘE! A jako sladký dezert, odcházíte od monitoru s plnou hlavou myšlenek k zamyšlení a ani nevíte, kdy nebo jak se tam dostaly. ()

makakus

Pilotní díl je téměř vždy nejtěžší. Musí nás seznámit se všemi postavami, prostředím, zápletkou a tady navíc i s celým celkem složitým mechanismem uměle vybudovaného světa. Zvládli to dokonale, a když uvážíme, že hodnocení jednotlivých dílů u většiny seriálů s postupným vývojem stoupá a vrcholí ve finále jednotlivých sezón, tak se máme na co těšit. Doporučuji skouknout dvakrát - podruhé je to ještě lepší, protože divákovi začne docházet i to, co na poprvé přehlédnul. Třeba Dolores "nikdy bych nezabila nic živého" a v posledním záběru zabije malinko zlověstně mouchu :) Kromě samotného Crichtonova originálu, který se zdá být spíše volnou inspirací, je zřejmé, že dalším zdrojem podstaty příběhu je i Blade Runner. Což je vlastně také pozdější ozvěna Crichtovových myšlenek. Silnější než originál, podobně jako tento úvodní díl. A taky se mi líbí ten myšlenkový přesah, který to v leckterém divákovi může zanechat. Třeba - jsme svobodní lidé nebo jen roboti naprogramovaní Stvořitelem (programátorem) k nějaké hře, jejíž smysl nám uniká? Žádný robot přece netuší, že je jen robot a myslí si o sobě mnohem víc... A když buddhismus pracuje s reinkarnací, není to jen reset nebo update? :) ()

XXXXXXXX

První epizoda teda nic moc. Recyklace klasického námětu, mixnutá scifi prvkem a do toho na sílu napasovaná tajemná linka. Kdyby raději udělali pořádnej western! Dám šanci ještě těm dalším dvěma dílům a uvidíme... ()

Kimkong

Po shlédnutí traileru jsem nabyl dojmu, že se bude jednat o Metrix s westernem. Nicméně, především ke konci epizody můžu říci, že je to jednoznačkn jistý mix seriálu Dollhouse a Jurského Parku. Děj je zastřen tajemstvím, a první epizoda je pouze úvod do tohoto světa. Jeho principy, omezení a hlavně seznámení s charaktery. Seriál by měl těžit z hereckého obsazení a asi i slušného rozpočtu. Nu uvidíme. PS: Úvodní titulky mě svou barevností silně připomínají Black Sails a né, že ne. ()

fugyx

Čo to malo byť? Neviem, a páči sa mi to. Spojenie sci-fi a westernu? Človek by povedal, že oxymoron, ale predsa to ide. Z prvej časti vyvstáva dosť otázok, možností pre zápletky reálne, naprogramované, prepojené. Niekto spomenul vysoký potenciál série. Súhlasím. A angažovanie Sidse Babett Knudsen je pre mňa osobne potešením :) ()