Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

Real Tom Hardy

"JESUS! YOU HAVE GOT TO BE SHITTING ME! YOU JUST SHOT A JAVELIN AT A FUCKING CAR! THAT'S AN $80,000 PIECE OF ORDNANCE! CAN ANY OF YOU GENIUSES TELL ME THE KELLEY BLUE BOOK VALUE OF A 1989 TOYOTA PICKUP?" ----------- Whiskey Tango Foxtrot, alebo ako sa z presexovaných, prechlastaných a predrogovaných spoločenských odpadov občas stáva ešte väčší odpad – investigatívni žurnalisti vo vojnovej zóne. Vypočítavosť médií ukázalo už množstvo filmov, osobne si spomínam hlavne na Nightcrawler, aj keď oproti tomu, tých scén tu bolo veľmi málo. Čoho tu ale bolo požehnane, rozhodne hlášky. Rôznorodé a delikátne. Dokonca nastal problém vybrať si jednu na úvod. Margot bola na obrazovke iba sporadicky, ťažko povedať, či som si ju tak kvalitne užil práve kvôli tomu. Ako hráča ma nesmierne potešili niektoré scenérie a zábery, pretože mi silne pripomínali mnohé hry, najmä štvrtý diel Call of Duty alebo Medal of Honor z roku 2010. Okrem toho som však vo filme nenašiel nič, čo by mi zostalo v pamäti a ráno s určitosťou nebudem vedieť, že nejaká prenádherná Margot pobehovala po vyprahnutom Afganistane. ()

Trevor

Jedna hviezdička za výber skladieb a za pravdivý obraz novinárskej práce v dnešnej dobe v podobe holého zadku pritlačeného na skle počas bujarej ožran párty písalkov, ktorý akože nasadzujú svoje životy aby nám priniesli objektívne informácie. Nudný príbeh, v ktorom hlavná hrdinka zistí, že najlepšie roky už má za sebou a tak sa rozhodne písať o vojne, ktorá nikoho nezaujíma. ()

Rehooo

Jásat či plakat, to jest otázkou... Jásám, jak krásný trailer k tomuto filmu dokázali tvůrci vytvořit. A pláču, že je to to nejlepší z celého filmu. Čekal jsem komedii z válečného prostředí a dostalo se mi hořkosladkého příběhu z válečné zóny. Film to není špatný, ale když se nejlepší karty odkryjí ještě před začátkem hry, těžko se dá na to nějak slušně navazovat. Herci, kulisy i hudební podklad se parádní, ale film už nic extra bohužel nenabídne. ()

3 AM Code

Označení "komedie" se moc nehodí a trailer je hodně zavádějící. Zasmějete se - většinou absurditám života ve válečné zóně - ale nikdy to není nucený humor. Parádní a překvapivě pohodovej film. Tina Fey válí, Robbie, Thornton a Freeman jsou taky dobří. Speciální uznání za minimalistický výkon Christophera Abbotta jako Fahima. Příjemné překvapení - škoda že to vypadá, že u nás film nebude uveden. I když čemu se divit, jak je řečeno ve filmu, Afgánistán je zapomenutá válka. S velkým Z a velkým V. ()

BoPo

Odľahčený pohľad na válečnú zónu s pokusom o vážne zdelenie? Asi tak nejako. Mám rád humor Tiny Fey, ale táto jej výprava ma neoslovila. Mám rád Margot Robbie, ale bola tu tak málo, že je fakt len pekným ksichtíkom na plagáty a do trailerov. Whiskey Tango Foxtrot je ako veľký balíček čipsov. Hneď po rozbalení človek zistí, že jedna polovica je vzduchoprázdno a tú druhú neposypali dostatočnou dávkou príchuti. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)
  • Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)