Míň je víc

Česko, 2015, 26 min

Réžia:

Pavel Hejnal

Účinkujú:

Petr Svoboda, Jan Smetana (moderátor)

Nová zábavná vědomostní soutěž, kde vyhrává nejnižší skóre. Česká verze úspěšné zábavné britské kvízové show Pointless. Soutěžící se snaží získat co nejméně bodů tím, že se noří do hlubin svého všeobecného přehledu, aby vyrukovali s odpověďmi, o nichž se domnívají, že nikoho jiného nemohou napadnout.
Každá otázka již byla před natočením pořadu položena skupině 100 lidí, aby se zjistilo, které odpovědi jsou nejběžnější a které naopak co nejméně obvyklé. Dvojicím soutěžících jde o peněžní výhru. Snaží se přijít na co nejméně obvyklé odpovědi a získat tak co nejmenší počet bodů. Počet bodů odpovídá počtu lidí, kteří v průzkumu uvedli danou odpověď.
Naprosto nejlepší je správná odpověď za nulový počet bodů, na kterou ze stovky dotázaných nikdo nepřišel. Pokud soutěžící dokáže na tuto odpověď přijít v krátkém vymezeném čase, získává nulový počet bodů. Jestliže naopak odpoví stejně jako velký počet dotázaných, padne na jeho hlavu spousta bodů a riskuje vyřazení. Peněžitou odměnu a trofej si nakonec odnese soutěžící, který ve finále alespoň jedním ze tří pokusů trefí takovou správnou odpověď na otázku, na kterou si nevzpomněl nikdo ze sta dotázaných. (Česká televize)

MikeCool odpad!

TV-pořad. Další z řad českých, nekvalitních soutěží, které ve vysílání moc dlouho nevydrží, kvůli nízké sledovanosti. Nicméně z produkce ČT jsem takovou pohromu tedy nečekal. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 15% (odpad!) | ()

marek29

Moderátor Honzík Smetana je přes svůj roztomilý xichtík soutěži spíše na škodu. Z jeho rádobyvtipů jsem byl nejednou během posledního, ani ne 30min dlouhého, dílu uveden do rozpaků a to nemám rád..! Koncept je zajímavý a pochopit pravidla chce dávku inteligence a není to pro každého hňupa, který čučel na Kolotoč -_- S podivem jsou ale i odpovědi respondentů. Reprezentativnost onoho vzorku lze stejně dobře zpochybnit asi jako výsledky detektoru lži v soutěži Nic než pravda s holohlavcem Petrem Šiškou. Koncept na jedničku, stopáž krásná, provedení a zpochybnitelnost spolu s nepříjemným moderátorem to uzavírají na 2 z 5. Když to potkám, tak přepínat pryč nebudu, ale prostor pro zlepšení tu určitě je. :( ()

wwwFINKcz odpad!

aneb jak prostě proje ...t peníze (koncesionářů), které si ČT nevydělala systémově, prací, vlastními promyšlenými nápady a osobní angažovaností. Ono to totiž nebolí utratit prachy, který nejsou z mý kapsy. U kterejch jsem absolutně nemusel přemejšlet, jak je vydělat. No a koupit tak zoufalej formát a ještě ho postavit náhradou za taxík, to je prostě absolutní, totální, nekompetence dramaturgie. Hodnocení 28% mluví samo za sebe. Existuje vůbec někdo, kdo přemejšlel, zkontroloval, testoval dramaturgickou koncepci? CO divácká odezva? Kdo to proboha sedí v tý ČT? Nic proti sporťákovi, je to hodnej kluk, ale ať zústane u sportu. Kdo má na ten neskutečně afektovanej projev koukat? Ten afekt je vážně naprosto nesnesitelnej. A ve finále, aby trvalo 30 minut cojávím nějakých 6 otázek, na který stejně NIKOHO ABSOLUTNĚ nezajímá odpověd??! Marginální, zcela nezajímavé otázky, které lautr nikoho o ničem relevantním nepoučí. Nemají žádný obsah, hodnotu důležitou k zapamatování, vybízející k soutěživosti v rámci majority v národě (až na pár inťošů, co si na tom ujíždí, ale těch je skutečně promile!!! ) Bože můj, kdy už ten konzum a pomatenost hodnot, žebříčku (ne)kvalit skončí??!!! Fakt je mi do breku, jaký je to v tomhle konzumním, pasivním světě zoufalství. ()

GeusX

Soutěž otočená trochu na ruby, kdy míň je víc, že se v tom i ten moderátor ztrácí. "Získali jste skvělých 20 bodů..." To opravdu nikoho nenapadlo, aby tomu říkali třeba "trestné" body či tak nějak?! Hned by to působilo přehledněji. Otázky občas docela těžký a dosáhnout výhry je obtížné. Chtěl bych vidět ten vzorek stovky lidi, co jim údajně odpovídal na ty otázky... Zábava nulová, napětí mizivé, rozšíření znalostí zanedbatelné. Zlatý AZ kvíz... ()

Ruda.neck

Kdo by si občas u televizní vědomostní soutěže rád nevyzkoušel, jak je na tom? Tady to jde ale velmi těžko, těch pár otázek, které zazní, se ztrácí v blábolech, které ze sebe sype naprosto tragický Smetana. Ten evidentně není schopen překročit základní body scénáře, a když se o to pokusí, je situace ještě trapnější. A na závěr přijde obligátní "deset tisíc, to je pěkná sumička, povězte mi, co byste s ní udělali, kdyby jste jí vyhrály?". ()

• Byl jsem rád, že mě tvůrci pozvali na konkurz. Když si mě vybrali, potěšilo mě to. Jsem totiž soutěživý člověk,“ řekl moderátor Jan Smetana. [Zdroj: radiozurnal.rozhlas.cz] (SONY_)
  • Sběr a analýzu dat pro pořad zajišťovalo 250 tazatelů profesionální výzkumné agentury STEM/MARK. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (me116)
  • Natáčely se 4 díly denně. (Pierre)