Agatha Christie: Slečna Marpleová

• Česko Slečna Marplová (viac)
Veľká Británia, (2004–2013), 35 h 47 min (Minutáž: 82–103 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha)

Geraldine McEwan, Julia McKenzie, Joanna Lumley, Herbert Lom, Griff Rhys Jones, Ian Richardson, Christian Coulson, James D'Arcy, Timothy Dalton (viac)

Slečna Jane Marplová sa vydáva na mnohé dobrodružstvá pri odhaľovaní vražedných záhad. Amatérska detektívka, ktorá žije v mierumilovnej anglickej dedinke St. Mary Mead, oplýva analytickou mysľou a tak nejako záhadné zločiny a vraždy v celom svojom okolí priťahuje. Aj keď k nej miestna polícia pristupuje mierne nedôverčivo, čoskoro zistí, že jej analytické schopnosti sú veľmi užitočné. (TV Markíza)

Recenzie používateľa ABC1 k tomuto seriálu (3)

Sittafordská záhada (2006) (S02E04)

Jedna z nejslabších adaptací knižní předlohy, v některých pasážích se silně blíží červené knihovně - podobně jako Schůzka se smrtí. Je zde změněn i vrah a příběh je natolik pozměněn, že skvělé knize nesahá ani po kotníky...vytratil se humor..skvělá je samozřejmě slečna Marplová, dabing Ivanky Deváté a zajímavá kamera. Je velká škoda, když se našla ideální představitelka slečny Marplové, že výsledek nestojí za mnoho. ()

Vrecko plné zrna (2009) (S04E01)

Je to skvělé, když se scénáristé drží předlohy a nesnaží se knihu vylepšovat, což se povedlo na 90 %. Jen vždy vynechají nějakou vtipnou hlášku, na kterou marně čekám. J. McKenzie nehrála slečnu Marplovou špatně, ale na předchozí představitelku prostě nemá. Také dabing G. Vránové mi připadal trochu fádní a unylý.. ()

Vraždiť je hračka (2009) (S04E02)

Závidím tomu,kdo se dokázal u takhle zprzněné skvělé detektivky smát (Horak)...Je to neuvěřitelné, jak dokáže scénárista zmrvit tak skvělou knižní předlohu. Chudák Agatha, měla by nějak hrozně vystrašit své potomky, aby už nikdy více nepovolili něco takového vytvořitt!!! Nevím, kdo to schválil, zda ještě žije její dcera nebo vnuk nebo už si s jejím dílem může každý dělat, co chce??? Zlatá Slunečná!!! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno