Slečna Marpleová je na dovolenke a po mnohých rokoch sa ocitne v hoteli Bertram, kde kedysi bývala ako dieťa. Na hotel má krásne spomienky. lenže v hoteli nájdu na streche uškrtenú slúžku Tilly Riceovú. Slečna Marpleová sa nedá trikrát núkať, aby pomohla pri vyšetrovaní vraždy. Keď sa však ktosi pokśui zavraždiť návštevníčku hotela, Elviru Blakeovú, Marpleová, spolu s jej asistentkou - slúžkou Jane Cooperovou, začne hľadať motív a identitu vraha... (oficiálny text distribútora)

liberita

Pôsobenie slečny Marplovej v Bertrame zatiaľ nemôžem porovnávať s knižnou predlohou, preto budem film hodnotiť nezávisle od nej. V tejto časti hodnotím pozitívne predovšetkým elegantnú a dobovú atmosféru v Bertrame, spoluprácu slečny Marplovej s Jane stvárnenou sympatickou Margaret McCucheon, ale aj pasáž o prenasledovaní nacistov. Dej je o niečo širší (od "klasických" vrážd cez krádeže šperkov a obrazov, anonymné listy a osoby s druhou identitou) a zahŕňa viac významnejším postáv, než ako je u Agathy zvykom, ale nemyslím si, že by to celkovému dojmu akokoľvek uškodilo. ()

mikhail

Čo k môjmu hodnoteniu dodať. Vysoká kvalita série pokračuje naďalej. I keď som bol k smrti unavený po lyžovačke, Slečna Marplová a jej nový prípad ma udržali v bdelom stave až do polnoci :o) ()

maoc

Rozhodně slabší díl s překombinovanou a jen těžko uvěřitelnou zápletkou. Tím pádem zbude jen málo prostoru na vykreslení postav. O některých ani na konci nevíme vlastně nic, jen to, čeho se dopustili. EDIT: Druhé zhlédnutí bylo o dost lepší. Díl je natočen velmi svěže s množstvím barev, hodně střihy, nájezdy kamery a vůbec podstatně moderněji, což koresponduje s pozdějším časovým rámcem děje po 2. sv. válce. To není špatně, ale mám raději klidné staromilštější díly. Překombinovanost je ovšem značná, motivace k vraždění pochybná a, jak jsem již psal po prvním shlédnutí, vykreslení postav poměrně slabé, nemohu jít s hodnocením výše. Hodně dobré 3 stračeny. ()

Venceslao90

Trochu slabší Marplová. Tentokrát je vše příliš překombinované a zamotané, že se tomu dá jen stěží uvěřit. Knižní předloha je lepší. ()

BlackMesa

Jedna z mých nejoblíbenějších Marplovek. Film se sice hodně odlišuje od předlohy, ale ta je docela slabá (tahle konkrétní, jinak jsou ty knížky výborné), a tak mu to velmi svědčí. ()

Dr.dogous

Vráždí celá rodina, víc hlav, sofistifikovanější vraždy. i Marplová má spojence. Souboj mozků může začít, kdo vyhraje, je nasnadě. Jenom 67%, s romantikou to tentokrát Dan Zeff přehnal. Přiblblý detektiv se zamiluje do"geniální" služky. ()

jichola

Díl s krásnou atmosférou, oproti všem těm vesnicím příjemná změna. A nemůžu si pomoci, slečna Marplová je mi čím dál sympatičtější. Poirot občas někomu pomůže tím, že zůstane diskrétní, ale Marplová je v mnoha dílech (krom toho, že občas zafunguje jako dohazovačka) doslova mentorkou nebo koučem některé z vedlejších postav. Bystrý zrak a pronikavá mysl se dají zúročit i takto. ()