Route 66 Revisited!

Česko / USA, 2014, 90 min

Réžia:

Tomáš Zindler

Dagmar Pokorná

Po úspěchu celovečerního filmu ROUTE 66 – MAINSTREET U.S.A. (2010), se jeho tvůrci rozhodli natočit další dokument, týkající se legendární americké silnice. Zatímco první díl popisuje celou trasu Route 66 na pozadí společné výpravy českých a slovenských motoristů, druhý film představí nejslavnější silnici světa jako místo, kde lze zažít spoustu zábavy . Proto účastníci filmového tripu ve většině natáčecích lokalit "vyprovokovali" nějakou originální akci - happening. A to za účasti jak členů výpravy, tak i široké veřejnosti a za podpory místních médií. (oficiálny text distribútora)

nwx

Pěkné. Taky se mi líbilo, že byl ponechán i anglický zvuk, že se jen doplnily titulky místo dabování. Tak se mají dělat dokumenty, zvláště o USA. Dobré to bylo. Skvělá hudba. ()

mira.l

Poté, co jsem http://www.csfd.cz/film/287961-route-66-splnit-si-svoj-sen-za-kazdu-cenu/komentare/ dal tři, tak tady musím aspoň na ty čtyři přitlačit. Co se mi na takových dokumentech a na Route 66 líbí, jsem popsal v komentáři k filmu, uvedeném v odkazu, znovu to vypisovat nebudu, protože to platí pořád. Američani holt nemají hrady, zámky ze středověku, tak si začínají uvědomovat, že by ze svojí krátké historie měli zachovat aspoň něco. Daří se jim to někdy dobře, někdy z toho vyleze kýč jak bič, no ale to jsou zkrátka amíci... Tohle mi sedlo o něco víc, jen ten nechutnej požírač "eplpáje" ke konci mi trochu nesednul. Ale sakra, taky bych si docela tu "šestašedesátku" projel...:). ()

DrifterSoul

Zajímavý úhel pohledu na americký kontinent. Fascinující záběry míjející krajiny "on the road". Výborný soundtrack (hudba i původní znění rozhovorů s obyčejnými lidmi víceméně náhodně potkanými na cestě.) Na druhé straně až moc silný důraz na zdokumentování občasných kýčovitých pop-kulturních reálií, balancujících na hranici infantility, jako např. hot rods. Dal bych přednost lepšímu popisu trasy doplněného mapkou. A hlavně, záběrům přírody. Benzinové pumpy, motoresty, shopy a opět pumpy nejsou zrovna to podstatné, proč by se měl člověk do Spojených států vypravit. Přesto dávám 4*, protože tento dokument je o svobodě, pohybu, cestování prostorem i časem, o Americe.... Tedy o všem, co nám zde bylo dlouhou dobu násilně odpíráno. ()