Skupinka lidí bojuje o život ve městě zamořeném zombie. (Filmbox)

ARI50

Ono natočit takový film není jednoduchý a přesto že tady je hodně slušně obsazení a příběh se hodně snaží pro moje uspokojení to není. Slabý krvavý kousek. ()

JASON_X

Mohla to být parádní béčková zombiárna, s dobře odměřenou porcí nadsázky i řežebné akce, se zdravou porcí černého humoru (Frank ve studiu) a se skvělou výpravou. Ovšem slibně se rozjíždějící zombijský majstrštyk se postupně potupně zvrhne málem v politický thriller s angažovanou zápletkou o armádním spiknutí a statečných investigativních novinářích (a přitom všichni víme, že novináři jsou vesměs bulvární sebranka a bezcharakterní, prodejný a podbízivý filcky). Z herců mě zaujali spíš ti vedlejší - třeba Madsenova ségra nebo samozvaný "král" zombií. Nejlepší gag: Krátký střih na zombieho pochutnávajícího si za chůze na svém vlastním bejbym v břišním nosiči. Hustý. Nejhorší gag: Když už si chceš hrát na to, že bojuješ s motorovkama v rukou, nejdřív si na těch umělohmotnejch atrapách aspoň dotáhni okatě prověšenej řetěz ty černovlasá barbíno. ()

Morholt

V posledních letech sice vzniklo pár zajímavých a neotřelých zombie kousků, ale tenhle k nim určitě nepatří. Sice se snáží tvářit jinak, ale je to jen parta lidí, která se snaží uniknout ze zombie obklíčení, přičemž mají další nůž na krku v podobě armády, která chce nakažené vybombardovat a taky tu řádí banda motorkářů, která sem zabloudila z natáčení Šíleného Maxe. Nepotěšily ani samotné zombie, které jsou z čeledi mátohovitých a to dynamičnosti akce také příliš neprospívá. A konečně nefungovaly ani pokusy o černý humor, které vyznívaly až příliš křečovitě a do celkového konceptu se moc nehodily. Celkový zmar podtrhuje přepálená stopáž. Po Leprechaunovi jsem od Lipovskyho čekal trochu víc. 10% ()

ConanVJ

Od filmu jsem čekal průměrnou zombiarnu a jsem mile prekvapen. Filmek mě zaujal a bavil celou dobu. Hlavní hrdina ze začátku frajírek, ale postupem času jsem si ho oblíbil. Hlavní buchta pěkná a má povedenou roli. Efekty jsou hodně krvavé a pěkně udělané. Příběh celkem jednoduchý a asi nikoho ničím nepřekvapí. Hru jsem zatím nehrál, tak nevím, jak je z této stránky film vyvedený. Za mě 80% :) ()

kaylin

Horor „Povstání mrtvých: Strážní věž“ není vyloženě děsivý, ale má momenty, které by za takové bylo možné považovat. Nejedná se ani o snímek, který by byl vyloženě extra krvavý, ale gore zde najdete a ujde to. A pak je zde ještě příběh, který mi nepřišel tragický. Jesse Metcalfe je takový moc líbivý herec, ale v tomhle případě mi to ni nijak moc nevadilo. Fajn béčková zábava. ()

Rakosnicek77

Není to úplně špatné, ale při srovnání s nedávno viděným seriálem Walking Dead je jasné, že značné rezervy ve všech směrech, tohle dílko určitě má. ()

vegetol.mp

Video horor se stopáží dvě hodiny? Myslel jsem si, že se tvůrci zbláznili, ale opak je pravdou. Ano, má to 120 minut, ale taky to solidně odsýpá a člověk ty dvě hodiny vůbec nepostřehne. Po řemeslné stránce je film velmi dobře udělaný a bez problémů by snesl uvedení v kinech. Jediná zásadní výtka je, že atmosférou je to spíš Resident Evil než The Walking Dead. Pokud chtějí natočit dvojku, nemůžu se dočkat. ()

Wiikii

Dead Rising jde v podobných stopách jako jeho herní bráškové. Jde o určitý morbidní humor typu: Zombií táta jde po ulici s na břiše upevněným šátkem na miminka ve kterém je i jeho v tu dobu již na půl snědená ratolest, ze které si ještě ukusuje. atd.. A ono by to možná i fungovalo, kdyby tam nebyli dolarové zombie(lidi co neumí vůbec hrát zombie), a mělo to o něco chytlavější příběh co by ve Vás vzbuzoval alespoň nějaké napětí, tak by to nebylo špatné. . .. Ale jinak vše vynahrazuje chytlavá akce a povedené masky. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Martin741

Na Poli zombie filmov /lenziho filmy, Dawn of the Dead, Night of the Living Dead/ ide o priemerny zarez. Hordy zombies su fajn, dokonca to tych ludi, prezlecenych za zombies aj bavilo, len bolo vidno, ze obcas nevedia, co maju robit a ako sa nakazene zombies spravaju. Kludne ulice ovladnute hordami zombies su vyborne, ale ako je u hororov dobrym zvykom, logika kriva na obe nohy a herecke vykony ? No, radsej pomlcim /ziadne, alebo priserne podpriemerne/. To je ale uz zvykom peknych par rokov v hororoch. 60 % ()

Havaj8

Šíleně dlouhý, nudný, bez příběhu, bez pointy. Dokonce sem u toho poprvý i usnul než sem to vůbec dokoukal, což se mi u filmů moc nestává. Zombie tématika fajn, ale ne vždycky může zafungovat. Nejlepší scéna rozhodně ta úvodní, podle který se měl ubírat celej film. Do toho ty vsuvky ze studia plný blbejch keců. Sice se to zrovna amatérsky netvářilo, ale potenciál zazděnej. Když už nic jinýho, tak aspoň řezničina vším, co je po ruce s kapkou děje, ale bohužel to nemá daleko od odpadu. ()

Rodriguez

Po "Světové válce Z (2013)" konečně pořádnej zombie horor! Po všech těch lacinejch srágorách sem si svoje "nedělní" ráno pěkne zpříjemnil! Je tam i pár vtipných momentů, které trošku odlehčují katastrofický scénář! Hordy zombie se valí ulicemi, není uníku, karanténa a uzavření ulic Feca a armádou je namístě. Vakcína neúčinkuje a tak ty co přežili předchozí invazi a byli nakaženi, jsou nyní bezmocně odkázáni pouze na čas než se přemění v krvežíznivé bestie! Dvojice ambiciózních novinářů, ale objeví důkazy, které usvědčují armádu z toho, že se celou dobu snažila dostat absolutní moc pro sebe, aby mohla všechny místo záchrany zabít! 80% ()

cariada

Po dlouhé době konečně povedený zombie horor. Tady tvůrci přišli zase s inovací zombie, kdy jsou schopny použít různé předměty a dokonce se lidstvo dokázalo ubránit a vymyslet lék. Přesto jako vždy se to podělá což je dobře na to čekáme. Film je hodně zábavný a celé to vyznívá do komedie pěkně cynické. Pěkný jatka při řádění dělají hlavní postavy a krev stříká po litrech. Já se skvěle bavil na tenhle druh filmu je to hodně dlouhé, ale nenudí to. Ps-ten debil v tom studiu neměl chybu dobrý černý humorista. ()

Juto

Chcel som dať o jednu hviezdu viac, ale vadilo mi že film má takú dlhú stopáž. Scény v štúdiu sú zbytočne a film bez nich by bol lepší. Vážne podanie filmu sa mi páči viac ako, keby to bola komédia. Scenár nič moc, a réžia tak tiež. Herci sa snažia ,aby to nebolo až tak zlé. 5/10 ()

Sabrewulf

To musí být prostě umění, natočit nezáživnou zombíkárnu s dějem, který vůbec nezaujme. Navíc jsem už dlouho alergický na dva časté jevy, vyskytující se v nových zombie filmech. 1) Nemají začátek. Nemusí mít tak geniální start jako třeba Návrat oživlých mrtvol, kde nás přímo seznámí s tím, jak a proč to začalo. Ale aspoň začátek ve stylu Walking dead, Úsvit mrtvých (2004), kde se zombíci prostě postupně objevují. Hodit nás do děje, kde se už od začátku o zombiích ví, je strašně ubohé. 2) Masky. Ne, člověk potřený kečupem s kontaktníma čočkama se může ksichtit a chrčet jak chce a pořád bude působit jako z laciného dětského amatéráku na youtube = trapně. Stačí JEDNA(!!!) pořádná maska v celém filmu a to už pak vnímám úplně jinak. To přece zas tak těžké a drahé není, ne? ///// Do toho všeho neustálé vstupy do televize, které mě šíleně iritovaly. Jedna hvězdička za to, že si zombie podaly tu přehnaně kozatou krávu. ()

Doudis19

Nápady by byly, ale ta neschopnost jakkoli zaujmout je otřesná. Navíc to má skoro 2 hodiny a vzhledem k tomu, že Dead Rising začína nudit zhruba v 9.minutě je opravdu umění vydržet do konce. Hůř koukatelnou zombárnu nepamatuju. ()

Ryuuhei

Měl jsem za to, že je to film ze stejného univerza, jako Úsvit mrtvých z roku 2004, ale evidentně není. Naopak, hodně se ubírá náměty ze stejnojmenné hry a je to docela zajímavá jízda, která kombinuje jak klasicky ztvárněnou zombie apokalypsu, tak i jisté odlehčení a recesi ve formě šíleností známých ze hry. Jen škoda, že se vše až moc táhlo a i když mi přišla třeba řežba na jeden záběr naprosto geniální, nemyslím, že jde o něco doslova vynikajícího. Maximálně nadprůměrného. 70% ()