China O'Brien

• USA China O'Brien
všetky plagáty

Ex-policajtka China O'Brien se vrací do rodného města, kde její otec dělá šerifa. Ten šlape na paty místnímu podsvětí, ale za to je zabit. China se rozhodne kandidovat na šerifa a dokončit jeho práci... (5150)

dr.horrible

Tieto filmy boli na mňa moc primitívne už v detstve. Nútili ma doma pozerať Stevena a Jean-Claudea, to je tak všetko. Chinu O'Brien som napríklad dnes videl prvýkrát. A bavil som sa. Stačí si nároky nastaviť na bod C (to je ten pod béčkami) a mali by ste byť v pohode.. Všetci sú tam tak dobrosrdeční, rodina nadovšetko! A potom im všetkým zlí podnikatelia tie rodiny povraždia, tak sa rozhodnú, že ich treba konečne ..... zatknúť. Iba jedna vec mi nedá spať: Prečo sa Cynthia volá China a jej ázijský kamarát Dakota? Odpad ako seriózne hodnotenie, 1, 2 hviezdy obhájitelné. Tri sú guilty pleasure. Vote China! ()

sniper18

Je to priemerný akčný film so Cynthiou Rothrock. Má celkom dobrý príbeh o bývalej policajtke, ktorá sa vráti do svojho rodného mesta, kde začne pomáhať otcovi, šerifovi. No keď zistí, že mestu vládne mafia, všetci dôležití ľudia sú skorumpovaní a navyše jej otec, ktorý proti tomu bojuje príde o život, rozhodne sa kandidovať za šerifa, aby zločin spolu s priateľmi v meste zastavila. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, nemôžem povedať, že by som sa nudil, čo sa hlavne kvôli krátkej dĺžke nedá, na film sa dá bez problémov dopozerať až do konca, ale tento dobrý príbeh je tu podaný až príliš hlúpo a jednoducho a navyše ma sklamalo aj rozloženie filmu, očakával som rýchlejší spád a miesto toho trvá viac než tretinu filmu, než sa stane prvý zásadný krok, teda smrť otca a šerifkou sa hlavná hrdinka stane takmer až v závere. Akcie je tu celkom dosť, ale je iba priemerná. Celková akcia pôsobí príliš stereotypne, keďže okrem trochu výstrelov v závere ju tvoria len súboje proti väčšiemu množstvu protivníkov, čo mi pri takomto príbehu moc nesedí, chcelo by to väčšiu rozmanitosť. A čo sa týka samotných súbojov, tak majú celkom slušnú choreografiu, občas aj výbornú, keďže je v Hong Kongskom štýle, rovnako aj bojové schopnosti hlavných postáv sú na veľmi dobrej úrovni, ale kazí to mizerné prevedenie, údery viditeľne nedopadajú na požadované miesto, protivníci sú príliš pomalý a čakajú na údery a navyše mnoho prvkov v nich na rozdiel od pôvodných Hong Kongských filmov pôsobí príliš samoúčelne, takže súboje celkovo pôsobia dosť umelo, čo je škoda. Takže občas poteší nejaké slušné vykrútenie ruky, kop alebo niečo podobné, ale celkovo na mňa nič výrazne nezapôsobilo. Najviac sa mi páči zaujímavé Nortonove zneškodnenie protivníkov na nočnom zhromaždení. Herecké obsadenie je celkom slušné, príjemná trojica Cynthia Rothrock, Richard Norton a Keith Cooke v hlavných úlohách, ale chcelo by to aj lepších záporákov. Réžia je dosť slabá, ale aspoň technická stránka si priemer v rámci svojej kategórie udrží. China O'Brien je bez problémov pozerateľný akčný film na jedno pozretie, ale aj tak som trochu sklamaný, príbeh a aj súboje mali omnoho väčší potenciál. Objektívna kvalita filmu- 51%, film sa páči mne na 54%. ()

warrenur

Druhy diel sme mali na VHS-ke dabovany cesky jedinym typkom. X-krat som to ako nastrocny pozeral s otcom, dedkom, s kamosmi, ci len sam. Na video-rekorderi, na ktorom ked  ste pauzli video uprostred prehravania, tak obraz zmrzol a vyzeral ako fotka. :D Nostalgia ako svina. Tato jednotka je rozhodne slabsia, co sa tyka subojov, ale potesilo ma vysvetlenie Dakoto-vho pribehu. Ocenia skutocne asi len nostalgicky zalozeny ludia, co vidavali tieto filmy, ked boli decka. :) Teraz je to uz skoro inak nepozeratelne, zvlast preto, ze DVDRipy, ku ktorym sa mozno dostanete su i po stranke zvukovej a i obrazovej velmi nekvalitne. ()

Flipnic

V době vzniku to pro mne byla bomba. Proto jsem byl velmi zvědavý, jak na mne film zapůsobí po 18ti letech od jeho natočení. Film v podstatě selhává ve všem, v čem jde. Neuvěřitelně jednoduchý děj, debilní dialogy, strašlivé herecké výkony. Těžké nízkorozpočtové béčko. Ovšem s tím jsem počítal a zvědavý jsem byl zejména na akci, souboje, tzv. "fighty", jak jim říkám. Polovina filmu je vcelku nuda, ale pak se film příjemně rozjede a celé mi to připadalo jako nějaké videohra, tři postavy procházejí městem a řežou desítky nepřátel, které na ně neustále nabíhají. V hlavních rolích Cynthia Rothrock předvádí výbornou tradiční akci. Richard Norton je naprosto špičkový, předvádí spíše "streetfight"/pouliční boj. Prostě hodně zajímavé a nekompromisní hmaty, soustředí se hlavně na ruce. Naopak Keith Cooke předvádí neuvěřitelné kopačkové "zázraky" a je tak rychlý, že opravdu bohužel někdy ani nevidíme či nepostřehneme, kam komu napálil. Navíc si akci evidentně užívá... Keith Cooke měl tímto filmem prorazit jako nový akční martial arts borec. Podle mne je to obrovský talent, ale bohužel hrál jen v několika otřesných B filmech a spíše se živí jako učitel bojových umění a kaskadér. Takže abych to shrnul, film opravdu nejde brát vážně, ale co se týče choreografie soubojů, ta je na svoji dobu a původ vzniku (USA) naprosto perfektní. Choreografii soubojů údajně ocenil i "KING martial arts filmů" Sammo Hung Kam-Bo a to už je co říct. Výborné je, že bojové scény jsou přehledné, není si vypomáháno zbytečně střihem, každá postava používá jiný styl, akce je dost kontaktní, atd. Prostě pro milovníky filmů s bojovým uměním je to hodně v pohodě film ... ()

solskjaer

Je sice pravda, že tento film jsem viděl už několik pátků nazpět, ale již tenkrát jsem se u tohoto filmu fakt smál, ne že by byl vtipný, to vůbec ne, ale proto že se tam vyskytovalo tolik trapností a ujetých událostí- viz. bojovník s kostkou na ruce:-))) či megadrápy na prstech jednoho ze zabijáků. Prostě už tenkrát jsem si říkal, že větší blbost snad už nelze natočit! ()

• Keith Cook si před natáčením zlomil levou ruku při sáňkování se Cynthií Rothrock. To je důvod, proč má postava Dakoty chromou jednu končetinu. Tento prvek původně ve scénáři obsažen nebyl. (Tai_K_B)
  • Při natáčení se nešťastnou náhodou při manipulaci s výbušninami zabil jeden z členů štábu zodpovědný za speciální efekty. (Tai_K_B)
  • Mnoho lidí, kteří natáčeli okrajové bojové scény, nebyli kaskadéři, ale náhodní členové štábu, kteří neuměli zcela přirozeně reagovat. O jednoho z nich si Cynthia Rothrock zlomila levý malíček. Po jistou dobu během natáčení na něm pak nosila bandáž, což je dobře vidět v závěru scény na pódiu, v níž bojuje s útočníkem, kterého nakonec sváže kabelem od mikrofonu. (Tai_K_B)