Temná strana dveří

• Veľká Británia The Other Side of the Door

Mladá žena z USA sa po tom, čo otehotnie, rozhodne so svojím partnerom začať nový život v Indii. V tejto zaostalej krajine sa im veľmi darí, avšak po niekoľkých rokoch spokojného života zasiahne ich rodinu tragédia. Jedno z ich dvoch detí príde o život pri havárii. Matka je z jeho smrti zničená, takže keď jej ich indická hospodárka povie o spôsobe, ktorým môže svojho syna naposledy kontaktovať, neváha ani sekundu. Vyberie sa do starého chrámu, v ktorom sa môže naposledy rozlúčiť s jeho dušou. Nedodrží však príkaz toho, aby neotvárala dvere chrámu, a tak uvoľní nezastaviteľnú silu zo sveta zosnulých. Posledné stretnutie so synom sa tak zmení na katastrofu, ktorá môže zničiť celú rodinu. (Marceloo)

Knor

Horor absolutně bez nápadu. Na první pohled se zdá všechno v pořádku, ale když se po 50 minutách nudím, tak je něco špatně. A poslední kapka trpělivosti přetekla, když hlavní hrdinka čte duchovy pohádku. Myslím, že by šlo vytřískat mnohem víc, ale tohle mohlo bavit a možná vyděsit někoho, kdo na horory moc nekouká. Nulová originalita a s minimem strachu. Trochu to zachránil jen ten zlámanej démon, ten se mnou trochu hnul, ale jinak nic. ()

Miagy

Celkom netradičný horor, zaujímavé prostredie, dobré herecké výkony. Film neurazí ale na nejaké dlhé vnorenie sa do mysle nemal. Taký trochu nadpriemer. ()

Scraffy

Indické prostredie je pekné a viac záživnejšie ako nejaký sto krát videný americký dom. Nápad s chrámom je tiež dobrý a pomerne zaujímavý. Javier Botet je tu klasicky výborný. Jeho prevedenie smrti je naozaj pekné. Hlavná herečka Sarah Wayne Callies je výborná taktiež. A navyše som celý film rozmýšľal, že ju odniekiaľ poznám. Potom som si spomenul, že hrala v prvých sériach The Walking Dead. Strážcovia chrámu mi v tomto filme nejako nesadli a ich masky sa mi nejako nepáčili. Vyzerali strašne umelo. Ale to je len vec názoru. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: "Indie je n-á-d-h-e-r-n-á, zůstanem tu" ... už to byl pro mě horor :D Taková "okoukaná" klasika, ale posledních 20 minut v podaní holčičky bylo mrazivých. ()

XXXXXXXX

Zdá se, že spojení "originální horor", se zařadilo do filmových análů po bok jinému reliktu z minulosti a sice "vtipné komedie". No schválně, kolik vykrádaček jste napočítaly Vy? Já Kruh (scéna s jezírkem), Insidious (posednutí duchem), The Grudge (homo sapiens plazící se po zemi), a vtipně dokonce i Scary Movie 3 (úvodní scéna s blondýnkou). A to, že někomu do baráku padá listí dírou ve stropě, že je bílá kráva s odporem k hinduistickým tradicím, a měla dva vedlejší štěky v Prison Breaku a The Walking Dead, mě teda k vyššímu hodnocení určitě nenakloní. A co teprve teleportující se domorodci... Zkrátka nachlup podobný průser jako The Forrest! ()

Mr.Ward

Nic originálního, ale přesto něčím zajímavé. Dobře pojatá dramatická stránka, tíživá atmosféra (hlavně u dvěří), dvě opravdu povedené lekačky a super konec. Solidní průměr který neurazí. ()

Pitryx

Pecka začátek. Baba nemůže spát a tak začne mlátit chlapa. Ten blb se nechá. Takže když pominu silně nesympatickou babu, které jsem přál od začátku to nejhorší, musím konstatovat, že se mi to vůbec nelíbilo. Děj sice zbytečně nekličkoval, ale byl takový pomalejší. Nějaká ta lekačka se asi našla, ale na mne to jaksi nepůsobilo. Obšlehnuté scény z filmu Kruh mne taky nějak moc nenadchly. Hodnotím jako plus jen pár dobrých okamžiků. ()

J.Mayen

Ja byl spokojenej, nekolikrat husina, lekačky byly, sice laciný,ale lekací a příběh zasazen do indické Bombaje mi přišel fajn, určitě se ještě někdy podivám a film můžu doporučit. Trochu mě mrzí místní nízké hodnocení, ale na to bych si už mohl za ta léta co tu jsem zvyknout, nikdy nepochopim český vkus. ()

djbarrel

No nevím, tk trošku vykrádačka Hřbitova domácích zvířátek a tak trochu indická duchařina. Co říct, moc to nefunguje. Většina zvratů je příliš klišovitá, takže člověk hned ví o co jde a co se bude odehrávat dál. Malinko potěšil konec a dvě solidní lekačky, ale to je dneska docela žalostně málo. Jakž takž dvě hvězdičky. 37 % ()

Cechyno4

Velmi, opravdu velmi příjemné překvapení. Skvělá atmosféra, skvělý námět(pravda i když není až tak originální - mě to připomínalo Stephena Kinga a jeho hřbitov zvířátek), skvělé lekačky. V mnoha chvílích jsem měl husí kůži. Pěti hvězdičky šetřím a tady to jsou naprosto zasloužené čtyři hvězdy. Bravo ! ()

BlondJames

Jojo Lori z WD, souhlasím s JUTA, mně tahle herečka nesedne od té doby v žádných filmech.Něco jako Daniel Radcliff, na něj si taky těžko zvykám, ale ten aspoň umí více obličejů, kdežto Sarah umí zahrát jen pár, zdrcenej a vyděšenej, a sem tam křečovitej úsměv, a to ve Walking dead stačilo, tam mi sedla. ()

sabo5

Proč to děláte jako chápu to proč ale i tak malý spoiler ale i tak proč sakra zabijete psa. Kdyby jste to neudělali tak bych dal i 3 hvězdičky je to docela dobrej horror jako jo vykrádačka hřbitovů zvířátek ale i tak dobrej. Hlavně konec boom ()

zuzza11 odpad!

:D oh můj bože, já vím že Indie zrovna neoplývá moderními technologiemi, ale určitě tam kdejaký pajda najde klíč a zámek. Tím bych asi skončila, protože vyjadřovat se k něčemu tak ponurému je zbytečné. Nuda, hluché místa, tragikomický konec. Znovu jsem se podívala, jestli k tomu hororu není připsána komedie, divím se, úsměvných momentů tam bylo dost 😁 ()

wick

Slabé...stokrát omletý příběh o kontaktu s mrtvými se z 90% odehrává ve tmě, takže tam není nic vidět a lekačka je tam asi tak jedna. ()

Dzusifruit

Lovci hororov neustále hľadajú snímku, ktorá ich prekvapí a prinesie niečo nové, či originálne. Snaha bola, ale to je tak všetko. Táto indická mytologická ducharina Vám prinesie typické jumpscary s náhlou hlasnou hudbou a milión postáv stojacich za ďalšími postavami, okrem iného si odškrtnete Walking dead mask, klavír, dvere a iné veci. Atmosféra niekedy bola a niekedy pripomínala skôr film Troll 2, ale to sa dá ucítiť. Najzábavnejší moment je scéna dievča, pes, otec. To bola taká Cčková scéna, vôbec sa tam nehodila. Slabé 3* za nápad. ()

TesterX

Bez očekávání tě tento horůrek může celkem překvapit a to solidním zpracováním, rychlým odsýpáním a slušnou atmoškou. Místy se může stát, že se trochu pousměješ ("křováci"), ale jinak to fakt nemá hluchá místa a se závěrem budeš asi trochu překvapen. Takže když si tohle pustíš, určitě se nezklameš, ale taky nemůžeš očekávat žádný zázraky, který bys už někde předtím neviděl. ///// FILM: *** / AUDIO: **** / VIDEO: *** /// Celkem: *** ///// ()