Michael Jackson: You Are Not Alone

(hudobný videoklip)
Hudobný
USA, 1995, 5:34 min

Mangano

Romantická pecka jako kráva s velmi hlubokým podtextem. Michael často říkával, že se někdy cítí tak osamělý, že celý den jen sedí na posteli a pláče. Což je paradox, když jste nejslavnější člověk ve vesmíru. Nikdo na světě si tak neumí ani představit, jaké je to být na úplném vrcholu všech vrcholů a být tam úplně sám. Nemůžete si jít nakoupit, aniž by vás neušlapaly davy lidí, nemůžete jít do parku na procházku, aniž by vám do obličeje nemířila stovka fotoaparátů, nemůžete bez naprosto šíleného přestrojení, aby vás nikdo nepoznal, jít ani do kina, užít si film, nemůžete skoro vůbec nic. Jen těžko se potom taky mezi vašimi „kamarády“ hledá někdo, kdo se jen nechce ohřát ve světle vaší slávy nebo si na vás pěkně namastit kapsu. Ujištění You Are Not Alone je tady tedy spíš Michaelovo zbožné a nikým nevyslyšené přání. ()

Jara.Cimrman.jr

Song lehce vlezlý, klip lehce kýčovitý a ani Michaelův pohled ztraceného štěněte na mne nezabral. Za mne tedy průměr všech průměrů, což je v USA samozřejmě synonymem pro Hit No. 1 a hromadu $$$$$$$$$$. ()

corpsy

Jacko sa tu vydal do vôd, ktoré v jeho predchádzajúcich klipoch nemali šancu. Ľahký ( erotický ) softík. Ale veď aj tí najväčší umeleckí BADass majú dušu. ()

• Poslední scéna, ve které Michael šeptá Lise Marii Presley do ucha, byla natočena bez jejich vědomí. (Polinecka)
  • V klipu se po boku Michaela objevila i jeho tehdejší manželka Lisa Marie Presley. (Polinecka)