Amerika zhora

• Česko Amerika z ptačí perspektivy (viac)
USA, (2010–2019), 61 h 58 min (Minutáž: 46–51 min)

Proleťte se nad pozoruhodným státem a sledujte jeho krásu. Pořad zachytil rozmanité scenérie od hučících niagarských vodopádů a architektury měst po jejich obyvatele. (Discovery Channel)

Recenzie používateľa zdeny99 k tomuto seriálu (5)

Amerika zhora (2010)

V tomhle městě byl postaven tento baráček, v tamtom tenhle baráček a takováhle firma. Přes tuhle řeku vede tento most a tam nějakej ten památník. Tam jsou takové skály a takovéhle jezero, přehrada a tak pořád dokola. K tomu krátké info o dvou, třech větách. Brzy se v tom divák brzy ztrácí. Těch zmíněných baráčků, pomníků a mostů jsou v dokumentu stovky, ne-li tisíce. Je to strašný mišmaš všeho možného, ze kterého si nic nezapamatujete. Na druhou stranu ty záběry jsou dechberoucí, kamera je prvotřídní. A tak si jen sedněte a nechte se unášet krásami Spojených států amerických. Je to pastva pro oči. [292. hodnocení, 7. komentář, 87%] ()

Úžasné kouty Ameriky (2013) (E31)

Přes tuhle řeku vede tento most a tam nějakej ten památník. Tam jsou takové skály a takovéhle jezero, přehrada a tak pořád dokola. K tomu krátké info o dvou, třech větách. Brzy se v tom divák brzy ztrácí. Těch zmíněných mostů, silnic, zemských útvarů jsou v dokumentu desítky. Je to strašný mišmaš všeho možného, ze kterého si nic nezapamatujete. Na druhou stranu ty záběry jsou dechberoucí, kamera je prvotřídní. A tak si jen sedněte a nechte se unášet krásami Spojených států amerických. Je to pastva pro oči. [78. hodnocení, 2. komentář, 85%] ()

Vyrobeno v USA (2013) (E35)

V tamtom městě či státě byla založena tahle firma, v tamtom tahle firma a tady zase tahle firma. K tomu krátké o dvou, třech větách. A tak stále dokola, až se v tom divák brzy ztrácí. Těch zmíněných firem, počínaje Microsoftem Billa Gatese, přes Starbucks, Boeing až po Nasa, jsou v dokumenty desítky. Celý dokument je sice pěkně udělaný, tvůrci si dali záležet, ale je to strašný mišmaš, ze kterého si nakonec nic nezapamatujete. A co se mi rozhodně nelíbilo, že kamera bere všechny ty zmíněné firmy stále jen ze shora. [2. hodnocení, 1. komentář, -%] ()

Jako stvořená pro Hollywood (2013) (E37)

V tamtom baráčku se natáčelo tamten film a pak tamten. V tamtom baráčku se natáčel tamten film a taky tenhle film. Režíroval ho tento režisér a hrál tam tamten herec a tahle herečka. A tak stále dokola, až se v tom divák brzy ztrácí. Těch zmíněných baráčků (sídel, mostů, věznic či nějakých přírodních útvarů) jsou v dokumentu desítky a těch zmíněných filmů je tu mnohem mnohem více. Celý dokument je sice pěkně udělaný, tvůrci si dali záležet, ale je to strašný mišmaš, ze kterého si nakonec nic nezapamatujete. A co se mi rozhodně nelíbilo, že kamera bere všechny ty zmíněné baráčky či destinace stále jen ze shora. [2. hodnocení, 1. komentář, -%] ()

Velkolepá díla člověka (2016) (E61)

V tomhle městě byl postaven tento baráček, v tamtom tenhle baráček a tady zase most a tam nějakej ten památník. K tomu krátké info o dvou, třech větách. A tak stále dokola, až se v tom divák brzy ztrácí. Těch zmíněných baráčků, pomníků a mostů jsou v dokumentu desítky. Celý dokument je sice pěkně udělaný, tvůrci si dali záležet, ale je to strašný mišmaš, ze kterého si nakonec nic nezapamatujete. A co se mi rozhodně nelíbilo, že kamera bere všechny ty zmíněné baráčky či památníky stále jen ze shora. [2. hodnocení, 1. komentář, -%] ()