Korea z výšky

(TV film)
  • Česko Podivuhodná Korea (viac)
Veľká Británia, 2016, 2x52 min

Poznejte krásy Jižní Koreje z výšky. Od Soulu, přes ostrov Čedžu, až po provincii Kangwon... Dvoudílný snímek Korea z výšky, který je kompletně natočený v nejvyšším možném rozlišení 4K, se zaměřil na jižní část Korejského poloostrova. Korea patří k nejmodernějším zemím na světě. Přesto se hospodářsky zaměřuje na zemědělství, a proto se může pyšnit půvabnou venkovskou krajinou. Během posledních padesáti let tady došlo k neuvěřitelnému pokroku. Zdá se, jako by se rozvoj technologie a infrastruktury ani nedal zastavit. Navštivte společně s námi vzkvétající velká města i místa s takřka nedotčenou přírodou. (TV Prima)

ilemas

Celkový dojem z dechberoucích záběrů stále rozvíjejícího města Soulu trochu kazí druhá polovina dokumentu o mokřadech, pomnících, hřbitovů a historických i nedávných bitvách , ale závěr z bohatých lesů a klášterů to zas napraví. Letecké záběry jsou sice moc pěkné, ale neškodilo by občas natočit i něco ze země. Druhá část 100% ()

ainny

Viděla jsem první díl a jsem nadšená. Tak dokonalé sladění leteckých záběrů a dějin země jsem už dlouho neviděla. Z ani ne dvouhodinového dokumentu se o téhle nádherné zemi s nesmírně zajímavými dějinami dozvíte víc než z ledajaké učebnice. ()

Tyckin

Nádherný dokument - poutavé povídání, neskutečně působivé záběry, krásná hudba, měl jsem chuť sbalit si hned kufr a vyrazit na cestu - a kdybych ve Sportce vyhrál alespoň 50 mega, už bych se nevrátil :-D ()

Martrix

První epizoda: Mnohem víc se mi líbila její druhá polovina, která představila mnohá zajímavá místa a současně nás tvůrci zahrnuli informacemi z historie. Ta první polovina byla o Soulu. I když je to impozantní město, tak se mi vůbec nelíbilo, jak bombasticky a nekriticky ho tvůrci prezentovali. Hudba působila jakoby jsme sledovali nějaký patetický velkofilm, k tomu ten obdivný komentář... . Škoda, že se tvůrci zklidnili a zobjektivněli, až s přechodem na další město. Pak už to bylo fajn, takže jsem hned pustil druhou epizodu. Druhá epizoda: Naprostá spokojenost. Přesunuli jsme se na korejské ostrovy, které jsou plné úchvatných parků a zajímavých turistických cílů. Pak zpět na poloostrov, ale už je to ten klasický přírodopisný a cestovatelský dokument, jaký mám rád. Spousta informací a zajímavostí, o pro mě dosud nepříliš poznané zemi. Korea je sice výrazně přelidněná, ale je vidět, že se snaží o své přírodní skvosty i památky starat, takže je to turistický ráj. ()

Skuby47

Dvoudílný dokument sledující z výšky veškeré zásadní přírodní a kulturní korejské památky. Skvělý vizuál i doprovodný výklad, ale diváci přijdou při pohledu ze vzduchu o detailní interiéry památných historických i moderních staveb. O asijských státech toho vím velmi málo, proto vítám jakýkoliv pohled do tohoto vzdáleného světa. Tento je velmi zdařilý a doufám, že jednou bude natočen i snímek Korea ze země. ()