Amerika zhora

Velkolepá díla člověka (E61)

(epizóda)
  • USA Man-Made Marvels

Dechberoucí cesta po úžasných lidských výtvorech... Velké myšlenky stojí u zrodu velkých děl. A právě úžasné lidské výtvory měnily tvář Ameriky a pomáhaly vytvářet její dnešní nezaměnitelnou podobu. Po celé zemi najdete umělecké a technické zázraky, které jsou symbolem tvořivého ducha. Svědčí o tom, jak se proměňuje lidské myšlení a slouží jako základní stavební kámen pro budoucnost. Hnací silou autorů výjimečných děl byla touha po stále větších, bezpečnějších a originálnějších stavbách. Proto i mnoho let od vztyčení sochy Svobody nebo dokončení mostu Golden Gate návštěvníci obdivují jejich krásu a technické řešení. Vydejme se na úžasnou cestu po nejznámějších a nejzajímavějších lidských výtvorech v USA. (Česká televize)

markytanek

Ano, je to mišmaš, ale k tomu, abych si nějaká místa pripomnela, nebo naopak abych našla další místa, která bych chtěla zhlédnout, optimální. ()

zdeny99

V tomhle městě byl postaven tento baráček, v tamtom tenhle baráček a tady zase most a tam nějakej ten památník. K tomu krátké info o dvou, třech větách. A tak stále dokola, až se v tom divák brzy ztrácí. Těch zmíněných baráčků, pomníků a mostů jsou v dokumentu desítky. Celý dokument je sice pěkně udělaný, tvůrci si dali záležet, ale je to strašný mišmaš, ze kterého si nakonec nic nezapamatujete. A co se mi rozhodně nelíbilo, že kamera bere všechny ty zmíněné baráčky či památníky stále jen ze shora. [2. hodnocení, 1. komentář, -%] ()