Geniální herec a neodolatelný komik v zábavném narozeninovém pořadu plném humorných čísel. Čím vždy pobavil, nadchnul a také inspiroval, prozradí účinkující hosté. 9. října letošního roku by oslavil Vladimír Menšík 85. narozeniny. Jeho humor a energie je pověstná, jeho chuť do práce obdivuhodná a jeho role milujeme. A právě to nejlepší z jeho tvorby si dnes připomeneme, slavné scénky a ukázky, jejichž kouzlo je věčné a které dodnes baví a rozesmávají diváky, dokonce i ty nejmladší. Fenomén Vladimíra Menšíka je nepopiratelný, ale co si na něm cení mladí začínající herci, kteří v době jeho největší slávy možná ještě nebyli na světě? Čím je inspiroval? V čem je pro ně jedinečný? (Česká televize)

mchnk

Vladimír Menšík versus rok 2014. Nepochopitelně jednoduché, až tragické zpracování s pestrobarevným pozadím. Výběr komentujících, či vzpomínajících, nebo jak je nazvat, nechám raději bez podrobnějšího komentáře. ()

Nettrass

Hrají: Aleš Háma, Martha Issová, Jiří Mádl, Tereza Kostková, Martin Dejdar, Vojtěch Kotek, David Novotný, Iva Pazderková, Matouš Ruml, Martin Kraus, Roman Vojtek, Vladimír Menšík (a.z.)...... Aha, tak Menšík tam zřejmě dělal jen křoví, k moudrým plkům Issové a některým dalším.. ()

DEXTER099

Krásná vzpomínka na skvělého herce z doby co ještě herci měli talent.Jen mi na tom vadilo,že se Vladimírovi Menšíkovi vyjadřovali takové individua jako Issová,Kotek a Mádl.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

otík

Klasický střihový pořad z archivu ČT jen s novým ohozem, který má mladému divákovi připomenout velikána českého humoru. Záleží na posouzení každého, zda mu víc sedí nějaká osobnost, která pořad uvádí, nebo více známých mladých tváří (jako v tomto případě), kteří na podivně jednobarevném pozadí pronesou nějaký blábol. Naštěstí veškeré bláboly jsou dostatečně krátké a dočkáme se opravdu slušného nášupu scének (např. Tonda má ženskou, Narození miminka, Na úřadě - stavba záchodu, Lovu zdar, Milenec - nemilenec, Starý Janda) nebo humorných vystoupení z pořadů Vydržte až do půlnoci (1973), Vínečno rudé (1982), Silvestr budiž pestr aneb Do půlnoci mnoho času nezbývá (1972), Silvestr 79 aneb Hrajeme si jako děti (1979), Kabaret U zvonečku 2 (1970), Silvestr hravý a dravý (1978), Myslivečku, kdybys chtěl (1973), Kabaret U dobré pohody 6 (1974) a 18 (1977). Za výběr scének autory chválím, šlo o pestrý a hlavně zábavný výběr. ()

Kmotr76

Další z nekonečné řady recyklování "nezapomenutelných" scének televizní zábavy. Tentokrát v jiném a dost zoufalém a trapném kabátě - scénky jsou prokládány adoracemi Menšíka mladými herci. Naprosto zbytečný pořad. Howg. ()

fablefavorit

Scénky pana Menšíka jsem si užil, adorace "nejmladší generace" mi ale přišla neupřímná, nucená a až protivně nacvičovaná (s výjimkou Martina Dejdara). Možná to bylo ze snahy emulovat "lidskost" pana Menšíka, což samo o sobě není špatné. Je třeba si ale uvědomit, že jeho autentičnost pocházela ze způsobu, jakým žil. Zkušenost nabytou takovým způsobem nelze srovnávat s opakováním frází před zrcadlem. ()

Romanstekl

Očekával bych,že k nedožitým 85.narozeninám třeba divákům tvůrci odhalí něco ze zákulisí, nezveřejněné záběry, nebo něco z domácího archivu...to si asi schovávají až na 100.výročí. Menšík je záruka kvality, nicméně nic nového tento sestříhaný pořad nepřinesl. ()

JLH

Menšík klasicky pět hvězd. Scénky klasické ala silvestry. Některé z předělů působí jako strašná improvizace, jako kdyby některé komentující stopli na ulici s otázkou a teď nám něco povězte o ... a dali tam výsledné koktaní... ()

ostravak30

Žádný pořad, který připomíná slavné mistrovy scénky není zbytečný. Ty nejslavnější jsem si rád připomenul. Ovšem nutno dodat, že herci s barevným pozadím až nápadně připomínali socialistickou omáčku svých pořadů. Zvláštní jsou také některá vyjádření herců, kteří svá slova o tom, že se snaží být jako Menšík v každé své roli, mysleli nejspíš vážně, ale ne u všech se dá říct, že ji naplňovali. Zajímavé mi přijde i to, kterak se najednou všichni rozpomněli, jak jeho mluvené slovo poslouchají v autě a jeho scénky nikdy nevynechají apod. ()