Emily Taylorová je jedinou dcérou chýrneho krajčírskeho majstra z Philadelphie. Sama je šikovnou krajčírkou, hrdou na svoje remeslo a pôvod, a preto prevzala rodinný podnik do vlastných rúk. Životnú silu jej dodáva aj veľká láska k sympatickému Leovi Jamesovi z Európy. Ako sa blížia prvé Vianoce zaľúbencov, Leo jej odhalí svoju skutočnú identitu - je princom Leopoldom, dedičom trónu v malom európskom kráľovstve Cordinia. A zároveň ju pozve na Vianoce k nim domov, aby ju predstavil svojej kráľovskej rodine. Kráľovná Isadora však o Emily nechce ani počuť a správa sa k nej horšie než k slúžke. Tvrdí, že Leo ako člen kráľovskej rodiny nemá nárok na svadbu s obyčajnou neurodzenou ženou. Ona má s Leom celkom iné plány a chystá mu vznešenú budúcnosť. Kráľovná vymyslí zákerný plán. Pred Vianocami pozve do paláca Leovu bývalú priateľku Natashu, vojvodkyňu z Warrenu, aby s nimi strávila najkrajšie sviatky roka. Dúfa, že prítomnosť mladej šľachtičnej v paláci vyvedie z miery nielen Lea, ale aj skromnú Emily, ktorá sa v cudzom svete necíti dobre a jasne si uvedomuje, že do vznešenej kráľovskej rodiny nepatrí. Do Štedrého dňa zostáva už len niekoľko hodín a Emily si zrazu nie je istá, či jej veľká láska k Leovi vydrží túto náročnú skúšku (TV JOJ)

viky13

Každý, kdo viděl alespoň dva filmy z produkce televizní stanice hallmark, musel přesně vědět, co očekávat. Já už jich viděla dost a téméř vždy jsou to dvou či tří hvězdičkové počiny. A stejně si o vánocích pustím další, protože u těchto filmů nemusím přemýšlet. ()

l.enik.c

Tak předvídatelný a tuctový film, že víc předvídatelný a tuctový už být nemohl, tak přeslazený, že víc už to snad nešlo... a přesto na něm bylo něco, že se mi chtějí dát 4*. Možná to bude sympatickou hlavní dvojicí (asi se k sobě chovali až moc krásně, přesto však svým způsobem přirozeně a já jim to baštila i s navijákem), možná jen psychickým rozpoložením, každopádně na oddechové sobotní odpoledne jako stvořené. ()

allegria

Nikdy bych nevěřila, že mě nakonec budou dojímat popelkovské příběhy s kýčovitou kulisou, nevěrohodným příběhem a předvídatelným koncem. Ale co naplat, užívám si to. A Jane Seymour byla fantastická. ()

wdc

Nepovedl se výběr herce, nehodil se k živé, sympatické a emoce vyzařující herečce + královské prostředí na mě dojem neudělalo, proto celkem **. ()

Jirkacek

Když člověk dostane chuť na něco sladkého, sní čokoládu, bonbon, oplatek či jinou pochutinu. Když člověk dostane chuť na odpočinek u nějakého filmu a nechce nic řešit, nad ničím přemýšlet, pustí si nějakou komedii nebo romantiku. Snímek Královské vánoce sliboval oboje, tak jsme si doma řekli proč ne a šli jsme do něj. Hned na začátku jsme se dozvěděli, že se jediná dceruška proslulého krejčovského mistra z Philadelphie zamilovala do prince a dědice trůnu maličkého království na jihu Francie. První kokino jsme měli za sebou a následovalo jedno za druhým, až jich bylo moc a byli jsme přeslazení jako krabice kostkového cukru. Sblížení se s personálem, obyvateli královského městečka a také některými jinými šlechtici a tak dále....Že všechno dobře dopadlo bylo jasné od začátku a to naprosto ve všech ohledech a směrech. Zkrátka vše bylo až moc nepravděpodobné, krásné a romantické - ale vlastně proč ne, vždyť právě o to nám šlo, oddychnout si, dokonce jsme se i zasmáli a na nudu nebyl během královských vánoc čas. Dávám průměrné tři hvězdy ***. ()

Oxytocin

"Nikdy není pozdě, pokud jde o lásku"... Tento film má trochu daleko k tradičním Vánocům. Odehrává se na zámečku v období Vánoc, kde však sněhu se nedostává. Snímek odpovídá kombinaci několika filmů, kdy citově chladná a zahořklá matka nepřeje partii, kterou si přivedl domů její syn, který by se měl ujmout královského trůnu a najít si odpovídající protějšek (např. Příšerná tchýně, ...). V průběhu filmu je několik romantických chvilek. Výsledkem je odpočinkové koukání, při kterém se dá vypnout mozek. ()

splaty

Na TV film slušné. Sympatičtí hlavní hrdinové, a že to bylo předvídatelné? No jistě, snad se stačí podívat na upoutávkový plakát. Copak někdo čekal Jessicu Fletcher či nosorožce? ()