Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

• Česko Deník princezny 2: Královské povinnosti (viac)

Do tridsiatich dní si musí nájsť ženícha, inak stratí nárok na trón. Srdcu sa však nedá rozkazovať... Päť rokov prešlo, odkedy sa Mia stala princeznou. Teraz dospela v krásnu mladú ženu a je pripravená ujať sa úlohy princeznej kráľovstva Genovia. Akoby to však už nebolo dosť pre obyčajné americké dievča! Mia sa od starej mamy, kráľovnej Clarissy dozvie, že jej dni ako princeznej sú zrátané ešte skôr, ako sa začali, a na svoje krehké bedrá musí prijať úlohu ešte náročnejšiu - stať sa kráľovnou Genovie. Zákon však hovorí jasnou rečou: kráľovskú korunu môže prijať iba vydatá princezná. A tak sa vzápätí musí Mia zmieriť s tým, že ju obklopuje kŕdeľ ženbychtivých mládencov, z ktorých každý túži stať sa kráľom Genovie a Miiným kráľovským manželom. To vyvoláva kopu komických až turbulentných situácií... (TV JOJ)

Mr.Floyd

Pokiaľ patríte do skupiny po úprimnej láske a romantike túžiacich dievčat, kľudne si k celkovému hodnotenie pripočítajte takých 61% pretože toto je na 99% film určený práve pre vás. Pre mužskú časť populácie nepozerateľný (prípadne smiech vyvolávajúci) počin s otrepaným námetom a klišé na každom kroku. Herecké výkony a obsadenie (až na hlavnú predstaviteľku) vcelku dobré a vizuálne je to pekné. Ale nič viac nečakajte. ()

C0r0ner odpad!

Když jsem asi jednou pozbyl veškerých smyslů, pustil jsem si tohle velekurvadílo. Co jsem asi tak čekal? Už jednička byla něco otřesného, takže pokračování muselo nepochybně klesnout ještě o level níž. No, nakonec jsem to přežil bez trvalých následků (snad) a při sledování jsem si říkal, že na smrtelné posteli budu litovat každé vteřiny strávené touhle píčovinou. 5% ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| V dabované verzi Mia vzpomíná, jak se dozvěděla, že je princezna. V jedničce řekla "Ty vole!", ale ve dvojce tam říká "Tak to je hustý!". |×××| Když v páláci oslavují 21. narozeniny Mii, tak má na začátku královna proslov a drží skleničku oběma rukama, hned potom je záběr zezadu na celou společnost, která říká "Ať král Ruppert odpočívá v pokoji", má královna pravou ruku podél těla a hned potom další záběr, kde drží skleničku zase dvěma rukama. |×××| Když babička ukazuje Mie apartmán, je v přízemí. Později když Mia vyskakuje z okna, je v druhém patře. |×××| Když královna přijímá Genoviany, aby si vyslechla jejich problémy, je záběr na řadu lidí, kteří čekají na přijetí. Ani jeden z Genovianů, kteří s královnou mluví (Jacqueline a občan Drobek), nejsou předtím ve frontě vidět. |×××| Genovijský palác vypadá jinak než v jedničce při pohledu z letadla. ()

depony

No, téžké k posouzení. Začínám mít averzi vůči romantickým filmům, kde se krásní a mladí lidé nakonci sblíží a jsou šťastní až do konce. V reálu to nikde nevidíte:)) Na druhou stranu mi připadl Chris Pine jako charismatický lump, čímž se "princeznino" trápení komplikovalo a stávalo tragikomičtější. Přežiju to jen, když vypnu, ale relax zde nenacházím ... vždycky se akorát naštvu nad tím dokonalým happy endem:) ale jinak jim to přeji a nezávidím, fakt ne:) ()

Rosaviva

Dobře no, není to podle žádné knížky, jen se to snaží dost neúspěšně vytěžit něco z prvního dílu. Ale opět se mi to nezdá tak špatné jak je to tu ohodnocené. Existují mnohem horší filmy a když chci vypnout a prostě se u něčeho aspoň trochu pobavit, proč ne u tohohle? 3* btw. ta skluzavka na matracích byla skvělá. ()

• Čtyřicetimilionový sequel vylákal během úvodního víkendu (9.-11. 8. 2004) v severoamerických kinech z peněženek téměř 23 mil. amerických dolarů. Jelikož se promítal od středy, jeho první výdělek byl o 14 milionů vyšší. Celkem distributorovi druhý Deník princezny nasypal v Severní Americe 95,2 milionu dolarů, součet celosvětových tržeb činil 134,7 mil. (imro)
  • Film se mohl natáčet v Praze, ale nakonec filmaři zůstali v Los Angeles. (Teres)
  • Na začátku filmu Mia (Anne Hathaway) vysvětluje, co se stalo od prvního dílu a říká, že Michael odešel na turné své skupiny. Robert Schwartzman, který ztvárnil Michaela, odmítl hrát v tomto pokračování, protože se současně s natáčením konalo i turné jeho skupiny Rooney. (imro)