Hra Martina Čičváka Kukura, priamo inšpirovaná pôsobením, postojom a osobnosťou herca Juraja Kukuru, je ostrou kritikou súčasného stavu slovenskej kultúry, v ktorej sú umelecké zretele čoraz viac marginalizované a do popredia vystupujú iné faktory... Divadelný riaditeľ a mladý režisér spolu čakajú na herečku, ktorá sa má vyjadriť, či prijme alebo neprijme ponúknutú rolu. Z kritiky poklesnutej televíznej tvorby, ktorá kazí divácky vkus i morálku hercov, prerastie monológ divadelného riaditeľa do rozmerov bilancovania svojho života v kultúre a formulovania postojov vo vzťahu k divadelnému umeniu, spolupracovníkom, kolegom i sebe samému... Inscenácia bola nominovaná na tri ocenenia Dosky 2011(Jana Oľhová za najlepší ženský herecký výkon, Ivan Martinka a Martin Čičvák za objav roka). Inscenácia s voľným podtitulom "kapitalizmus", ktorý jej pripísal spisovateľ Pavel Kohout, je súčasťou tzv. Občianskeho cyklu pôvodných slovenských hier so spoločensko-politickým obsahom, medzi ktoré patria Tiso, Dr. Gustáv Husák a Komunizmus... Réžia: Rastislav Ballek, Martin Čičvák; dramaturgia: Martin Kubran; inscenačná spolupráca: Martin Čičvák; scéna: Hans Hoffer; kostýmy: Marija Havran; návrh a realizácia bábky: Ivan Martinka; masky: Juraj Steiner. (STV)

migl

Kukura je vynikajúco podaná osobná kritika J.Kukuru o súčasnom stave Slovenskej kultúry a televíznych sračiek ktoré sa na nás valia z TV, ktoré kazia(už sa ani viac skaziť nedá) divácky vkus i morálku hercov. "Ľudia dnes nechodia do divadla kvôli divadlu,ale pozerať sa na hercov ktorých poznajú zo svojich obľúbených TV seriálov" ()

agassi68

Holt špička dramatického herectva tento Kukura. A nebojí sa veci pomenovať pravým menom. Má takú charizmu, že doteraz mám pred očami jeho výkon v inscenácii Mário a kúzelník a to som mal len osem rokov.. ()

rivah

Kukura je divadelní zvíře, tygr na jevišti, máte strach, že se na vás vrhne. Takového herce v Česku nemáme... A ta kritika malosti slovenské kultury sedí stejně tak na stav té české, bohužel. ()