Krajina smrti

• Nový Zéland The Dead Lands (viac)

Šestnáctiletý Hongi je jediným přeživším masakru svého kmene a musí se vydat přes obávanou Krajinu smrti, aby se pomstil na těch, kteří vyvraždili jeho rodinu a blízké. Hongi se musí stát bojovníkem a utkat se i s nadpřirozenými silami, které zde přebývají. Nikdy dříve neviděné setkání žánrového akčního filmu a pohledu na ztracenou maorskou civilizaci – snímek je natočen v maorském jazyce a vynalézavě kombinuje prvky skutečné maorské historie a mytologie s klasickým příběhem o boji jednotlivce proti drtivé přesile. Dech beroucí sekvence brutálních bojů muže proti muži se odehrávají v panenských přírodních scenériích Nového Zélandu. (Febiofest)

Romario

Apocalypto na novozélandský způsob? Proč ne? Film má šťávu, navíc krásnou přírodu, dobré herce v záporných rolích, i když někteří s více evropskými rysy, než by bylo zdrávo, ale nakonec jsem se rozhodoval mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. No, Apocalypto si cením trochu víc a Mel Gibson by z toho vymáčknul ještě více, proto nakonec jen 4*. Výborný film. ()

dozana

XXII. FebioFest Praha - To co jsem od filmu očekávala jsem dostala. K tomu fešáckýho záporáka ze, kterýho stříkalo charisma i přes plátno. :) ()

lucijelucije

The Dead Lands má úžasnou atmosféru, příroda je nádherná, kamera výborně zachycuje souboje, které jsou nelítostné a plné násilí. Líbí se mi, že je snímek zasazený zase do jiného prostředí, než jsme zvyklý, a postavy jsou také sympatické. Jediné, co mě trošku mrzí je, že není tento film otevřený více možnostem. Táhne se to ve stejném duchu celých 100 minut, dalo by se více pohrát s postavami, jenže jediné, co vidíte je příprava na pomstu, která ve své podstatě vlastně ani nebyla skutečným principem. ()

Zombi

Drsná vyvražďovačka z prostředí maorských kmenů. Kluk přeživší vyhlazení svého kmene přísahá pomstu zabijákům a hledá pomoc u démonického válečníka, který vás dokáže zabít už jen svým ksychtem, potkat ho večer v parku, infarkt zaručen. Pěkné prostředí, slušné a drsné bitky, netradiční zbraně, včetně pinčesových pálek. Škoda trochu uspávacího prostředku. Slušné 3 hvězdy. ()

cskomando

Nový Zéland nám servíruje akční až dobrodružnou podívanou, která zasahuje do dob po pravěku. Trailer nabízí opravdu jen to nejlepší a více se toho co se týká akce ve filmu nedočkáme. Sem tam se objeví nějaká ta krev a to je asi tak všechno. Co se týká děje, tak ten byl napsaný asi jako zabili mi otce - jdu se pomstít a bude to trvat celých 107min. Postavy a jejich dialogy byly v celku úplně o ničem - jen aby se zabil prázdný čas. Škoda, mohlo se využít více pasáží případně si vyhrát s lepší choreografií. ()

bidja

Jedna: bohužel s dabingem. Dva: Apocalypto ani náhodou, nevím zda tento původní národ je tak ukecaný, ale ve filmu to vyznělo jako sraz filozofů a neziskovek. Tři: bojové scény ala balet a nereálnost výdrže. ()

brumbrum

Hrozne slabomyselna sekanica; komplet bezduche - Apocalypto bol tiez narez, ale malo to pointu, hlbku a dej - totok tuna je spatlane jak svina. Max 1*, a to len z milosti, sme to asi v polovici uz fakt museli vypnut. ()

agassi68

Neopozerané maorské ksichty s ich tradičnými rituálmi a dobovými zbraňami pôsobili na mňa tak osviežujúco, že som ich takmer prirovnal k indiánom z Apocalypta. No svojich 60% si určite zaslúžia.. ()

Rathalos

Chvilami mi to pripominalo film Mela Gibsona Apocalypto z roku 2006,ale ten bol uplna pecka pre mna oproti tomuto,Krajina smrti ma sice potencial,nadherne prostredie,fajn atmosferu i dobre suboje,no mimo toho je tam kopec kecov,ktore velmi nudia a ani brutalita nedosahuje uroven,ktora by nutila cloveka odvracat zrak,skoda,mohlo to dopadnut aj lepsie v rukach znamejsieho rezisera i za viac penazi...:-) ()

Tamten

Příběh je vlastně zcela o ničem, téměř celou dobu jasně předvídatelnej. Ale díky netypickému prostředí a krásné krajině se na to dá poměrně dobře koukat. ()

mimozakon

...alebo o domorodých kmeňových vojnách a krvnej pomste... Prvú pol hodinu som čakal, kedy tam havaruje nejaké lietadlo plné belochov. Potom som sa zmieril s pralesom, monštrom a súbojmi. A dobre som urobil. ()

RyanRainheart

Po dlouhé době dost dobrý akční filmeček odehrávající se na Novém Zélandě a kompletně v maorštině. Je vidět, že i u protinořců se dá udělat slušný akčňák (amerika by si měla vzít příklad, že to jde udělat i takto jednoduše a nenudí to). Vyzdvihla bych i dobrý soundtrack, který film dobře podtrhuje i samotné maorské bojové umění, které je velmi zajímavé a postavy. ()