Ondráš - Legend of Frýdek-Místek

Réžia:

Michal Knězek

Scenár:

Michal Knězek

Film vytvořený studenty SSINFOTECH je souhrnem několika pověstí z Frýdku-Místku. Děj se točí okolo Ondráše a popisuje okamžiky jeho života těsně před tím, než začal svou kariéru zbojníka. (Blackhand47)

Hromino

Dérfrenc, áj grít jú on d koment of majn! It vos sou grejt, d film, jú nou, it vos veri internešnl, det ingliš lengvič. Veri gut translejšn end artikulejšn of grejt ektrs. Stori vos gut, veri ekselent! Grauntbrejkink, spektekjulr, ekselent! Tu bí onist, áj ges ví hef é fjúčr Oskr nominí. Tou-tli majndbrejkink. Á jem sou hepi, áj kánt fájnt enadr v-rds fór dis! Áj almoust fót det d grejt sjúpr kúl duo Cejpek & Veselý vér dí onli Ček indí film mejkrs vif dí intenšn of mejkink dér films internešnl, bat tudej, áj vos srprajst. Dis is čruli é mástrpís. Áj hef faund d houp of Ček kinematografi. Dérfór, Michal Knězek, jú ár máj onli houp! Elonk vif C&V. Enivej, vil dér bí é síkvel? Áj belív jes! Ent fenk jú fór d tip, Tom_Lachtan, dis is črúly é— klenot! ()

michald99 odpad!

Proč někdo dělá film v angličtině, když umí anglicky asi jako čínský salám? Nehledě na to, že to všechno znělo tak neuvěřitelně počeštiněle, byly tam věty, který by normální zdravý angličan nikdy neřekl. Jak už zmiňoval Tom_Lachtan jsou tam všude v pozadí slyšet projíždějící auta, střih je neuvěřitelně otravný a amatérský, stejně jako kamera, (ne)herci se tak soustředí na výslovnost, aby to neznělo příliš jako čínština, že jen tupě stojí a odříkávají "scénář". Jak tomuhle někdo může dát pět hvězd? Za odvahu jít s tím ven to určitě nebude, protože žádný normální člověk by to ani na flashku nepřesunul. ||-20%|| ()

Tom_Lachtan

Hned první věc, kterou je třeba zmínit, tohle NETOČILI STUDENTI FILMU. Naštěstí. Ono to je to totiž bídné a debilní i jako amatérský film. Kde začít? Tak třeba u lokací, když už se pokouším vytvořit film odehrávající se ve středověku / raném novověku tak si dám kurva bacha, aby v každém druhém záběru nebyli slyšet jedoucí auta, nebo aby mi hlavní postava nestála před nějakou pamětní plaketou, to je kurva... To je chyba, kterou si nemůže dovolit ani ten nejamatérštější tvůrce! A mimochodem, to že babku hraje nějaká poměrně roztomilá šestnáctka ani není moc humorné, protože... Protože všechna pozornost se strhne na to, že věichni mluví anglicky, ale NIKDO z nich to neumí... DO PRDELE PROČ?!??!! 1) je to naprosto příšerné, neboť i má několik let zdechlá činčila měla lepší výslovnost a za 2) proč mě tím nutíte používat tolik caps locku?!?! Tak debilní až je vtipné (ještě jsem nezmínil takové drobnosti, jako absolutní parodii na herectví, náušnice, dvě kila gelu na vlasech, dementní zápletku a hloupé dialogy, neb to všechno je ve stínu odpornosti prznění jazyka anglického).https://www.youtube.com/watch?v=tpoeUzkn_IE ()

VaHo

Já už na to přišel. Je to vlastně velice sofistikované dílo, které se dá brát z různých stran, může se do nekonečna sledovat a pokaždé se tam najde něco nového. Můžeme to vzít jako inspiraci všech fantasy filmů, knih a her ale také pohádek a historických příběhů. Ondráš může být chápán jako vnitřně rozervaný hrdina, který se snaží změnit svět, ale nakonec neuspěje. Zároveň se ovšem může jednat o rekonstrukci skutečného natáčení amerického fantasy filmu, kterou tvoří mladí a záměrně prkenní herci. Nebo je to vlastně celé jen hra a přitom se jedná o záměrnou parodii (viz příšerná angličtina nebo herecké výkony na úrovni ochotnického spolku Horní Dolní). Hodnocení bych shrnul do tří bodů. Propracovaný a mnohovrstevnatý děj, dech beroucí herecké výkony (není poznat, jestli jsou to tak geniální herci nebo tak příšerní) a inteligentní dialogy. P.S. Ne, vážně. Těch 5* dávám za tu neuvěřitelnou odvahu s tím jít ven. Jestli to tedy byla odvaha… Jo, a pro příště… Ondráš je pro hrdinu příšerný jméno. ()

VenDulin85

Okay. Okay Okay Okay Okay... Okay. Už se uklidni, to bude dobré... ___________ Děcka, tohle nejde, když obrátím pozornost na to, co tahá uši nejvíce, tak celek působí jako první čtecí zkouška. Nejsem ani zdaleka středně pokročilá v angličtině, ale když už bych někde měla deklamovat v cizím jazyce, tak bych předtím udělala to, že bych si každou větu pro sebe i někde v koutku říkala pořád dokola do zblbnutí, aby se mi obehrála a usídlila v hlavě. Takhle to zní opravdu příšerně, postavy se soustředí jen na mluvení a už jim nezbývá prostor pro hraní. Můžete být (hodně skrytí) talenti, ale zkuste to nejprve s češtinou. ()