Horúčka sobotňajšej noci

• Česko Horečka sobotní noci (viac)

Mladý Brooklynčan Tony Manero žije len pre sobotné noci na miestnej diskotéke, kde je kráľom tanečného parketu. Jeho každodenný život však už nie je taký vzrušujúci. Doma sa stále háda s otcom a vo svojej práci v obchode s farbami tiež nenachádza uspokojenie. Veci sa začnú meniť, keď začne s priateľkou Stephanie trénovať na tanečnú súťaž. Stephanie sníva o veľkom svete za hranicami Brooklynu a jej plány čoskoro navždy zmenia Tonyho život. (STV)

danecek24

35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - John Travolta, Nejlepší hudba - Bee Gees (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb), David Shire, Nejlepší filmová píseň - "How Deep Is Your Love?" - Hudba a text Bee Gees (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb) ()

gabin(a)

V době svého promítání v našich kinech naprostá pohroma pro mě jako pro fanynku Rolling Stones, Doors, Led Zeppelin, Queen, Genesis, Jethro Tull, King Crimson a podobných skvostů. Navíc nás v tanečních učili debilní skupinový tanec na Stayin´Alive, no prostě hrůza. Tehdy bych při své mladické nekompromisnosti určitě označila jako odpad. Dnes za ten bezpočet zparodovaných scén v čele s Připoutejte se prosím, za mrštného Travoltu, za zaznamenání disco doby a ne úplně blbý scénář dávám za čtyři. ()

pakobylka

Archaické, leč působivé, přičemž cílevědomé úsilí půvabné Stephanie o získání lepší životní perspektivy je sympatické, i když - popravdě - její hodnotový žebříček za mnoho nestojí. Samotný příběh je ale především o hledání vlastní cesty a vlastní identity, o pokusech a omylech, kterých se přitom lze dopustit - a hlavní devizou jeho protagonistů je MLÁDÍ, jehož cenu si zpravidla uvědomíme až tehdy, když v kolotoči všedních dnů navždycky a neodvolatelně pomine. Takže za 4* ... snad pro opojení tancem, který podtrhuje magickou sílu těch dní ... snad pro prchavý okamžik, který tak snadno proklouzne mezi prsty ... snad pro lehkost, s níž mnohdy překračujeme Rubikon ... snad pro všechno, co ztrácíme a jen výjimečně nalézáme s každým dnem - s každou hodinou. ()

dr.fish

Tak v souboji s Pomádou tento film jednoznačně vítězí. Překvapilo mne i to, že je to vlastně drama chlapců z Brooklynu. Tu vážnou polohu jsem tak nějak za ta léta pozapomněl. Přesto to do své videotéky nezařadím, Tenkrát v Americe je prostě lepší...70% ()

andrii

Pojďme si skočit s Travoltou. Za splněné sny revoltou. Trávit časy tam, kde motivace mladých, sláva a obdiv porostou. Taneční pár/t/y ladí pohyby. Zapalují se lýtka, roztáčí se diskotéka. Jiskry z očí do očí, od podrážek létají. Mají výdrž, temperament, rytmus v těle, hudbu v myšlenkách a v hlavě. Stejná krev. Trsá "Ginger," trsá "Fred," dohromady zlatý hřeb. Vystoupení číslo jedna bere dech. Prosím, honem, honem, zadejte se při téhle cooltovce. Račte na sál, než nás postihne, dostihne kocovina nedělních rán. ()

farmnf

Film, který moje generace těžko posuzuje, protože nás pěkně poznamenal. Nosili jsme džíny, smrděli hospodou a poslouchali Black Sabath. Na parketu jsme se pohybovali jak ožralí zombies. Tohle byl šok, který nás nutil leccos přehodnotit. Film má určité vtipné pasáže(večeře v italské rodině, brácha už nechce být knězem), má vkusně vybranou hudbu, která zní v přesných místech a všichni se na ni umí pohybovat. Rád se na to dívám každých 5 let. ()

jedna_vrana

Tony Manero: „Existujú spôsoby, ako sa zabiť bez toho, aby si sa zabil“. Opäť som sa dostala k filmu, ktorý sa mi doteraz nepodarilo vidieť (alebo vidieť celý). Musím konštatovať, že celý čas šiel mimo mňa. Ak si ho pozrieť, tak jedine kvôli Travoltovi. Áno, skvelo tancuje, účesy, kostýmy a atmosféra 70tych rokov dýcha z každého záberu. Asi má také dobrú povesť, lebo bol začiatkom éry nového filmovania, muzikálov, civilnejšieho obsahu filmov. Mňa však iritovala detinskosť dialógov a afektovanosť aktérov. ()

Jazzzz

No když povážím, že v plánu bylo dívat se na Kruh, který se mi celkem líbí a to, že po pár minutách tady toho filmu jsem na Kruh zcela zapoměl, tak musím hodnotit minimálně čtyrkou!!! A já dávám 4hvězdy PLUS! Je to fakt fajnový film. Někdo tady psal, lepší než Pomáda, já bych řekl JINÝ! Pomáda, když jsem se na ní díval již měla nálepku - Legendární film... Ale tady to jsem neznal. Sice nejsem příliš na tancování, ale musím uznat, že ten Travolta to v sobě vážně měl. Během filmu je vidět i jakýs takýs posun. Hlavní hrdina začíná doma, kde neznamená nic. Jeví se jako machýrek a blb.... Postupem filmu z něj vylézá týpek co má sny, plány a je dokonce i intelegentní! :-) ()

Elví

"Teď jsi mě rozcuchal." Už dlouho se mi nestalo, že bych se téměř celou dobu trvání nějakého filmu uculovala jak idiot. Nebo že bych v obýváku u televize pařila na "Night fever". Ať žije disco! S tím lustrem se musí něco udělat... ()

mickyreed

Jelikož mi tanec a disco nic neříká, tak jsem se zaměřil na děj. Musím napsat, že mě velmi překvapil. Nejdřív jsem se na to chtěl dívat kvůli Travoltovi. Nakonec jsem však celkem zaujatě sledoval děj a jak jsem již napsal, byl sem mile překvapen. Myslím, že si zaslouží 4*. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (viac)