BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, Minae Noji, Aisha Tyler, Olivia Wilde, Patton Oswalt, J.K. Simmons, Kristen Schaal (viac)

Recenzie používateľa Arkanoid k tomuto seriálu (45)

Spusťte štěpení (2017) (S04E04)

Situácie neboli dostatočne vyhrotené, ani hrejivé, postavy našli kompromis, ktorý divákovi nič nedal, len uspokojenie, že sú všetci v poriadku a nemusí sa nič riešiť, žiadny konflikt prehlbovať. Vtipné to bolo, ale nie dosť, vzhľadom k dĺžke epizódy málo, v tomto to stráca na predošlú epizódu Hooray! Todd Episode!. Od začiatku série sa chodí opatrne okolo horúcej kaše, aby nikomu nebolo ublížené, ale práve tým to stráca na vtiahnutí diváka do deja. ()

Myšlenky a modlitby (2017) (S04E05)

O emócie sa postará BoJack, o intelektuálne a humorné vyžitie zasa Diane s Mr. Peanutbutterom. V zobrazení vzťahu s matkou najviac vedie Woody Allen, ale ani toto nie je zlé. ()

Stupidní sra*ka (2017) (S04E06)

Najlepší začiatok série vďaka použitému štýlu ja rozprávania, no to celú epizódu až k plnému počtu nedotiahne, na to je tam vtipu málo. Postavy dosahujú kompromisy, konflikty sa neprehlbujú. BoJackova depresia je viac zdrojom humoru ako sebadestrukcie a ja sa cítim ako v inom seriáli. ()

Podzemí (2017) (S04E07)

Zábavné, ale veľmi tradičné správanie sa postavičiek komediálneho seriálu v survival situácii. Trochu obmena, ale pôvodný koncept BoJacka bol zahrabaný ešte hlbšie, a k tomu sa vôbec nedostali. Najviac poteší nenútený, voľne plynúci záver. ()

Soudce (2017) (S04E08)

BoJack sa približuje témam depresie. Škoda, že politika je stále v tej istej rovine, čo jej humor robí suchým. Nie cynickým, ale bez šťavy. ()

Ruthie (2017) (S04E09)

Najdrsnejšia epizóda v tejto sérii doteraz. Negativita života v plnej paráde. ()

Ach, ta Kalifornie! (2017) (S04E10)

Tvorcovia sa pohrali s podaním príbehu a ponúkli mozaikový dej rozdelený medzi hlavné postavy. Obsahuje vtipné aj depresívne dramatické momenty, no silné dychberúce scény nie. ()

Šíp času (2017) (S04E11)

Kvalitné využitie nespoľahlivého rozprávača ako aj Čechovovej pušky vo vytvorení šokujúceho zvratu a dojemného záveru. Seriál vie stále prekvapiť. Najlepšia epizóda série. ()

Série 5 (2018) (S05)

Našťastie sa upustilo od politiky, ktorá robila seriál nudnejšou, bohužiaľ však tvorcovia veľmi netlačili na pílu, čo sa týka dramatickosti osudov postáv. Humor a veselú zábavu môže ponúknužť množstvo iných seriálov, no tento vyniká hlavne v trpkej dráme, ktorú občas kazí práve ten humor. Za najslabší článok pätice hlavných postáv považujem Todda, lebo na míle ďaleko od ostatných štyroch. Hýbe sa aj on, či už vzťahovo alebo pracovne a privádza na svet nový toddovský projekt, a síce jeho príhody obsahujú množstvo hlášok a zábavy, chýba im viac drámy. Najviac originality a zároveň drámy dali tvorcovia do epizód Free Churrro a The Showstopper, v ktorých vyšli zo zaužitých koľají a ponúkli niečo navyše. Záverečná epizóda to všetko podčiarkuje a má možno najlepšie dialógy za sériu, charakteristické pre seriál. ()

Scéna se žárovkou (2018) (S05E01)

BoJack minimálny štandard. Už sme videli aj lepšie epizódy. Dráma nebola veľká, BoJack sa do seba neprepadol veľmi hlboko a všetko bolo brané skôr s ľahkosťou. Uvedenie do deja série. ()

Konec horkých dnů (2018) (S05E02)

Riešený problém sme videli s vyššou intenzitou už inde, navyše tu ho veľmi skrýva rozprávačská forma. ()

Plánovaná zastaralost (2018) (S05E03)

Snaha spraviť každú dramatickú situáciu a dôležitý problém zábavnými uprela možnosť prežiť ich dramatickosť (aj keď s priznaním asexuality sa to dá pochopiť). Výsledok ostal tak na pol ceste s rozpačitým úsmevom, aj kvôli rozkúskovaniu dôležitých problémov na viaceré postavy. ()

Feminista BoJack (2018) (S05E04)

Epilóg - spomienka na udalosť z druhej série dáva epizóde väčšiu trpkosť, než dokázala sama ponúknuť. ()

Churro zdarma (2018) (S05E06)

Definuje tento monológ seriál alebo definuje tento seriál monológ? Trpké životné pravdy zabalené v každodennosti. Človek by ani neveril, že rozprávanie jednej osoby (fiktívnej) môže byť tak podnetné. Rozprávanie o pokazenom živote môže vyznieť smutne, dôležité je však uvedomiť si nedostatky. Záver je síce jednoduchý, ale správne absurdný. ()

VNIT. PON (2018) (S05E07)

Vizuálne zábavné, dráma a riešenie problémov bolo tiež fajn, ale dokedy sa bude žiť z dramatického úspechu tej udalosti? ()

Paráda (2018) (S05E11)

NajBoJackovskejšia epizóda zo série. Na toto som čakal 11 epizód. Stieranie hraníc sna, reality, natáčania a halucinácie v znepokojivom mixe, kde je nakoniec ťažko povedať, čo sa v skutočnosti stalo (áno, je to fikcia). Škoda, že takáto epizóda je ponúknutá až pred koncom rozpačitej série (kvalitnej, ale námet, a scenáristi, ako vieme, majú naviac takýchto zázrakov) ako zlepšenie chuti pohárikom po jedle, ktoré sa už dochutiť nedá, ale kompenzuje sa to aspoň takto. ()

Přijde kůň do léčebny (2019) (S06E01)

Odkaz na istú epizódu The Sopranos? BoJack má aj na lepšie epizódy, táto mala hravosti a drámy nie toľko, čo mohla mať napriek kvalitnému scenáru. ()

Překvapení! (2019) (S06E04)

Prepracovaná hra na schovávačku, kde postavy musia riešiť svoje existenčné problémy pomedzi vtipné situácie. Originalita snáď bez hraníc. ()

Tvář deprese (2019) (S06E07)

Zámerne pozitívna epizóda prenesie hlavne naivný dojem šťastia ja do ďalšej epizódy, ktorá všetko pozitívne zmetie zo stola. ()

Rychle, dokud je pryč (2019) (S06E08)

Záver je najnapínavejšie čakanie v seriáli na odpoveď, ktorú divák už pozná. Nervydrásajúce. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019