Krvavý obchod

• Česko Krvavý obchod (viac)

Deacon Lyle (Jean-Claude Van Damme) prichádza na Filipíny, aby zachránil život svojej neteri, ktorá potrebuje novú obličku. O tú svoju však príde hneď v prvú noc, keď mu ju v spánku vyoperujú. Teraz si ju musí vybojovať späť, aby zachránil bratovu dcéru, ktorá čaká na transplantáciu. Deacon na Filipínach požiada o pomoc brata Georgea (John Ralston) aj starého priateľa Kunga (Aki Aleong), ktorý sa v oblasti vyzná a má dobré kontakty. Čoskoro zistí, že jeho oblička sa už nachádza v tele niekoho iného. Brat George s ním veľmi dobre nevychádza, no svoju dcéru miluje, a preto sa nebráni spolupráci. Obaja bratia napokon spoja svoje sily a spolu s priateľmi Kungom a Anou (Charlotte Petersová) pátrajú po mužovi, ktorý spôsobil všetky ich problémy. (TV JOJ)

sedm.1

Na Van Damma překvapivě výrazný, zajímaví a v podstatě v rámci možností i docela dobrý film, který disponuje poměrně poutavou zápletkou, která tedy není rozhodně nějak složitá, či vynalézavá, nicméně rozhodně ani na chvíli nenudí, má spád, a to hned od začátku, má zajímavý vývoj, s několika vážně nečekanými zvraty a opravdu působivý konec, kde slabší nátury, jako třeba já :-), mohou i slzičku uronit. Oni vůbec emoce fungují v rámci celého filmu opravdu působivě, což je v případě vandammovek fakt nečekaná a neobvyklá věc. A navíc se zde podařila tvůrcům navodit i slušná atmosféra a momenty napětí. Co se akční stránky Krvavého obchodu týče, souboje jsou též docela fajn, naštěstí tu tvůrci tolik nevyužívali kamerových veletočů a zběsilých střihů, takže v tomto ohledu to šlape, ovšem přestřelky byla opět jedna velká zrůdnost, bez špetky soudnosti, borci proti sobě stojí tři metry, vystřílí po sobě celý zásobník a ani jednou se netrefí, no děs, a to již v několikátém filmu za sebou, nechápu, proč to takhle trestuhodně špatně vůbec točí. Herecké obsazení pak také vůbec nevadí, Van Damme sice vypadá film od filmu hůř a hůř, ale to charisma v sobě má prostě pořád, a ostatní jsou tady spíš jen jako doplněk, ovšem tentokrát vůbec ne iritující. Pound of Flesh je sice zkrátka pořád jen těžkotonážní béčko, se vším všudy, ovšem tentokrát zábavně, svižně a poutavě natočené, a minimálně ve vandammově kariéře jde po mnoha, mnoha letech zas o sledovatelný a netrapně vyznívající filmový kousek. Prostě pěkný průměr. ()

Deratizer

Tohle je prostě bída. Má vůbec smysl točit akční filmy, kde není v soubojích nic vidět, kde není kvalitní choreografie? Takhle to není dobrý! Ve filmu s touto akční legendou by to mělo být na nejvyšší úrovni! A ty sekaný prostřihy záběrů za sebou už mi taky lezou krkem. Co na tomto kdo vidí za pokrok? Souboj např v baru je neidentifikovatelný chaos, kdy divák nemá šanci postřehnout, kdo s kým. Děje se to ve tmě, není nic vidět, takhle by akce vypadat neměla. Pak to postrádá smysl. ()

DEXTER099

Tak je tu další film od této ikony 80 a 90 let a bohužel musím říct, že mě film zklamal. Když jsem nestihl prvních 15 minut, tak jsem si říkal, že jsem asi přišel o to hlavní, ale celý další průběh filmu mě přesvědčil o opaku.Příběh pojednává o Deaconovi, kterého hraje právě Jean a který chce zároveň zachránit život své neteři ( i když rodinné vztahy jsou možná nakonec úplně jiné :-) ) tím, že jí daruje pro ní chybějící ledvinu, ale co osud nechce, tak se jednoho rána vzbudí a ledvinu má z těla pryč a ani neví jak. Až poté mu dojde, že v tom měla prsty prostitutka, se kterou strávil noc. Deacon se i se svým bratrem a přáteli na Filipínách rozhodne vypátrat toho, kdo mu ledvinu zcizil, aby jí pořád mohl dát svojí neteři. Takže sem tam sledujeme nějakou tu přestřelkou a jindy dlouhé scény z jedoucího auta kde celou krajinu tvoří kulisy, jako když sledujete nějaký sitkom a nebo Fantomase :-).Co se týče akce, tak na Jeanovi je už hodně znát jeho věk a nepůsobí tak svěže, což je poněkud zvláštní, když si vzpomeneme na jeho výkon v Expendables 2 a nebo ho srovnáme s herci z tohoto filmu, kteří se mohou též pyšnit přívlastkem akční hvězda, ale ve většině jsou o dost starší. Hold roky, kdy Jean ujížděl na drogách, se dost podepsali.Jenže on nejenže ztratil dost z výše popsaného, tak pro mě se už jakoby i odnaučil hrát, protože docela dost přehrává a nevím, jestli to je tím, že do toho projektu nebyl tak zapálený a dělal to jen z nějakých důvodu a nebo už mu to prostě nejde. Když budu spravedlivý, tak hodně asi taky udělal český překlad v dabingu. No když to celé shrnu, tak jsem opravdu věřil, že tomu dám alespoň tři hvězdy, ale i když jsem měl vždy Jeana rád, tak celkově nemohu jinak než 45% a dvě hvězdy . Tak nevím jestli stárnu a nebo jsem to prvně viděl s blbou náladou,ale když jsem ten film dnes viděl podruhé tak musím skoro zcela změnit hodnocení.Za prvé to,co jsem tomu vytýkal prvně,jako zjev a herectví Jeana,tak naopak zde se musím opravit.Hraje tu dobře a to ,že nevypadá tolik ve formě zde naopak pasuje( přece jen bez ledviny by každý vypadal chvíli z formy....) Akce je přehledná a ani nepůsobí nějak špatně.Děj filmu mě na podruhé chytil více (to je asi to,že stárnu) navíc když to porovnám s aktuálním filmem Jeana Kill'em All tak toto je o hodně lepší. Takže ,ano ,tady změním hodnocení a záměrně nesmažu můj předchozí komentář,aby každý viděl,že muže člověk změnit názor a někdy se splést.Za mě tedy po úpravě hodnocení celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

Wacoslav1

Děvku ani biblí neuhodíš! Ale pan JCVD jo, ten se s tím nesere. Nachází se totiž v nezáviděníhodné situaci. Jednoho dne ráno, v hlavě nasráno se Žán vzbudí po prohýřené noci a zjistí, že mezi tím co procházel totálním detoxem ho někdo vykuchal. To si zasluhuje odplatu! Ničím extra nezajímavý, ale na druhou stranu celkem koukatelný béčko co mě nijak nepohoršilo. Na pana režiséra rutinéra Barnabáše je to ucházející počin. Jenom by ho možná neškodilo trochu zkrátit, protože víc než půlku filmu hlavní hrdina zjišťuje kdo mu to udělal a klade si otázku : proč právě já? Máme tu pak dokonce i nějaký to šokantní odhalení a nakonec se dokonce Žán (SPOILER!!!!!) obětuje pro vyšší dobro. Jak dojemné... Akce celkem ušla a je i poměrně přehledná jo a Shahlavi ve své poslední roli je kupodivu opět záporák a se světem filmu se rozloučí fightem z JCVD.55% ()

sniper18

Po troch rokoch záporných a vedľajších postáv prichádza Jean-Claude Van Damme konečne zase s plnohodnotným akčným filmom, v ktorom stvárňuje kladného akčného hrdinu, takže som sa na to tešil, len škoda, že práve Pound of flesh mi zo všetkých jeho filmov príde najhorší. Zápletka je v poriadku, ale dejovo ma to teda moc nebavilo, celé je to až príliš pomalé a mdlé, takže som sa väčšinu času nudil a nevedel dočkať konca. Ernie Barbarash, ktorého som doteraz vnímal skôr neutrálne u mňa teraz výrazne klesol, vizuálne a technicky je to teda bieda, všetky tie zadné projekcie, nudné lokácie, digitálne zásahy stien a podobne, skutočne je na to problém pozerať. Sklamaním je aj akcia, súboje síce nemajú najhoršiu choreografiu, nájde sa tu pár efektných chvatov a pôsobia aj celkom kontaktne a surovo, ale moc ich nie je, takmer neustále sa odohrávajú potme, tie spomaľovačky to skôr kazia a navyše aj samotný Van Damme tu má viditeľne často dabléra. Takže mi celkovo prišli pozerateľné, ale moc ma nezaujali. Prestrelky už nestoja za nič, tu mi vadila hlavne absencia zásahov, zasiahnutý jednoducho len padne, nič viac, tá jedna naháňačka tiež nemá čím baviť a explózie pôsobia až moc umelo. A tak z akcie sa mi páčila hlavne celá situácia pri automobile, ktorá sa ako jediná neodohrávala potme a v nudných interiéroch a potešia aj dvoje zlomené väzy. Moc to nepodporia ani herci, Jean-Claude Van Damma samozrejme vždy rád vidím, no tu pôsobí až moc strhnane, čo si síce jeho postava vyžaduje, ale takto predsa len nie je až takým ťahúňom. Darren Shahlavi ako hlavný záporák je správne slizký, ale nemá moc priestoru a výber vedľajších postáv sa teda vôbec nevydaril, hlavne pobožný brat ma miestami poriadne otravoval a ani starý priateľ ma vôbec nebavil. Takže ma veľmi mrzí, že Van Dammovi musím dať podpriemerné hodnotenie, ale nejde inak, nudil som sa až príliš často a kladov je tu minimum. 45% ()

• I když se příběh filmu odehrává v Manile na Filipínách, natáčelo se jen v Číně a Kanadě. (Yardak)