Niekoľko rôznorodých ľudí, bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, farbu pleti, povolanie či zdravotný stav, sa ocitá v tmavej miestnosti, kde každý jeden z nich stojí v malom červenom kruhu. Uprostred kruhov z podlahy vychádza zvláštny stroj, ktorý vydáva podivné zvuky a šľahajú z neho elektrické prúdy. Koho zasiahne, ten ihneď umiera. Nikto nechápe, nikto ani len netuší, prečo a z akých dôvodov s nimi niekto hrá túto podivnú, krutú hru. Systém je pritom jednoduchý. Vyžaduje "iba" to, aby si prítomní vybrali spomedzi seba jedného, koho stroj zabije. (*CARNIFEX*)

Klajnik

Téma, který dává prostor rozebírat lidské jednání v kritické situaci. Lidé každé dvě minuty vybírají, kdo další bude zabit. Je to minimalistycký konverzační film mezi několika lidmi. Pokud jsou autoři schopni napsat dobrou zápletku i dialogy, tak mužou film postavit na tom a dost ušetří. Film přesto bude poutavej. Dal bych 7/10, protože interval 2 minut nedává tolik prostory k hlubší psychologické rovině. Je to sice snazší tvůrčí rozhodnutí, protože vyšší interval by si vyžádal větší nároky na kretivní psaní. Jestli však Miscione a Hann znali své schopnosti a usoudili, že s takovou to autorsky ukočírují nejlíp, tak jim nemám co vytýkat. Stále je to nadprůměrný film, který si vedl mou zvědavost po tom, jak se člověk musí zachovat, aby zvyšoval své šance na to, že zůstane poslední žijící z kruhu. Komu se líbil Pozemšťan z roku 2007, určitě bude zaujat i tady (a opačně). ()

BlackHood

Já filmy tohoto typu miluju. Hodně napínavé. Mohla tam jen být nějaká větší pointa. A: "V boha věří 95% lidí!" B: "95% Lidí jsou idioti!" ()

Silviaxx

Tak toto bola jedna parádna, napínavá jazda cez rôzne ľudské charaktery. Milujem filmy, ktoré sa zaoberajú akýmikoľvek morálnymi dilemami a Circle nám ich servíruje v jednom šate hneď niekoľko. Neočakávajte žiadne násilné, či akčné scény. Circle je totiž sofistikovaná záležitosť, ktorá sa primárne zameriava na psychológiu postáv, ich možný rozklad alebo rozvoj pod vplyvom vypätej situácie a snahy zachrániť sa. Nechcem veľmi spoilerovať, ale obrovský plusový bod za to, ako to v konečnom dôsledku dopadlo a v danom kontexte mi srdce žiada položiť dosť konkrétnu otázku, a teda "Ako by ste sa zachovali VY?" ()

Antaeus

Jaaa, gut, guuuut gut gut gut.. Pekne v jednej miestnosti, bez možnosti pohybu, mrte ľudí, hafo možností. Jednotvárne smrti mi nevadili, prakticky žiadna krv (s výnimkou jedinej kvapky na úvod.  To asi aby aj tým pomalším bolo jasné, ze po zásahu bleskom to u ľudí už proste nie je ono a na rozdiel od ajfónu už reštart nepomôže). A to mám rád. Čistá vykecávačka, kde sa pekne ukazuje, že keď ide do tuhého, zredne aj ten najhustejší borec (či borkyňa. Aby som to teda patrične vyvážil v súlade s politickou korektnosťou - ktorá sa tiahne celým filmom a to dokonca otvorene). Koniec mi nevadil - nakoniec, prečo nie? Príjemné prekvapenie a hnidopichovja, čo tu hnidopichajú do všetkého možného, nech sa idú bodnúť. Chápeš, obete stáli na červených bodoch. Bodnúť, bod, blesk, úmrtie.. Ser na to, slabý fťyp.. ()

fixaman

Tvůrci se silně inspirovali Kostkou a bezpočtem dalších hororů. Dějově je to krajně neoriginální. Herecké výkony jsou méně než průměrné. Za celou dobu vám na nikom nezačne záležet. A psychologická rovina? Nic moc. Celkově nenadchne, neurazí. Za dva dny nebudete vědět, že jste něco takového viděli. ()

Hapretor

Konec jsem totálně nepobral. Nedávalo mi to pak smysl. Chvílemi zábavné. Hlavně, jak uvažovali, koho vyřadí. Lidi dokážou být krutí a debilní. Kdyby pointa byla jasná a normální, bylo by to záživnější. (třeba jako že ten "blesk" je doopravdy nezabije, jen to tak vypadá, jen je paralyzuje - a na konci - toto není spoiler - jen moje představa "lepšího scénáře" - budou chtít ti zbývající eliminovat těhotnou ženskou, blesk se zablokuje, a schytaj to ti ostatní - na konci vyjde najevo, že jsou všichni živí a že emzáci si váží života více než my - lidé), a to je taky záměr této zvrácené hry (výzkumu), jak zaznělo ve snímku, že zkoumají, jaké máme hodnoty - nechat do těhotný ženský našít blesk, to může jen totální ..... ! Takže by ve výsledku vyšlo najevo, jak jsme krutá a hnusná entita. Někdy se vážně stydím, že jsem člověk - jako živočišný druh. ()

pilarius

Není to horor, ale jako minimalistické konverzační sci-fi funguje vcelku dobře. Během filmu sice nenastane žádný nepředvídatelný zvrat a od určité části jsem vzhledem k množství postav už ani nestíhal, kdo má jako s kým být proti komu (což bylo i tím, že půlka práce byla na kameře a kdyby mi kamera umožnila to stíhat, zase bych se nudil jednotvárnými záběry - takhle to nakonec bylo vlastně lepší), ale stejně byly námět a pár načrtnutých charakterů tak dobré, že jsem se během filmu bavil a po jeho zhlédnutí jsem byl rád, že jsem ho viděl. Jednání postav bylo mnohdy sice dost nepochopitelné, ale ne vyloženě tupé a zároveň mě jako diváka jednoduše bavilo. Chyběl tam strach, což mi ale vlastně vyhovovalo, protože v podání těchto herců by hraný strach dopadl opravdu špatně. Jen jsem opravdu nepochopil, proč automaticky usoudili, že zasažení energetickým výbojem jsou mrtví a nezajímalo je, co je odtahuje. ()

Voj.ta

Koncept dobrej, ale provedení celkem bída. Občas trochu nelogický a doteď jsem nepochopil jestli to má nějakou hlubší myšlenku a jestli to scifi prostředí nebylo úplně zbytečný. Každopádně to ale hezky ukazuje předsudky a zabedněnost některých lidí. Proto bych to asi i úplně nenazval hororem, protože u hororu vám většinou vadí, když někdo umře. Tady bylo plno otravných lidí, u kterých jste pak spíš byli rádi, že už je nemusíte poslouchat. A když umřel nějakej neotravnej člověk, tak vám to bylo tak nějak jedno, protože jste si k němu nestihli vybudovat nějakej vztah za těch pár sekund/minut, co se tam objevil. ...Celkově bych to hodnotil jako takovej nudnější a "oddechovější" (:D) The Platform. ()

Fionor

Nevyhnutelný problém filmu je, že nemá hlavního hrdinu, se kterým by se šlo ztotožnit. Je v něm příliš mnoho postav a teprve když se herní plocha vyčistí na zhruba 15 osob (z počáteční padesátky), začne být jasné, kdo jsou hlavní protagonisté. Ale i tak je jich stále příliš mnoho a charaktery, jakkoliv se tvůrci snaží je prokreslit a dělají na malé ploše - skrz pár dobře zvolených vět - opravdu dobrou práci, zůstávají ploché a nezajímavé. Ale pokud vás víc než postavy zajímá sociální dynamika, je na co se dívat. Nicméně mám obavu, aby se autoři nerozhodli natočit pokračování - to by byl opravdu hloupý nápad. ()

Cryptkeeper

Super námět,víc takových komorních filmů,s mrazivou atmosférou. Škoda jen občasná nelogičnost postav,scénáře a rozhodnutí některých jedinců. Po nějaké době dost předvídatelné,no i tak to stálo za to;) ()

Vabr

Popravdě tu je o dost víc lidí, než jsem čekal. Postavy jsou velmi chytré a příjemné, film je jednoduchý a opravdu povedený. Líbí se mi, že tu není žádná hlavní postava, jako pár jich je hlavnějších, ale i tak. Viděl jsem The Circle, a pak na mě vyjelo tohle, tak jsem se podíval. Killy se mi líbí a celkově logika kruhu je fakt dobrá. Hádání a argumenty lidí a jejich přemýšlení o tom, jak to bude a co udělají se mi velmi líbí a umí vás opravdu vysoce napjat. Líbí se mi, že když se má vybírat mezi dvěma, tak přežije i ten, kterému nefandíte. Opravdu stojí za podívanou, protože je toto velmi originální a logika tu nemá chybu. Má to i nemálo zvratů. Bohužel konec to celkem kazí na horších 5. Lepší by byl happyending. Naštval mě. VYHODNOCENÍ: ZABIJME TOHO ČERNOCHA ()

Veronica27

Tak tady se opravdu musím držet, abych nedala odpad, protože tohle je katastrofa.Děj o ničem, konec o ničem.Zbytečná nuda a promarněný čas, tady opravdu není co k vidění. ()

Pavel82

Několik lidí v uzavřené místnosti... Psychologie...Konverzace. Pokud říkáte ano, potom Vás Circle zřejmě neurazí. Pokud ne, ruce pryč. Bohužel motivace a rozuzlení tohoto celého počinu zůstává skryta a nedostane se Vám tedy ničeho, co byste mohli požadovat za uspokojeníhodné. Většinu času nestíháte sledovat, kdo má být na řadě a systém, kterým se k němu kruh dopracuje, považuji jemně řečeno za prazvláštní. Ale těm, kteří tvrdí, že je to průser, bych přál vidět filmy podobného ražení. To teprve budete čučet, co dokáže vytvořit slaboduchá mysl. ()

MFloyd

To byla ale blbost! Navíc zahraná hercema z TV Barandov... žádná postava nebyla sympatická natolik, aby mě zajímalo, že právě umřel. Takže jsem se u toho tvářil stejně jako většina herců: “No a co”... Když do toho začali tahat rasismus, už jsem to chtěl vypnout, ale zuby nehty jsem to vydržel. ()

DoubleJack

Minimalistický film, který má celkem zajímavou myšlenku a pokud jste sociopat, tak jí dokonce budete mít i rádi. Problém je v tom, že řada motivů se v rámci 90 minut opakuje a neexistuje zde žádný skutečný způsob, jak samotnou "hru" porazit. Proto se z filmu stává postupem doby jen tupá vyvražďovačka, která jde za nevyhnutelným koncem. Ten je spíš slabší a kromě jedné věty v dialogu nenabízí žádné obšírnější vysvětlení k tomu, co vlastně celou dobu sledujeme. ()

Mamlas

Lidi stojí v kruhu, nemohou odejít, ale mohou hlasovat, kdo zemře jako další. Oceňuju námět a scénář, bylo to zajímavé. Trochu o sobě ale teď pochybuju, když všech 50 lidí tam, včetně dítěte, hned pochopilo, jak se hlasuje, zatímco já to nepochopil za celý film a ještě furt to nechápu. Průběh mohl být srozumitelnější. Konec mohl být dotaženější. (45%) ()