Max je perfektne vycvičený americký armádny pes, ktorého v Afganistane nasadili do prvej línie. Po tom, čo v akcii príde o svojho pána, príslušníka amerického námorníctva Kyla Wincotta, prežíva traumu a pošlú ho späť do Spojených štátov. Aj doma Max trpí veľkým stresom a nedokáže si k nikomu nájsť cestu. Všetko sa zmení, keď stretne Kyleovho dospievajúceho brata Justina. Ten sa ho ujme a spoločne prežijú vzrušujúce a nebezpečné dobrodružstvá pri pátraní, čo sa v skutočnosti stalo Kyleovi na fronte. A to je už dobrý základ pre budúce priateľstvo na život a na smrť. Zbližovanie však nebolo jednoduché. Justin spočiatku nemá záujem starať sa o bratovho utrápeného psa, pretože ho dusia vlastné problémy. Musí napríklad plniť očakávania a nároky, ktoré na neho kladie jeho otec. Maxa však prijme Justinova rodina, čím mu v skutočnosti zachráni život. Justin sa rozhodne zistiť, čo sa v skutočnosti stalo jeho bratovi na fronte, a prečo musel zomrieť. Na tejto misii je Max jeho jedinou oporou a šancou na úspech. Vďaka ukecanej Carmen, ktorá to so psami vie, si Justin začne svojho chlpatého spoločníka vážiť. (TV JOJ)

FFilipCZ

Ztotožňuji se s tamní většinou komentujících, kteří mají stejný problém se zavádějícím trailerem a obsahem filmu. Očekával jsem o něco serióznější snímek, který se bude více věnovat tématice služby psů v armádě. Bohužel ale (jak mě mohlo napadnout už z popisku dobrodružný/rodinný) se jedná spíše o tuctovou rodinnou podívanou, nepřináší vůbec nic nového, děj je ohraný místy až otravný a přibližně po 1/4 filmu už všichni moc dobře víme, jak to dopadne. Je to škoda, každopádně jsem pejskař, takže pod tři nejdu. ()

Tony.cs

Až smutně nedotažené. Dětští herci mohli zahrát trochu lépe a kdo rozumí psům, toho některé scény rozhodně donutí k úsměvu (například psí rvačky). Taky mi někdo čučel do hlavy, protože dva Rotíci se jmenují Loki a Draco. Můj pes se jmenuje Draco a měl se jmenovat Loki, což jsem si rozmyslel, takže pro mě další úsměv. Režijně dobře zvládnuté, scénáristicky to klopýtá. Ale celkově? Rodinná podívaná jak se patří. ()

tron

Po ťažkopádnom vojnovom rozjazde sa z toho vykľula príjemná oddychovka, ale s príšerne predvídateľným scenárom. Príbeh pozostáva výlučne z klišé, postavy nerozmýšľajú (a dlho je najväčším zlosynom široko ďaleko macher, predávajúci načierno napálené počítačové hry) a hysterická baba sa bežne vyhráža polícii a nemá z toho problémy. Našťastie tomu dosť pomáhajú detskí i dospelí herci (Lauren Graham, Thomas Haden Church), príjemná atmosféra a samozrejme Max (myslel som, že celý dej, nielen úvodných 10 minút, sa bude odohrávať na vojenskom fronte, ale takto je to asi lepšie). No posadnutosti Američanov vojnou a tzv. vojnovými „hrdinami“ stále nerozumiem. Pripadá mi to nebezpečné. Ale vojnoví psi sa zdajú byť cool. P.S. – Na scenári pracoval aj Sheldon Lettich, režisérska a scenáristická legenda akčných béčok (Levie srdce, Dvojitý zásah, Rambo III). ()

lucijelucije

Velké zklamání, protože tenhle snímek mohl mít potenciál, ale aniž bych byla na to připravená, stala se z Maxe rodinná pohádka, kde předvídáte i nepředvídatelné, kde nemůžete nic brát vážně a kde čekáte, že všechno špatné, se musí v dobro obrátit. Max je nádherný pes, krásně se na něho kouká, dobře se mu fandí, ale bohužel je to všechno utažené za vlasy. Já si myslela, že takové filmy se točily před dvaceti lety, ale jak jde vidět, pokud je někdo hrdina, musí to být jednoznačně superhrdina se schopnostmi nadpřirozenými. ()

Avalon820

Objektivně vzato je to průměrný rodinný film, který v televizi bez problému zaplácne jedno nedělní odpoledne a nikoho neurazí. Subjektivně… jsem to měl po 15 minutách sto chutí vypnout. Jak moc mám rád filmy o psech, tak moc mě zrovna tento vytáčel. Ne proto, že by byl kýčovitý, patetický nebo šablonovitý (to se vlastně vzhledem k tématu, žánru a cílovce i trochu očekává), ale brutálně okatá křesťanská/rodinná/vojenská agitka, kterou je celý film prošpikován, mi přišla v takovéto míře vyloženě nechutná. Vždyť je to jen prachobyčejný příběh o tom, jak se z kluka a psa stali nejlepší přátelé - klišé, na kterém nelze nic pokazit!... Tak proč mám takový palčivý pocit, že když se ihned po zhlédnutí filmu nedám k armádě nebo nezačnu každou neděli chodit do kostela, budu vyloučen ze společnosti? ()

• Hlavného psieho hrdinu nehrá belgický ovčiak malinois, ako udávajú niektoré zdroje. Ide o kríženca plemien malinois a nemecký ovčiak. Tieto krížence sú často označované iba pojmom "cross" a sú často používané ozbrojenými zložkami v rôznych kútoch sveta, pretože vybrané jedince spájajú tie najlepšie vlastnosti oboch plemien. Hoci ide o krížencov, ich chov je riadne evidovaný. (Scar)
  • Postavu afghánského povstalce ztvárnil Walid Hakim, paradoxně bývalý americký mariňák. (oje)