The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Long Long Time (S01E03)

(epizóda)
Z nakrúcania

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

TesterX

Ja nikdy nehodnotim jednotlive dily, ale celek, ale v tomto případě musím udělat výjimku. Abych už ve třetím díle sledoval romanťárnu dvou gayů a hlavní postavy se tu otřely v pár minutách, to je hodně silný kafe. Nechápu hype této serie, první dva díly průměr s pár relativně dobrými scénami, protivnou teen kravou a tretim dilem se to zavrsi pribehem lasky dvou gayu, to je snad vtip? Hru jsem nehral, ale nasledoval jsem nejake streamy a z mnoha scen mi napeti tepalo v krvi, ale tahle zfilmovana verze hodne smrdi kalkulem a zavdecenim se vsem mensinam sveta nasilneji nez to do tehle chvile delal Netflix. Velka skoda. Takovy potencial a takhle to zabit. Vydrzim prvni serii, ale pokud to pujde takhle dal, tak je jasne, jak to v ocich vetsiny skonci. Ti gayove, co tomu davaji pet hvezd chapu, ale pro milovniky hry, nebo horroru, je to absolutni fiasko. ()

MiniRecenze

V herním titulu zazní o této dvojici asi čtyři věty a je zde jeden dopis, který můžete minout. Ale HBO musí nutně udělat skoro celovečerák o dvou vousatých bukvicích, které jako postavy nestojí za nic. Epizoda se táhla jak smrad a jen se čeká na to až skončí. ()

Salvator

Všechno vylejt, nepřišly gumičky. Prostě zmar. Podivná gay love story rozsekala díl na cucky. V blízké prodejně asi bylo vína dostatek, odkud ale kluci fousatý brali po celá ta dlouhá léta elektřinu? ()

Perunwit odpad!

Co to jako mělo být? Po naprosto zbytečných 2 dílech, které by se daly stříhat do 20ti minut a nic by se nestalo, začne konečně zábava s týpkem, co dělá pořádnej looting a ještě hraje na klavír! Bohužel je teplej jako policejní kobliha. ()

veverysiak

Vymaľované, napriek rozkošateniu príbehu u mňa pretrvávajú výhrady voči hluchým pasážam a neprirodzenému konaniu postáv, ďalej sa mi dáko nechce, možno by som zmenil názor, ale neriskujem to, takže 40%. ()

Mtytjouda

Opravdu jedinečný díl pro všechny homofoury a gejohejtry. Jakožto nepříliš vzdělaný ve sféře předlohy musím konstatovat, že tento díl mě konečně nabudil k tomu, abych seriál dokoukal. Naprosté odklonění od hlavního tématu je více než příjemným zpestřením zatím pomalu rozjíždějícího se začátku. Romantická seance krásně kontrastuje s prostředím a tématem postapo světa. Bill se, ač přes svou nevraživost, stává díky svým schopnostem, dovednostem a citlivostí jednou z mých  nejoblíbenějších postav. Škoda jen, že neprišli Joel s Ellie o par týdnů dřív … ()

Pan.Antonin odpad!

Vata s velkým V. Téměř celý díl sledujeme dvojici homosexuálů, jak spolu přežívá v postapokalyptickém světě a tráví spolu druhou polovinu jejich životů. Ano, stárnutí je smutné a i v podaní Billa a Franka z toho byl dojemný příběh, ale já od seriálu očekávám sci-fi horror. Až si budu chtít pustit drama o stárnutí případně gay-romanci, tak si zvolím jiné kousky. SPOILER Kdyby to alespoň někam vedlo. Ale tady oba starouši na konci zemřou a pravděpodobně už je neuvidíme, což dodává celé epizodě punc zbytečnosti a 75 minut promarněného času. ()

Fuksinka

Neznám hru, tak nevím, jak moc se tam Bill vyskytuje. Takže netuším jak moc tenhle díl potěší fanoušky. Mě teda moc nepotěšil. Jako romance to bylo fakt moc pěkný. (Jen bych ubrala délku té postelové scény. Přece jen to bylo na mě dost divný) Jenže mě jaksi nějaká romance mezi postavami, který se vyskytnou jeden díl a ani dej nikam neposunou, vlastně moc nezajímá. Kdyby dostali menší prostor, bylo by to ok. Já chci vidět hlavní dvojici a zombíky. Kdybych chtěla love Story, pustím si jiný seriál. ()

luciasce

Brilantní epizoda. Jsem ten typ diváka, který hru nehrál, ale mám kolem sebe lidi, kteří ji hráli a dívat se na seriál nechtějí a myslím, že tahle epizoda je přesně ten důvod, proč by se na to dívat měli. Vztah dvou lidí, kteří se snaží uzavřít před tím, co se děje venku, udělali si vlastní bublinu a je to taková oda na survivory, až na to, že spousta těch macho týpků, kteří mají sklep plný konzerv by nepřežila ani den, narozdíl od postaršího gaye, který to má vymyšlený do posledního detailu a ještě se mu podaří najít lásku. Je to velmi citlivě natočené a podle mě v post apo je potřeba lidem připomenout, že lidi jsou pořád lidi, kteří mají potřebu někoho milovat. ()

DJMaroko

Nic proti většinám / menšinám, ale na chvíli jsem to musel vypnout, páč koukat na to bylo i pro mě hodně. Úplně jsem měl strach kam se tento díl zvrtne. Bože musí to nacpat do každého filmu a seroše. Nemohli tam prostě být jen dva kamarádi nebo lesby. Ještě že mě tyto kokotiny nepotkaly v patnácti. Nic proti nikomu, ale tohle mě vážně sere. A Bella Ramsey mi je stále nesympatická tečka. ()

MikSpeedy

Díl naprosto bez kontextu se zbytkem seriálu. Zdlouhavé čekání na nic. Bránění proti nájezdníkům tím, že si stoupnu doprostřed silnice s odstřelovačkou je úsměvné. Na to jak je zbytek seriálu skvělý, tohle bylo zklamání. ()

jopal odpad!

Preboha, tak tito dvaja bzeranti, to malo byt co???? Skolenie sexu medzu dvomi chlapmi? No odporne, jedna velka grcanica! Co to malo spolocne s povodnym dejom? Ci treba splnit lgbt agendu? A ked uz chcel autor romantiku, preco kurva nie medzi muzom a zenou? No grcal som celu epizodu! ()

Chaloupek

Jedna z nejlepších, nejupřímnějších a nejdojemnějších love story, jakou jsem kdy viděl. Jinde než v seriálu by to asi neprošlo, takže díky za to, že autoři měli koule ve třetí epizodě se zastavit a prostě nás v tom světě jen tak nechat být. Nádherný. A je mi u prdele, jestli to bylo nebo nebylo ve hře a jestli to někam posunulo děj seriálu. Bylo to prostě nádherný, čistý a dojemný. Tohle je totiž umění. ()

kpt_ROCOR

rozhodně výbornetelná temná a ponurá podzimní atmosféra! lepčí jak ve hře! nutno si uvědomit, že ňákej ten agitkovej zmar je pouhý její nosič! (a teď pěkně prosím plamenomet plus ňákej ten molotov mínus ty trapný bambitky, s kterejma Joel stejně neumí zacházet) ()

MegaBite

Spoilery! Veliké zklamání... Proč 2/3 epizody sledujeme homo romanci Billa a Franka, když stejně umřou a jediné, čím zasáhnou do děje je to, že si od nich Joel vezme auto? Začátek epizody skvělý, seznámí s Billem skvělé, přepadení bandity taky ušlo (ač mohlo být mnohem delší třeba na úkor stupidního večeření, kdy na sebe Frank a Bill jen koukají nebo kdy pěstují jahody), konec průměrný. Bohatě by stačilo věnovat té romanci třeba 20 minut a ne hodinu nebo kolik to bylo! Spokojil bych se s tímhle: Bill si vybuduje pevnost, potká Franka, oba jsou homosexuálové, takže Frank zůstane s Billem (10 minut) + potkají Joela a Tess (5 minut) + nakonec oba spáchají sebevraždu (5 minut) = 20 minut. Čekal jsem, že tenhle seriál má být horror, že má být akční a ne, že to bude romantická sračka! Za celý díl jsme viděli 2 nakažené (asi)? Dost nuda. No prostě hrůza, 3* za atmosféru, vizuál a herecké výkony. ()

testaudience

Jedna hviezda , asi len zo slušnosti. Čo toto kurva malo znamenať ? Totálne zbytočný diel . Už sme si zvykli na 20 ročnú ellie , teda ja stále nie pretože to bol klúčový charakter pre príbeh , a dojebali to na celej čiare týmto krokom . Ale naservírovať seriózne túto epizódu . Wtf . Nieledy si prajem byť z toho zástupu jednoduchších sledujúcich a plieskať 5* hlava nehlava … ()

jigsaw44

Tie prvé dva diely sa dobre rozbehli, ALE toto je totálne mimo zbytočná odbočka úplne vedlajších postáv (ktorí sa nakoniec dobrovolne otrávia). Je to ako postapo skrotená hora, s Last of us to má velmi málo spoločného. A tá Bella Ramsey nie je dobre obsadená do role Ellie. ()