The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

Matonny1012

V druhej epizóde mi tá Ellie už nepríde tak úplne zlá . Vizuál a atmosféra je totálne OP len to čakanie každý týždeň má asi raz zabije . Už sa neviem dočkať ďalšej epizódy a ako veľmi sa bude seriál uberať hernou linkou. ()

Sebule

Druhej díl opět parádní. Úvod nás seznamuje se začátkem nákazy a vůbec mi to tam nevadilo, docela jsem to uvítal. Začátek trochu pomalejší, kdy se prochází městem, ale už tam byla první taková scéna, kde můžeme vidět, že vztah Ellie a Joela se bude měnit a prohlubovat. Moment, kdy se vleze do muzea, tak je to jedna velká jízda, ta atmosféra v muzeu, to napětí, naprosto geniální. Co se musí vyzdvihnout, tak je hudba, je stejná jako ve hře, slyšel jsem ji tisíckrát, ale stejně to je pro mě skvost a vždycky mám všude husinu. Jde prostě vidět, že tvůrci si dali fakt záležet a taky, jak moc se seriál zlepší, když na tom dělá samotný tvůrce příběhu, který si vzal rovnou na starost režii druhého dílu a zvládnul to bravurně. Jak jsem psal na začátku, až na ten trochu pomalejší začátek je tento díl perfektní. ()

KolarikKing

Možná chápu, že neznalci her si k tomu budou hledat pomalu cestu. Ovšem pro ty, kteří hru hráli a milují ji, tak pro ty je zatím tenhle seriál naprostý orgasmus. Tomuhle prostě říkám geniální převedení videohry na televizní obrazovky. ()

swenyx

Tak Clickeři se povedli, hlavně ten sound design fakt vychytali a fakt máte stejný feeling jako ve hře, kdy hlavně v začátcích hry z toho zvuku máte normálně takový creepy feeling, že si pamatuju, že jsem se nedokázal pohybovat pomalu aby mě neslyšeli, kvůli tomu, jak se mi z toho klepala ruka :D Konec se lišil oproti hře, kde na Tess neútočili nakažení, ale Fedra, asi mi ta změna nějak nevadila. Reálně mi ale 50. minutový díly asi nestačí, chtělo by to tu hoďku aspoň. ()

HNTR

Až na nadbytečný úvod je díl opět povedený. Zajímavě se zde přenáší herní sekce do příběhu. Změny oproti předloze jsou příjemné a nijak nezavazejí. Vztah mezi Joelem a Ellie se začíná krásně budovat. Napínavá atmosféra se line celým dílem a na konci je opět náramně přepálená. Setkání s clickery je sakra nepříjemné a přeneseno na výbornou. ()

Karlosik_4

Zajímavá epizoda, nádherné kulisy, výprava, světlo i kamera. Hereckými výkony opět dominuje Bella Ramsey jako Ellie. Epizoda sama o sobě stojí na pevných základech a dobrém vyprávění. Stavbě postav a jejich charakteru. Jediné co v mých očích snižuje epizodu na 8/10 a níže než tu 1., je ten fakt, že je plná zombijských nebo postapo klišé. Jako člověk neznalý seriálu však nemohu soudit. Avšak funkčnost a samotná neznalost celého světa seriálu dodává na zajímavosti, a mé očekávání do dalšího dílu jsou více než velká. ()

tchempi

Hit? Vrchol seriálové tvorby? 90 %? Jako vážně? Vždyť je to celé jen o vizuálu. Děj je sterilní a za epizodu se nikam výrazně neposune. A ta holčina v hlavní roli je vyloženě nesympatická. Poslední z nás není vyložená špatenka, ale hit fakt ne. ()

Sharlis

Tak asi to uz lepsie nebude. Klise na klise, vykradacka na vykradacku, nic nove, strasne fadne. Prepadak to asi nie je a do priemeru sa to dostane i ludom sa to ocividne paci, ale to len preto, ze tieto post-apo serialy s vysokym rozpoctom na trhu moc nie su. Ostatne okrem kvalitneho CGI to postrada vsetko ostatne. Hlavne pribeh a akukolvek kreativitu, co ma velmi zaskocilo. Pride mi to ako random seria z walking dead. ()

Neto

A jde do tuhýho. Clickeři jsou děsivý a vztah s Ellie začíná být zajímavější sledovat. Vizuálně je to krásný, ale tak je to HBO, co čekám? Cordyceps je super možnost na body horror a mucq mucq na konci (lidi co viděli chápou) je toho nádherným příkladem. Tak zase příští týden. ()

Heywood

Já to světové nadšení nesdílím: Přeci takové téma tu mnohokráte bylo, zelená zarostlá auty také, střet průvodce s chráněnkou najdete i ve westernech (žádná originalita), ten "zázračný s imunitou - ale to tu také bylo tolikrát, zombíky jsme viděli v desítkách filmů, tady je to zase jen stejné, takže já žádné napětí neprožívám , hlavní hrdinka je mi bytostně nesympatická a Pascal tu není Mandalorian, takže je tuctový. Jde o slušné řemeslo, ale tím to také končí. Snad se mi další díly budou líbit více, nyní i s pilotem jsem na 45%. ()

Perunwit

Brutální nekritičnost zdejšího publika mě zaráží ale nudím se, půjdeme dal. Co to jako bylo? Nakaženým u nás doma říkáme s dětmi HOUBÍCI a já mám chuť vyrazit do lesa pro pár poddubáků. ()

veverysiak

Takže som si ujasnil, prečo nie seriály, kopec prázdnoty a vaty, aby sa mohlo udržať diviakov do konca série, v ktorej ide o celkom jednoduchú kostru, k tomu sa začali na hlavných hrdinoch prejavovať neprirodzené pózy, ktoré by v postapokalyptickom znivočenom svete nemali miesto, takže 40%. ()

termyks

Je fascinující vidět možná ten nejlepší herní příběh, co jsem kdy hrál, zpracovaný takhle dobře. Snad každá scéna má svůj význam, všechno do sebe skvěle zapadá a dává smysl, sem tam pomrknutí na hráče. Zpracování, hudba, ZVUKY, clickeři, herecké obsazení... zatím prostě plnej počet a nemůžu jinak! Jo a scény před nákazou jsou velmi velmi zajímavé! ()