Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

EricNor

Bohužel to není takový zázrak, jak všichni čekali. Je to zatím dost mdlé a úzkostlivě se to vyhýbá zvýšenému násilí, aby náhodou nedošlo ke změně ratingu, pokud ten na streamovací služby existuje. Hru jsem hrál a některé scény jsou zcela identické. Bohužel v seriálu působí poněkud nepatřičně, když jedna z postav nedokáže přes kapotu auta jednoduše přelézt to uličky, kterou natěsno uzavřou dvě nabouraná auta. Výběr hlavních postav je tak napůl. Joel vcelku podobný herní postavě a Ellie vůbec. Na druhou stranu herecky je na tom Bella Ramsey velmi dobře a myslím, že tohle při výběru rozhodlo. Seriál nezatracuji a na další díly se podívám. Věřím, že dojde k nějakému rozjezdu a úroveň se zvýší. Ještě bych rád věděl, kolik v postapo světě vyjde plastika ksichtu, která je u jedné herečky vidět z vesmíru. ()

Meph

Nudné ,šedivé ,s otřesnou herečkou v jedné z hlavních rolí ... achjo... update: Po druhe epizode pridavam jednu hvezdu za ty chodici pařezy a interiery v karantenni zone. Zjistil jsem,ze se na to stejne nemohu koukat ,kvuli Ramsey. Jako kladnemu charakteru ji nedokazu fandit a soucitit s postavou,kterou ztvarnuje. ()

hypnos11

Podle očekávání je první epizoda rozkoukávací, nic moc se v ní neděje, nenašel jsem v ní nic obzvlášť zajímavého, naopak Joel se místy chová trochu zvláštně. Některé věci mi  přišly přehnané či podivné, ale to je dědictví ze hry (voják dostane příkaz zabít Joela s dcerou; Joel v autě na Tommyho naléhá, ať klidně přejede dav lidí; a našlo by se pár dalších). Ale přesto se na další epizodu těším, prootže teď uuž by to mělo začít být vážně interesantní. Vlastně jedna věc mě potěšila, a to v samém závěru - Behind the Wheel od DM :) ()

catchup

Vážně dobrej začátek! Bezkonkurenčně nejlepší adaptace videohry, jakou jsem kdy viděl. Těch 10 mega USD za epizodu je fakt vidět. ()

Dody345

Zatím mě to moc nechytlo. Ten televizní rozhovor na začátku byl hodně zajímavý až mrazivý a pak bylo zajímavé sledovat vypuknutí apokalypsy, ale potom už to nebylo nic moc. Upřímně nebyla tady žádná sympatická postava s výjimkou Pedra Pascala a jeho bráchy, ti byli super. I když potom jsem moc nechápal proč je tak ušlápnutý a poslouchá tu ženskou. Jinak casting Belly Ramsey je neskutečný krok vedle, je strašně nesympatická až ošklivá. Samozřejmě nic proti ní osobně, každý je nějaký, ale ona by se více hodila jako nějaké to houbové zombie anebo na nějakou postavu bez jména co je někde v pozadí děje, třeba kdyby byla místo toho dítěte v úvodu co přijde do toho města, ale určitě ne jako hlavní postava, která má táhnout seriál a to když má hrát hezkou a sympatickou Ellie z předlohy. To na tom castingu na tuhle postavu byla jen ona anebo schválně vybrali nejméně sympatickou a nejošklivější holku co tam byla? ()

stevkoI

Velke halooo okolo toho ale zatial (po prvej casti) sa u mna nedostavil ziadany WOW efekt. Vcelku sa to tahalo a tahalo... Technicke spracovanie super, casting az na Bellu v pohode. Ta je proste hrozna, bude to boj dopozerat to s nou do konca. ()

Bantarian odpad!

Nic jsem od toho nečekal a přesto jsem sklamaný. Miliontá variace na Walking Dead, Resident Evil nebo World's War Z. Naprosto v ničem není originální. Příběh sice depresivní ale ne koukatelný. Vizuál je až nepříjemný. Navíc ta přepálená stopáž pilotního dílu, který jsem prostě do konce nevydržel. Jestli to není známka špatnýho seriálu, tak už nevím co. ()

megacik

Bol to slabý čajík, akoby niekoľkokrát vylúhovaný. Avšak ako fanúšik rovnomennej hry, tu musím dať aspoň 60%,  aj keď si to konkrétne táto časť vôbec nezaslúži. V ďalších častiach ale na oplátku očakávam zlepšenie.  Pár výnimočných záberov skrátka nenahradí 60 minút nudy. A ten preklad...som sa za nich cítil trápne...skrátka a dobre, niektoré tradičné veci by sa vôbec nemali prekladať, lebo z drsných anglických slov sa razom stane nejaký klub LGBTI.... Vy svetlušky a světlonoši :D. V preloženej hre mi to až tak nevadilo, ako tu.... No a chápem tiež, že je ťažké prekonať jednu z najlepších hier na svete, ale mohli sa trochu priblížiť, a aspoň tie herečky nemuseli dávať najškaredšie aké našli, lebo potom sa človek už nevie dočkať, kedy ich niekto zožerie, či zabije.  Na začiatku sa aspoň tá s tým výbuchom na hlave rýchlo odpratala zo scény, aby ju vzápätí nahradili ešte väčšie zúfalkyne, z ktorých minimálne Ellie tu s nami bude až do konca. ()

LukyVanco

Velmi kvalitny uvod do serialu, vyprava, herecke vykony, scenar. Dokonca aj CGI resp. efekty su na top urovni. Uvidime kam sa az serial dostane, je mozne, ze pridu hluche miesta.  Momentalne vsak za 5* P.S. hru som nedohral, nebavila ma :) ()

Teadoro

Keby takto verne hre vypadal filmový Uncharted bol by som šťastný. Som veľký fanúšik herných sérií od Naughty Dog. Zatiaľ to vypadá dobre ale so závermi som ešte opatrný. Bál so sa postavy Ellie ale myslím si že si všetci zvykneme. Lepšie by sa tam hodila podľa mňa Sadie Sink. Uvidíme ako to pôjde ďalej. ()

Karzelek

Musím tomu bohužel zatím dát jenom 3 hvězdy.. Začátek bylo čisté ufo porno, kdo hrál hru, musel slintat blahem (i když ano, my co jsme hráli hru, jsme byli ochuzeni o ten největší WTF moment v tomhle díle, ale to na efektu první části příběhu nic neubralo).. Ono i start "současnosti" byl fajn, atmosféru si troufám říct seriál zachytil.. Ovšem jakmile se začal "vyprávět příběh" tak to šlo od 10 k 5... Jako nehrát hru, tak jsem z nějakých "teroristů" co si říkali Světlonoši (či Světlušky jak jím říkali v seriálu) mírně řečeno zmaten.. Ale kašlat na ně, stejně.. Však my víme že jo :-)... Co mi ovšem nedovolí dát víc než 3 hvězdy je poslední scéna seriálu.. SPOILER: Jako sorry, ale to, že je Ellie nakažená, a že se z ní nestává houba je do prčic to, kolem čeho se celá hra (a předpokládám, že i seriál) točí a to zjištění trvalo.. 3 vteřiny? Možná 4? Jako kdybych nevěděl "co mám čekat", tak si toho snad ani nevšimnu :-( A to je hodně smutné... ()

Fisik

Já, hrou nepolíben, ikdyž o ní slyšen mnoho, můžemeš o seriálu říct, že jsme se stali fanouškem tohoto seriálu.  A teď vážně, hru jsem si chtěl zahrát, ale jako vlastník konkurence (Xbox), tak nebyla příležitost. A o to víc jsem se těšil na seriál, kde jsem si chtěl uchovat svoje panictví a šel jsem do toho napřímo. Za mě, první díl nezklamal, atmosféra hraje prim a člověk se těší na další díl, co víc si přát? ()

Sedida

První polovina dílu je naprosto skvělá, hodně dlouho jsem neviděl nic, co by mě nadchlo a hltal sem co bude dál (ano nikdy sem tu hru nehrál), jenomže, pak se to zlomí a je to utahané. Atmosféra která to ze začátku táhla byla zadupaná do země, patrně před 20 lety hordou infikovaných. Pořád mám naději že se děj v dalších dílech rozjede, zatím ale za tři. ()

Zagger

Hru jsem nehral, u tohoto jsem hral jinou hru, zatim dost suche a hru me to vypnout nedonutilo... na pitku s odulym xichtem s downem si nejspis nezvyknu.. s Pedrem jsem spokojeny, nicmene zombici nejsou moje cilovka takze to stejne nejspis zabalim po pristim dilu. Trochu level beckovych katastrofaku, tak snad se to zlepsi... ale spis ne a podle kladneho ohlasu si spise reknou, jo to je presne vono, a bude to porad stejna nuda jako ted plus jen nekonecne variace ruzneho vybehnuti a zabiti mrtvolaka a neustala vychova a hadky s downem. ()