Domácí vězení

• Nový Zéland Housebound (viac)

Nevrlá delikventka Kylie Bucknellová se musí vrátit do svého rodného domu poté, co jí soud nařídí domácí vězení. Její trest je ještě o to nesnesitelnější, že tam musí žít se svou matkou Miriam - drbnou s dobrými úmysly, která je přesvědčená o tom, že v domě straší. Kylie zpočátku nepovažuje matčiny pověry za nic jiného než za záměrné rozptýlení ze života plného vařené zeleniny a maloměstských klevet. Když se ale sama stane svědkem znepokojivého šepotu, podivného nočního bouchání a děsivého medvídka se zálibou v nevhodných řečech, začne přemýšlet o tom, zda zdědila matčinu přebujelou fantazii, nebo jestli dům skutečně obývá zlý duch, který není z jejího návratu zrovna nadšený. (Cinemax)

Cappuccino

Chvíľami som si vravel čo za hovadinu to sakra pozerám, ale sekundu na to som sa kochal nad tvorcovskou kreativitou. Rozbeh bol strašne zdĺhavý, ale za to finále som si parádne užil. Až mi je ľúto hodiť len mierne nadpriemerné, tri hviezdy, no kvôli začiatočnej a strednej pasáži jednoducho nemôžem inak. A síce.. Eugen je top a záhada vcelku zaujímavá, mám pocit, že sa z takého námetu dalo vyťažiť aj viac. ()

S.Quentin QUALE

Perfektní černá komedie. Díky svojí blbosti a totální neznalosti žánru se mi film ze začátku dost protivil, ale jakmile jsem pochopil, o co jde, nasmál jsem se hodně. První půlka filmu je umě obestřena tajemstvím, což ale na druhou stranu působí méně zábavně, no jakmile jsou vyloženy karty na stůl, začíná ta pravá horor-comedy zábava. Po čase snižuji na 4*. protože toto, nicméně za sebe doporučuju! 85% ()

misterz

Krásny príklad spolupráce zábavy a hororu. Atmosféra pri mnohých scénkach pekne hororovo vygradovala, ale potom vždy prišlo nejaké odľahčenie vo forme srandy, prípadne vážna situácia sa náhle preklopila do kurióznej. Fungovalo to na jednotku, veľmi dobre som sa bavil. Vydarená čierna komédia. 70/100 ()

pornogrind

Průměrný film.Ani horor ani komedie.Na komedii málo vtipný.Na horor málo atmosféry.Prostě od obojího tak na půl cesty.Ale musím říct,že v té záplavě sraček,ktéré nám teď filmové společnosti nabízejí,je Housebound jeden z těch lepších filmů na které se stojí za to kouknout.U mě je problém v tom,že když koukám na filmy tak si o nich předem nic moc nečtu.Chci si udělat vlastní názor.Do Houseboundu jsem šel s tím,že to bude horor a né komediální horor.Proto jsem zklamanej.Ale věřím,že až se na to kouknu někdy časem podruhé,tak si to užiju víc.Protože budu vědět do čeho jdu.Na komedii musím mít náladu.A dnes jsem zrovna komediálně naladěnej nebyl.Teď si to v pohodě obhají 3 zasloužené hvězdy a kdo ví třeba se to časem vyšplhá i na čtyři. ()

Omnibus

"Vězení, domácí... za zdí pan domácí. Ošklivka s náramkem, s ošklivou mutr, kameňák s přídavkem, kvalitní šutr!" Už pouhý pohled na Kylie (Morgana O'Reilly je skutečná Morgana) by dokázal k smrti vystrašit i toho nejoprsklejšího maorského adolescenta. Pravda, krásu zde neměla po kom zdědit :-). Zvláštní filmový zážitek. Postupně jsem se pronudil, proprudil i prochechtal několika diametrálně odlišnými stavy. Od mylného dojmu, že hlavní příšerou hororu je ona onáramkovaná delikventka, přes "asi budu muset sníst ještě hodně vačic na smetaně či na paprice, než dorostu novozélandskému pojetí humoru", až po smíchy utrženou bránici a slzy v očích. Pár ponaučení z filmu: Pří výběru z bankomatu, pomocí pětikilové palice, pozor na palici! Domácí vězení mladistvým je trestem spíš pro rodiče. A pokud vás prudí nějaký duch, v baráku máte nasviněno ektoplasmou a bordel jako v tanku, svěřte se svému probačnímu úředníkovi, možná bude rád :-). ()

HoneyBunny

Novozélanský humor pro mě není úplná španělská vesnice - zaučil mě Braindead Petera Jacksona a nějaké ty filmy od Taika Watitiho. Je docela přímočarý, drsný a občas svou absurdností až za čarou. Domácí vězení má tyhle symptomy taky. Je tak na divákovi, aby si rozhodl, jestli mu zrovna tohle sedne. Ze začátku jsem měla problém s hodně nesympatickou hrdinkou, ale v druhé polovině filmu holka ukáže, že není z cukru. Záhada okolo strašidelného domu je zajímavě vyřešená - trochu dokonce připomíná detektivku, která se na konci zvrtne ve slash film. Na páteční hororově laděný večer fajn. ()

Frajer42

Snímku nelze upřít originalitu. Vždy je fajn koukat na film, který vás dovede překvapit a nejste si jistí, co bude následovat. Nový Zéland je poslední ráj na zemi s krásnou přírodou. Zasadit na Novém Zélandu snímek do hnusného domu zdá se mi poněkud nešťastným řešením. Dalším nešťastným řešením bylo obsazení obsazených nešťastníků. Na nikoho se nedalo dívat. Nejvíc mě iritovala hlavní hrdinka, která se snažila ztvárňovat otravného spratka. Snímek nefunguje v rámci žádného z žánrů. Není ani vtipný a už vůbec ne děsivý. Dost jsem se kousal nudou. Lepší hvězda. ()

eLeR

Začiatok filmu dosť nezáživný. Dievka mi tiež nesmierne liezla na nervy, ale ako jej začalo prihárať a odmaľovala sa, tak sme boli kamarátky. Priznávam, že ja som sa viac bála ako zabávala ... nuž. ()

SeBig odpad!

Nevim co tohle mělo bejt, ale byla to strašná sracka...ani jedna vtipna scena, ani jedna strasidelna scéna, žádný baf.. prostě blbost. ()

korbitch22

Příjemná blbina s hodně sympatickou hlavní hrdinkou.Začátek sliboval ale větší porci vtipu, stopáž je zbytečně přepálená a ta matka je šileně iritující kráva.Hororová stránka funguje trochu líp, místy je to dost našlapaný a ta scénka s medvídkem, tak z tý sem se málem posral.Pointa je sice nepředvídatelná, ale čekal jsem asi trochu něco jinýho.Na jeden večer to určitě zabaví, ale pocitu, že to mělo navíc se po skončení filmu nezbavíte.55%. ()

heyda

Souhlasím s většinou zde psaných pozitiv i negativ. Na jednu stranu přepálená stopáž, místy nuda a wtf pocit, na druhou stranu místy docela legrace, nepříjemné napětí a fajn herecký výběr. Prostě takovej miš-maš všeho možnýho, ale celkem sympatický miš-maš, hlavně poslední půlhodina leccos zachránila. Takže nakonec zcela zasloužené 3 hvězdy. ()

VenDulin85

Nový Zéland rulez! Jsem v silném pokušení jít do plných, protože Housebound obsahuje všechny žánrové prvky, které mě baví a které jsou zde dobře namixovány. Ze začátku sice vládne rozpačitost a ve vzduchu visí otázka, kdo tu holku zabije jako první (přičemž by se přihlásil i sám divák coby dobrovolník), ale pak se to zničehonic rozjede a jak píše Bloody13, struhadlo konečně prokázalo svou ničivou sílu ;-). Zatím 4,5*, po konci hororového maratonu (18.-24.5.2015) to rozseknu. ()

Pítrs85

Housebound má rozjezd pomalej, navíc hlavní hrdinka se zprvu zdála jako strašná... jako strašně nesympatická :-), ale jak minuty přibývaly, přibývalo nejen zábavy, ale i napětí (to jako fakt ;-). Jde vidět, že se Novozélanďani od svých bratranců z Austrálie, co do hororů, lecčemu přiučili. Housebound je na jednu stranu docela fest čitelnej, ale na stranu druhou, díky tomu panoptiku tam, svěže originální (Eugene aspiruje na sympaťáka roku :-). Jen houšť takovýchto překvapení, které jsou stejně napínavé jako srandovní. ()

eraserhead666

Na tohle je třeba koukat hlavně jako na komedii a prakticky skoro vůbec ne jako na horror. Protože komedie je to dost zábavná (vtípky sedí a fungují, hlavní hrdinka je příjemně drsná), s horrorem/thrillerem je to dost slabší (včetně mezižánrového přebíhání. ()

Karamanlis

Housebound ma úspešne oklamal telom, keďže zhruba do polovice filmu som sa mylne domnieval, že mám do činenia s bežným haunted house hororom... Záver bol na môj vkus možno až príliš odľahčený a Domáce väzenie podľa mňa akosi nešťastne zamrzlo kdesi na polceste medzi hororovou komédiou a vážne poňatou žánrovkou. ()

ARI50

Vůbec mi nevadí že se skoro nic nedělo, a někdy nějaký zajímavý zvuk a podobne vrzáni bylo super, ale když beží minuty a já čekam a pak příjde trocha napěti a něčeho zajímavého a bum prask konec. To mě dostalo škoda mělo to potenciál. ()

JASON_X

Po chvalozpěvech několika svých oblíbenců jsem popravdě od Houseboundu čekal ještě trochu větší nářez. Nejvíc bych mu vytknul pomalý rozjezd v kombinaci s přepálenou stopáží. Ne snad, že by to byla přímo nuda, ale chvílemi se to zkrátka vleče. Nicméně jako béčková oddechovka funguje skvěle, film postupně jakž takž nabírá tempo a poslední ca čtvrthodinka je už vynikající, takže mu taky napařím čtyři; pořád je to zábavnější a záživnější podívaná, než nějaké hollywoodské růžovobrýlové romanťáky, stupidní životopisná dramata, nebo podobný filmový sajrajt. ()