Domácí vězení

• Nový Zéland Housebound (viac)

Nevrlá delikventka Kylie Bucknellová se musí vrátit do svého rodného domu poté, co jí soud nařídí domácí vězení. Její trest je ještě o to nesnesitelnější, že tam musí žít se svou matkou Miriam - drbnou s dobrými úmysly, která je přesvědčená o tom, že v domě straší. Kylie zpočátku nepovažuje matčiny pověry za nic jiného než za záměrné rozptýlení ze života plného vařené zeleniny a maloměstských klevet. Když se ale sama stane svědkem znepokojivého šepotu, podivného nočního bouchání a děsivého medvídka se zálibou v nevhodných řečech, začne přemýšlet o tom, zda zdědila matčinu přebujelou fantazii, nebo jestli dům skutečně obývá zlý duch, který není z jejího návratu zrovna nadšený. (Cinemax)

JASON_X

Po chvalozpěvech několika svých oblíbenců jsem popravdě od Houseboundu čekal ještě trochu větší nářez. Nejvíc bych mu vytknul pomalý rozjezd v kombinaci s přepálenou stopáží. Ne snad, že by to byla přímo nuda, ale chvílemi se to zkrátka vleče. Nicméně jako béčková oddechovka funguje skvěle, film postupně jakž takž nabírá tempo a poslední ca čtvrthodinka je už vynikající, takže mu taky napařím čtyři; pořád je to zábavnější a záživnější podívaná, než nějaké hollywoodské růžovobrýlové romanťáky, stupidní životopisná dramata, nebo podobný filmový sajrajt. ()

korbitch22

Příjemná blbina s hodně sympatickou hlavní hrdinkou.Začátek sliboval ale větší porci vtipu, stopáž je zbytečně přepálená a ta matka je šileně iritující kráva.Hororová stránka funguje trochu líp, místy je to dost našlapaný a ta scénka s medvídkem, tak z tý sem se málem posral.Pointa je sice nepředvídatelná, ale čekal jsem asi trochu něco jinýho.Na jeden večer to určitě zabaví, ale pocitu, že to mělo navíc se po skončení filmu nezbavíte.55%. ()

honajz

Osobně mne to hodně často spíše nudilo, i když přiznávám tvůrcům snahu o originalitu a občasné skutečně povedené vtípky. Kdyby film začínal tak dvacet minut před koncem, bylo by to možná lepší. Ono běhání po baráku je skutečně nepřesvědčivé, holka na zabití (kdyby alespoň měla nějaké pozitivní rysy, alespoň něco), a vytáhnutí králíka z klobouku po hodině filmu mi přišlo velmi laciné. Samotná podzápletka, ono pátrání po vrahovi, je pak podaná hodně fušersky. Dobrá je ale kamera, střih, zvuková složka, a jak jsem psal, i nějaké vtipné situace. ()

-bad-mad-wolf-

Osvěžující domácí bubákování s bubákem nebubákem a příjemnou nadsázkou. Největší devízou jsou praštěné charaktery (hlavní hrdinka má do miloučké scream queen na míle daleko) a neméně praštěné zacházení s žánrovými součástkami. Johnstone jejich prostřednictvím vybudoval určitou nepředvídatelnost, aniž by byl trapný nebo samoúčelný. Navzdory solidní porci srandy se nejedná o HAHA komedii - spíše to divák sleduje s pobaveným šklebem; kupodivu ovšem funguje i napětí a gradace. Jeden by jinak neřekl, jak super zbraněmi může být xylofon, struhadlo nebo prádelní koš. ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.11 - NOVÝ ZÉLAND - Kdyby to Johnstone zkrátil o zbytečné "ryze hororové" scény pomalého chození po baráku a ostatních klišé z nejprůměrnějších duchařin, byl bych spokojený ještě mnohem víc. Ale rád ty čtyři hvězdy dám i tak, postavy mě dostatečně zaujaly (včetně Kylie, které jsem pak začala fandit jen proto, že jsem čekal, že vztah s matkou změní), vtipných scén je tu kupodivu požehnaně na začátku i na konci (byť konec je na celém filmu nejlepší, to rozuzlení bylo hodně povedené), až na utahané scény jsem se nenudil a celkově mě to dost bavilo a zanechalo příjemný pocit. Účel to splnilo dobře, takže něco víc (jako třeba hodně urychlený konec, resp. epilog) bych vyčítat neměl. Jen je teda škoda, jakým směrem se Johnstone v dalším filmu ubral... Slabé 4* ()

• Oficiálna stránka filmu opísala túto hororovú komédiu ako „vysoko koncepčný film s veľmi nízkym rozpočtom“. (Arsenal83)
  • Vtipná melódia, ktorá vo filme párkrát vystrašila hlavnú hrdinku, bola zvučka "Hello Moto" od Motoroly. (Velislav)
  • Film bol financovaný prostredníctvom programu Escalator Scheme Novozélandskej filmovej komisie. (Arsenal83)