Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

justice20 odpad!

Naprosto předvidatelný a zbytečný film plný digi efektů s přímočarým dějem. Disney opět pouze těží ze značky SW a nic nepřidává. Hlavně že herecké obsazení bylo co nejvíce multikulturní... Z celého filmu jsem si nejvíc užil trailer na Strážce galaxie 2. ()

JerryPilsen

Typický film pro fanoušky.Dějově se dotýká celé série,ale jinak stojí na vlastních nohou.Vším prolíná poetika původní trilogie a to včetně lokacpí. ()

Kaylar

Čekala jsem akční sci-fi, dostala jsem akční sci-fi. Nevím, zda film byl uveden i ve verzi bez českého dabingu (tipuji, že ne vzhledem k tomu, že byl mládeži přístupný), ale hrozně mi vadil český hlas hlavní hrdinky. Předpokládá se, že divák je v obraze, co se týče rozložení sil a vzájemného vztahu ve světě Star Wars - pokud ne, lze to z děje poznat. Za mě se jedná o film typu: neurazí, nenadchne. ()

Kubi

SPOILER: Během celého filmu se mě zmocňoval pocit, že už jsem to někde viděl. Jako bych na začátku každé scény dopředu věděl, jak skončí. Příjemným překvapením pro mě pak bylo, když hlavní postavy nakonec zemřeli, což u ostatních STAR WARS nebývá zvykem. Postavy na mě nepůsobili nějak závažným dojmem. Jediný, kdo se mi líbil, byla Felicity Jones, ale jinak jsem se o životy ostatních nebál. Navíc, mistr kung-fu s tyčí a rastafarián byli pro mě zcela mimo svět SW. Z loňského Probouzení Síly jsem byl mnohem více nadšený. A měl jsem tu smůlu, to vidět s českým dabingem, ten byl příšerný. 65% ()

KT_2011

Nuda, nic než nuda. Zajímavé jedině jako film ze světa Star Wars. Trocha výpravy, designu na pokoukání. Velmi zajímavé oživení dvou postav, které už původní herec/herečka dnes nezahraje. ()

JamesR

Tváří se to jako Star Wars, ale nejsou to Star Wars, co to je? Správně, je to Rogue one. Pochází ze stejného univerza, má všechno, co star wars film musí mít: "I've got bad feeling about this" a oba oblíbené droidy (C-3PO a R2-D2), ale jinak vše ostatní je naprosto jiné. Hudba je od startrekovského skladatele Giacchina, po celou dobu filmu neuvidíme jediného Jedie, jediného Skywalkera nebo Sola, žádný Obi-wan Kenobi... Je to film plná akce, vtipu, nadšení a zápalu pro věc, plný lidskosti, která občas Jediům prostě chybí. Vidíme tu zosobnění lidských emocí: např. hamižnou ambicióznost, rodinnou lásku, slitování, obětování, odvahu a oddanost věci. Rogue one také vysvětluje mnoho nejasností, které George Lucas zanechal v Nové naději. Proč je tam velká díra, která zničí celou stanici, proč si jí nikdo nevšiml, kdo jsou všichni ti povstalci, co kvůli těm plánům umřeli, jak se ty plány dostaly do rukou princezny Leiy? Všechno je vysvětleno, vše je jasné. Star wars už nejsou tou nerdskou zemí, jsou vtipné, jsou moderní, jsou pro každého. Nejvíc si je samozřejmě užije fanoušek Star Wars, jelikož odkazy na zbytek Univerza se nešetří (Generál Syndulla z Rebels nebo Red 5 narážka na Luka), ale povedl se skvělý snímek, který každého na počátku vtáhne a nepustí, dokud nedozní původní skladba Johna Williamse v titulcích. Nechť i nadále Disney provází Síla tvořit dobré filmy. ()

neo101

Nádhera! Návrat před Novou naději, kde je po pomstě Sithů obrovský prostor pro příběhy. A po vystoupení Lorda Vadera, chci jeho samostatný film, ve kterém nebude mít minutové sólíčko, ale urve si celý film pro sebe. To co i v tom krátkém skoro cameu předvedl stojí fakt za to. Více jsem čekal pouze od Donnieho. Tomu by světelný meč nebo tyč seknul/a. ()

Vrbson

Skvělá městská akce a také závěrečná, byť je pravda, že akce celkově mohlo být celkově trochu více. Nové tváře také nebyly špatné, přičemž uvidíme i ty známé. Celkově zajímavý počin. ()

GreedyOne

Jsem člověk, kterýmu stačí ke spokojenosti jen úvodní znělka, ta je sice až na konci, ale jinak super. Útok Wingů mě v každém díle dojme. ()

flajboj82

Prvni ctvrtina filmu zbytecne zamotana a chvili trva nez se clovek vubec zorientuje...pak se to rozjede...par chyb ve filmu, ale pro fanouska Star Wars je to must... ()

Gomez518

Naprosto splnilo moje očekávání, jen škoda Whitekera, doufal jsem že bude mít ve filmu větší prostor. Jinak naprosto super, první polovina pozvolný rozjezd, pro někoho možná nudný pro mě dosti důležitý a skvělý závěr. ()

floppy4

O dost vyzretejsi film ako vlanajsia epizoda VIII. Uz to naozaj nezaklada na debilnom hype z toho ze po 10 rokoch vidime pokracovanie Star Wars a dolezite je aby sme videli nejaky ten vizualny bordel a svetelne meče. Rogue one sa sice v ramci scenara drzi akejsi ustalenej sablony, ktoru s obmenami vidime uz osmy krat, ale tej vie celkom chytit, pretoze sa vyvaruje hluposti ktore osmu epizodu tahali dole. Naozaj prijemne prekvapenie a sympaticky sci-fi filmovy zazitok. ()

SimiT84

Mnohem lepší než Síla se probouzí, temnější, drsnější, dospělejší... V trailerech se mi zdálo, že má Felicity otravně ukňouranej hlas, v kině jsem už naštěstí nic takovýho nepostřehl. Jako skoro vždy, nejhorší jsou ty povzbuzovací keci od někoho, kdo byl do toho okamžiku v podstatě nikdo. Naštěstí taková scéna tam je asi jen jedna a ne moc dlouhá. ()

s0re

Urcite neporovnatelne lepsie ako SW 7, hlavne co sa tyka vyberu hercov - Orso Krennic bol vyborne obsadeny. CGI dvoch postav ktorych mena nebudem spoilovat bolo uchvatne + asi najlepsia Vaderova scena zo vsetkych dielov. ()

SeeSaw

Ve stručnosti. Rogue one není vyloženě špatný film, jenom nesmíte čekat, že na vás vybafnou Hvězdné války. Ty totiž s tímto filmem nemají až na pár postav a planet téměř nic společného. Je to v zásadě uzavřený příběh, bez možnosti navazovat či jakkoli rozuzlovat jiné dějové linky a zápletky z ostatních dílů. Jako samostatný akční blockbuster s drsným vizuálem, nostalgickou hudbou a hmatatelným světem, připomínajícím ten ze Star Wars, bude Rogue one asi fungovat. Ostatně má osobní očekávání byla úplně někde jinde a rozhodně si dovedu představit daleko záživnější příběh, který nekončí po 130-ti minutách a který do celkové série přinese více než jen to, abychom se dozvěděli, že si vrahounský rebelant s dcerou naprosto zbytečně obsazeného M.Mikkelsena dají francouzáka na pláži při pohledu na atomový hříbek. Smůla. ()

Greyjedi

Fantastická Felicity Jones, protagonistka, která se v průběhu filmu vyvine v důstojnou vůdčí osobnost. Nejlepší MADS Mikkelsen, jehož uvěřitelná a skvěle, byť ve filmu poměrně krátce vystupující, postava Galena do příběhu celé ságy parádně zapadá a tak se navždy zapisuje do dějin Star Wars jako jedna z těch nejdůležitějších pro Povstání proti Impériu a tudíž pro celou galaxii. A v neposlední řadě nelze zapomenout na Donnieho Yena a Wena Jianga, kteří tvoří nerozlučné duo bojovníků. Jediná škoda příliš fatálního a emotivně depkoidního konce, i přes známé tváře v posledních minutách. Jinak je ale celá parta Rogue One včetně K-2SO příjemná na pohled a zvládá ten nejtěžší úkol - nejen za cenu nasazení vlastních životů získat plány Hvězdy Smrti, ale i bez Skywalkera nebo Kenobiho v hlavní roli udržet pozornost diváka a laťku Star Wars vysoko. Erso family rulez!!! Mads/Galen je prostě borec, za něj 10/10 :) ()

Hurikan_mdx

Poslední dobou se na filmy dívám s tím, že to bude stát za houby. A ejhle, jak je milé se nechat překvapit. Nejinak tomu bylo i u tohoto případu. Mnoho ostatních komentářů (k datu psaní) si stěžuje na vykreslení charakterů. Já si ale naopak myslím, že je to dobře, že je příliš nerozpitvává. Tohle má být vložka mezi dva díly, příběh, který se stal, ale upadl v zapomnění, oni v sérii nejsou důležití. Jen vykonali důležitý čin... A tuto roli vložky do bot vykresluje dokonale. Rychlý úvod, dějový spád a monstrózní konec. Jediné co z příběhu zbude je... však víte ze čtyřky. K tomu je kořeněn vtipnými droidy a opravdu vkusnými odkazy na čtvrtý díl. Zasazením děje do příběhu Starwars se mi líbí více než sedmý díl (který opravdu působí trochu jako vykrádačka čtverky). A to se cení pěti hvězdami. ()

tXtX

Po zhliadnutí Rogue One človek zabudne, že videl nejakú epizódu VII.. Bezkonkurenčný Star Wars široko ďaleko. Žiadne otravné politické dialógy, žiadne zdržovanie. Čistá nonstop trvajúca atmosferická akcia.. nemám slov, som nadšený. A ten záver.!!! Žiadny SW film nekončil lepšie ako Rogue One.. žiadny. Chcem viac! ()

aerokh

ze 133 minut 100 minut nudy a o ničem + 30 minut nějaké akce..pro mně osobně velké zklamání... 1* za vtipné hlášky slepého mnicha a hodně upřímného droida... ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)