Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje devátý odvysílaný díl Tuning. V tuzemských končinách jde o početný kmen těch, kteří se zkrátka nespokojí s klasickým vzezřením svých vozů. Od šachovnicových samolepek, liščích ocasů na anténách přes zatmavení skel, výfukové koncovky či doplňky upevňované na karoserii, až po výkonnostní tuning, jež zařídí co nejnižší váhu a co nejvyšší výkon. Kategorií je celá řada a této snaze o odlišení se na silnici se již přizpůsobují i samotné automobilky. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Tuning odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

Mijagi

Kupodivu mě, oproti jiným Kmenům, tenhle bavil a to se v tuningu nevyznám, ani se okolo něj nemotám (takže zatvrzelí tuningáři dále můj komentář nemusí číst :-) ). Líbilo se mi rozvržení z více pohledů – od ručního tunění starých aut po počítačové nabušení moderních luxusních kár. V rámci stopáže pěkné záběry z akcí. Hudební podklad katastrofa, neustále se opakující jedna skladba. ()

kubilov

Kmeny sleduju pravidelně už od prvního dílu a celý projekt se mi jako celek moc líbí, jenže čas od času se nutně musí objevit i slabší díly, jako například Tuning, který má od tuningu docela daleko, stejně jako ta divná německá elektro-techno hudební smyčka. ()