Claire (Caitriona Balfe) a Dougal (Graham McTavish) sa musia dostaviť na výsluch pred najvyššími dôstojníkmi britskej armády v Škótsku, ktorý nedopadne práve najlepšie. Obzvlášť k Dougalovi sa „hostitelia" správajú nepriateľsky, s neskrývanou neúctou a opovrhnutím. Claire naopak urobí na jedného z britských generálov a jeho mužov dobrý dojem, no vzápätí sa dostane sa do poriadnych problémov, keď sa k dôstojníkom na večeru pripojí aj... Diabolský Black Jack Randall (Tobias Menzies)! Akoby to už i tak nebolo dosť zlé, krátko nato sa s ním ocitne v miestnosti úplne sama – s mužom, ktorý jej tak bolestne pripomína manžela, no ktorý jej nielenže neverí, ale je evidentne pripravený odhaliť všetky jej tajomstvá s využitím akýchkoľvek prostriedkov, čo v preklade znamená i bezbrehé násilie! (TV Doma)

PenelopaW

Tak já se tedy přiznám... i když jsem Claire to skopání tak trochu přála za tu naivitu, kdy doufám, že v Black Jack Randallovi musí být něco z Franka, a krmí ho těmi nadějeplnými srdceryvnými replikami, i já jsem chvilkami byla na vážkách, jestli nakonec Randall neprozře a nebude vlastně hodný. Byť mi Menzies přijde hrozně škaredý, tak tohle sehrál pěkně. Jen by mne zajímalo, co to celou dobu pořád žvejkal… Nu a hláška o drcení kukuřice u pramene lhářů je moje top! ()